Matura na lekarski, 27 lat

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
luotan
Posty: 3
Rejestracja: 2 maja 2021, o 13:53

Matura na lekarski, 27 lat

Post autor: luotan »

Cześć. Chciałbym dostać się na kierunek lekarski. W liceum chodziłem do klasy o profilu biologiczno-chemicznym, ale wtedy nie udało mi się napisać matury, nie miałem pieniędzy na studia i odpuściłem poprawki. Lata lecą a ja dalej myślę o tych studiach, nie mam zobowiązań wobec nikogo więc postanowiłem spróbować, nie chcę żałować braku podjęcia próby. Chciałbym dostać się w ciągu dwóch lat, zacząć naukę dzisiaj, spróbować na maturze za rok oraz za dwa. W międzyczasie chcę odkładać jeszcze pieniądze, by nie musieć się martwić przez studia.

Z czego zalecalibyście naukę? Zależy mi na podręcznikach, które pokrywają się w 100% z podstawą programową. Dodatkowych zbiorów zadań do biologii nie planuję kupować, bo są zbiory zadań maturalnych i to te zbiory będę rozwiązywał. Podręczniki myślałem kupić z Nowej Ery oraz Operonu.

Nie wiem co z chemią, jakie wybrać podręczniki oraz zbiory zadań. Zależy mi na zbiorach z odpowiedziami.

Jest szansa, by zrobić specjalizację przed 40tką jeśli zacznę w wieku 27 lat? Wstępnie interesuje mnie serce oraz ratownictwo medyczne, ale to może się zmienić.
James Bond
Posty: 385
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Matura na lekarski, 27 lat

Post autor: James Bond »

Cześć
Również mam 27 lat, i odpuściłem po 4 podejściach poprawki. Studiuje na Politechnice, ale widzę po sobie ze to nie jest to i tylko się męczę. Wciąż myślę o medycynie, tylko ten wiek mnie ogranicza, ale suma sumaum chciałbym spróbować. Książki poskładane w stos leżą na półce aż się proszę by je otworzyć i zacząć "Battle Royale". Wcześniej pisałem biol chem razem. Teraz myślałem by rozłożyć po przedmiocie za rok chemia za dwa lata biologia, odłożyć pieniądze, i wystartować w wieku 29/30 lat i uczynić coś lepszego z życiem. Bo obecnie jest totalna beznadzieja i bezsens. Mam wszystko czegoś brakuje. Brakuje mi spełnionych marzeń do wpelni szczęścia.
Nic nie tracę, a tylko mógłbym zyskać wiedzę.
luotan
Posty: 3
Rejestracja: 2 maja 2021, o 13:53

Re: Matura na lekarski, 27 lat

Post autor: luotan »

Co studiujesz? Jakie miałeś najwyższe wyniki? Po co rozkładać to w ten sposób? Nie lepiej obydwa od razu? Z nauką nie jest tak, że możesz siedzieć 12 godzin i wszystko co przeczytasz lub rozwiążesz zadanie zostanie Ci w głowie. Myślę, że 3 godziny dziennie na przedmiot, to jest aż za dużo, warto żonglować tym materiałem. Spróbuj nauczyć się programować, siedź przy tym 12 godzin, zobaczysz jaki to bezsens. Jestem przekonany, że nauka do matury jest podobna. Weź sobie 365 * 2h na chemię, 2h na biologię, 1460h nauki.

Skoro masz tyle doświadczenia z poprawkami, jakie książki rekomendujesz? Co sprawiło, że pomimo pięciu prób nie udało się? Udało się zachować progresję wyniku z próby na próbę?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post