Małe laboratorium chemiczne w domu

Jak stworzyć własne laboratorium, gdzie kupić odczynniki i sprzęt laboratoryjny, wszystko o bezpieczeństwie, doświadczeniach...
Kalomel88
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2020, o 15:36

Małe laboratorium chemiczne w domu

Post autor: Kalomel88 »

Witam,
Jestem osobą pasjonującą się chemią. Wiem, że wiąże się to ze sporymi kosztami, ale chciałbym stworzyć niewielkie domowe laboratorium, w którym mógłbym przeprowadzać bezpiecznie i ostrożnie różne doświadczenia, nie wiem niestety jak zacząć. Nigdy nie miałem okazji brać udziału w zajęciach laboratoryjnych, dlatego moja wiedza w tym zakresie jest znikoma. Nie ukrywam, że chciałbym też wziąć udział w olimpiadzie chemicznej i przygotować się nieco na część praktyczną. Mam więc pytania, w co powinienem zaopatrzyć pomieszczenie przeznaczone do tych celów? Może ono być np w piwnicy? Na pracę z jakimi odczynnikami mogę sobie pozwolić i w jakie szkło laboratoryjne wyposażyć się na sam początek?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
kliop
Posty: 251
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Małe laboratorium chemiczne w domu

Post autor: kliop »

Wydaje mi się, że najlepiej postarać się o dostęp w szkole np. kółko pozalekcyjne. Jestem prawie pewien, że laboratorium w domu jest nielegalne. Dlatego, żebyś nie miał kłopotów - odradzam w domu. Jeśli chcesz we własnym zakresie oswoić się ze szkłem, to na Twoim miejscu poszukałbym ogłoszeń z używanym szkłem na portalach ogłoszeniowych lub serwisach aukcyjnych; możesz kupić, co tylko Ci się podoba :) najciekawsze są chyba kolby miarowe i cylindry miarowe (dopełnianie do kreski itp.). Możesz do kupionych naczyń nalewać wody, octu, sody i innych rzeczy.
botega
Posty: 1
Rejestracja: 9 gru 2019, o 15:35

Re: Małe laboratorium chemiczne w domu

Post autor: botega »

Ja przy małym laboratorium kupowałem wężyki od [mod] Gdzie jest specjalny dział węże do substancji chemicznych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post