PETYCJA DO KG - zwiększenie liczby osób kwalifikowanych do finału

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Biolog-007
Posty: 2
Rejestracja: 1 mar 2021, o 18:49

PETYCJA DO KG - zwiększenie liczby osób kwalifikowanych do finału

Post autor: Biolog-007 »

Cześć Olimpijczycy!

Zwracam się do tych z Was, którzy (tak jak ja) zdobyli 39 pkt na etapie okręgowym. Powstał pomysł, aby wystąpić z petycją do KG o zwiększenie liczby osób kwalifikowanych do finału z "około 70" na "około 100". W uzasadnieniu możnaby wspomnieć o pandemii koronawirusa, która znacznie pogorszyła jakość edukacji oraz ograniczyła dostęp do pomocy naukowych (edukacja zdalna) oraz o niezrozumiałym zmniejszeniu liczby uczestników finału z "około 80" na "około 70" w roku 2019/20, pomimo sukcesywnego wzrostu trudności testów.

Możecie się też zwrócić do Waszych nauczycieli, żeby wystąpili z własną petycją.

Co o tym sądzicie, może to coś da? Czekam na odzew.
k__lisowska
Posty: 1
Rejestracja: 4 mar 2021, o 07:43

Re: PETYCJA DO KG - zwiększenie liczby osób kwalifikowanych do finału

Post autor: k__lisowska »

Cześć!
Jestem w takiej samej sytuacji i myślę, że nie zaszkodzi spróbować. Jak dokładnie miałoby to wyglądać?
Awatar użytkownika
Biolog-007
Posty: 2
Rejestracja: 1 mar 2021, o 18:49

Re: PETYCJA DO KG - zwiększenie liczby osób kwalifikowanych do finału

Post autor: Biolog-007 »

Myślałem o tym, żeby stworzyć internetową petycję na jakiejś stronie i wstawić tu link, tylko, że to nie ma chyba sensu, bo poza Tobą nikt się nie zgłasza... :/
Awatar użytkownika
Eksperymentator
Posty: 17
Rejestracja: 20 sie 2019, o 20:49

Re: PETYCJA DO KG - zwiększenie liczby osób kwalifikowanych do finału

Post autor: Eksperymentator »

Ja się zgłaszam ! Mam taką samą sytuację, ale myślę, że odwołania zmienią próg(oby na niższy) i mam nadzieję, że kgob ogarniebprotokoły, i nie uczciwych dyskwalifikują, jeśli takowe osoby są... [mod]
Pandulcia
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2020, o 16:27

Re: PETYCJA DO KG - zwiększenie liczby osób kwalifikowanych do finału

Post autor: Pandulcia »

Szczerze mówiąc wątpię by to przeszło, regulamin był jaki był i takich rzeczy się nie zmienia po fakcie, odwołania rzadko kiedy zmieniają jakkolwiek próg, zwłaszcza, że znaczna część jest najczęściej odrzucana, tym bardziej, że osobiście nie widziałam w tym arkuszu jakichś szczególnych błędów. Więc petycja raczej szczególnie wiele nie zmieni. Zwłaszcza, że wówczas na ostatnim etapie byłaby znacznie większa rywalizacja odnośnie tytułu laureata, bo to dodatkowe minimum 30 osób więcej, co dodatkowo zwiększa problemy względem restrykcji pandemijnych. Moim zdaniem ten pomysł nie ma zbyt wiele sensu, zwłaszcza, że co, obniżą próg, a wtedy pokrzywdzone osoby mające jeden punkt mniej? I równocześnie pokrzywdzeni Ci, którzy się zakwalifikowali, bo pomimo bycia w czołówce wystarczyło jedno pismo by zakwalifikować kolejne 30 osób, czyli prawie połowę ilości która przeszła? Moim zdaniem w takiej sytuacji co najwyżej powinno się odwoływać od błędów w arkuszu, a nie pisać do organizacji, żeby zmienili regulamin, który był znany od dawna. Jak odwołania nie przejdą, to po prostu pogodzić się z porażką, tak to już jest z jakimikolwiek konkursami, że nie każdy wygrywa.
KostPere

Re: PETYCJA DO KG - zwiększenie liczby osób kwalifikowanych do finału

Post autor: KostPere »

Cześć!
Jestem w takiej samej sytuacji i myślę, że nie zaszkodzi spróbować. Jak dokładnie miałoby to wyglądać?
Manisha4
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2021, o 14:34

Re: PETYCJA DO KG - zwiększenie liczby osób kwalifikowanych do finału

Post autor: Manisha4 »

Cześć!
Jestem w takiej samej sytuacji i myślę, że nie zaszkodzi spróbować. Jak dokładnie miałoby to wyglądać?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości