Pantofelek częstotliwość pulsowania wodniczek tętniących

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
mlekota91
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2020, o 18:52

Pantofelek częstotliwość pulsowania wodniczek tętniących

Post autor: mlekota91 »

Witam. Mam problem z zadaniem z biologii.Co prawda w maturalnych kartach pracy jest na nie odpowiedź, ale nie zgadza się ona z tym, co na ten temat jest w książce. Czy mogę prosić o pomoc?
Oto zadanie:
W pracowni biologicznej założono hodowlę pantofelków w akwarium. Protistom zapewniono optymalne warunki do rozwoju. Po pewnym czasie wykonano doświadczenie polegające na obserwacji, w jaki sposób zmiana warunków hodowli wpłynie na częstotliwość pulsowania wodniczek tętniących pantofelków. W tym celu wyłowiono 20 pantofelków i 10 z nich przeniesiono do słoika zawierającego 3% wodny rozwór chlorku sodu, a 10 umieszczono w słoiku z wodą, w której były wcześniej hodowane. Po godzinie za pomocą mikroskopu świetlnego określono częstość pulsowania wodniczek tetniących w obu grupach.

Określ, w której grupie częstotliwość pulsowania wodniczek tętniących będzie większa. Odpowiedź uzasadnij.

No i w odpowiedziach jest napisane, że w tych, które zostały przeniesione do słoika z roztworem 3%, a ja czytam wszędzie, że częstotliwość kurczenia wodniczek tętniących maleje wraz ze wzrostem zasolenia. Pewnie jest coś w treści, czego nie zauważam. Pomoże ktoś?
A.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości