Kamerka do mikroskopu.

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
jarud

Re: Kamerka do mikroskopu.

Post autor: jarud »

Skasowałem dublet.
mazdowiecki

Post autor: mazdowiecki »

Jarud, te zdjęcia to z tej chińskiej kamerki, rzekomo 5Mpix. Nikonem będę focił, jak tylko dotrze adapter.
jarud

Czy mógłbyś powiedzieć jakim potencjometrem sterujesz oświetlenie? Jestem zupełnie zielony w tych sprawach, więc najlepiej podaj link do strony, na której można go kupić. Wymyślam różne tanie oświetlenia mikroskopowe z latarek i brakuje mi czegoś do zmiany natężenia światła. Wiem, że jak prąd jest stały to jest plus i minus, a jak zmienny, to nie, więc udziel informacji biorącej pod uwagę mój stan wiedzy.
mazdowiecki

Ściemniacz LED 12V 24V z Allegro. Wysłałem PW z linkiem.
jarud

Dziękuję. Mam coś takiego, nie sprawdziło się. Ledy strasznie migotały na ekranie. W przypadku taśm led jest to mało istotne, ponieważ ludzkie oko tego nie zauważa, ale aparat już tak. Najlepszy jest zasilacz laboratoryjny 5A. Obsługuje praktycznie wszystkie ledy.
mazdowiecki

Hm, mówimy w sumie o dwóch różnych rzeczach. Wg mnie bardziej niż potencjometr winić należałoby sam zasilacz. Obecnie używam LED 3W z takim właśnie ściemniaczem oraz zasilaczem 5V 1A od komórki. Migotania na ekranie z tą kamerką nie ma. Aparat pewnie je pokaże. Pojawia się natomiast, gdy podłączę zasilacz uniwersalny, bez stabilizacji, jak zakładam.

Czyli w takim razie tylko zasilacz laboratoryjny pozostaje.
ODPOWIEDZ