Karma dla pieska

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
gandalf
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2008, o 13:37

Karma dla pieska

Post autor: gandalf »

Cóż każdy ma swojego pupila i dba o to żeby był zadowolony. Równierz karma jest bardzo ważnym warunkiem. Jest jednak problem. Otóż czytałem na niektórych forach( po części) oraz słyszałem od fryzjerów mojego psiaka(a ich pasja życia to właśnie psy) że karmy tego typu jak Pedigree czy Chapi nie mają żadnych składników odżywczych i sprawiają że pies niepotrzebnie napycha sobie żołądek. Możecie jakoś potwierdzić te krążące plotki? A i prosiłbym jeszcze o doradzenie jaka karma była by odpowiednia dla teriera walijskiego (jeśli wiecie). Obecnie podaje mojemu przyjacielowi karmę Royal Cain odpowiednio dobraną. Czy ten wybór jest słuszny? Wszystkim którzy wezmą udział w dyskusji bardzo dziękuje. Wiecie że zdrowie naszych zwierzaków jest bardzo ważne prawda?
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: Karma dla pieska

Post autor: marti91 »

Jakieś tam wartości odżywcze ma, bo pies by padł, ale i tak jest to świństwo napchane uzależniaczami. Wystarczy popatrzeć na skład, gdzie jest 4% produktów pochodzenia zwierzęcego i 4% zbóż (btw zboża nie są dla psa dobre ani do niczego niepotrzebne), a reszta to co? Pozostałe ponad 90%?
W karmach z wyższej pólki masz conajmniej 40-60% mięsa, plus rózne dodatki typu olej lniany, rybi, witaminy.
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: Karma dla pieska

Post autor: Dzida »

Przede wszystkim trzeba patrzeć na zawartość mięsa. Pedigree, Chappi i spółka to karmy najbardziej znane przez ludzi, najbardziej rozreklamowane, aczkolwiek należą do jednych z gorszych karm.

W sumie jestem zwolenniczką karm i wolę podawać szykowane w domu dla mojej sunki jedzenie. Jednak karma została po coś stworzona- dla wygody właścicieli czworonogów.

Jeśli nie mamy czasu aby przygotować jedzenie sięgamy wówczas po karmę, najłatwiejszy, najwygodniejszy sposób.
Do lepszych karm zdecydowanie należy karma Royal Cannin, jednak dla większości minusem tej karmy jest wysoka cena.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Karma dla pieska

Post autor: Jakusz »

Ja karmię swojego psa jedynie karmą - zarówno mokrą jak i suchą. Mówienie Jakieś tam wartości odżywcze ma, bo pies by padł, ale i tak jest to świństwo napchane uzależniaczami to jak dla mnie po prostu zacofanie w stylu wszystko ma chemię itp. pseudonaukowe opinie.

Lekarze weterynarii bardzo często zalecają podawania pożywienie przygotowanego specjalnie dla zwierząt, a nie domowego, które ma nieodpowiednio zbilansowane składniki.

Mój pies, na początku jadł jedynie jedzenie domowe i miał nieustanne problemy trawienne. Przerzuciłem się dlatego na karmę - skończyły się problemy. Weterynarz podejrzewa uczulenie na składniki nawet ugotowanego mięsa, podrobów itp. Okazuje się, że karma jest przygotowana lepiej, pies nie dostaje uczulenia.
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: Karma dla pieska

Post autor: marti91 »

Jakubik, i co karmisz psa Chappi? Bo cytat, który przytoczyłeś, dotyczył właśnie karm tej jakości.

Opozycyjnie powiem Ci, że mój pies całe życie jadł suchą karmę, a teraz własnie z powodu alergii przerzuciłam go na gotowane. Drugiemu natomiast nic nie dolega, i nadal w większości je suche.

Wniosek taki, że jedzenie trzeba dobrać do psa, jednemu gotowane nie będzie służyć, innemu nawet karma za 200zł nie będzie, trzeba wszystko rozsądnie dobrać indywidualnie.

Jeszcze słówko co do bilansowania. Czy Ty codziennie bilansujesz sobie jedzenie, każdy Twój posiłek jest idealnie zbilansowany jak sucha karma? Otóż nie każdy posiłek musi mieć wszystko". Mając pewną wiedzę nt. żywienia można naprawdę dobrze karmić psa i pies będzie zdrowy i szczęśliwy przez całe długie życie. Rzecz w tym, by pies dostał odpowiednie składniki w odpowiedniej ilości, ale może to dostać np. na przestrzeni tygodnia czy dwóch, nie ma potrzeby, zeby w jednym posiłku.
Faithfullness
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2009, o 13:00

Re: Karma dla pieska

Post autor: Faithfullness »

Często słyszałam, że do tych marketowych karm dodają jakąś mączkę(buraczaną?, czy jakoś tak, w każdym razie na pewno warzywną), która właśnie strasznie zapycha żołądek. Jeśli chodzi o Twojego pieska to fajnie, że podajesz mu Royal Canin, bo ma bardzo dobre opinie. Dobre sa tez karmy Eukanuba, Acana, Brit. ale nie za bardzo orientuję się jaka trzeba dla terierka walijskiego, najlepiej zapytać bezpośrednio w jakimś sklepie, gdzie Ci odpowiednio doradzą, możesz zerknąć na delazoo.pl tam wiem, że pomagają w doborze, bo kumpela tez nie wiedziała co kupić dla swojego labradorka.
Zagman
Posty: 1
Rejestracja: 4 sty 2010, o 13:42

Re: Karma dla pieska

Post autor: Zagman »

Ja karmię swoją sunię dwa razy dziennie. Rano jedzenie gotowane. Najczęściej kurczak, marchewka, ryż. Wystarczy raz w tygodniu przygotować cały garnek i tylko nakładać. Ryż musi być osobno żeby się całość nie zepsuła.

Wieczorem dobra karma do przegryzienia Husse, Chudleys, Bosch itp. aby była duża zawartość mięsa.

Pies zdrów jak ryba
meqan-wet
Posty: 26
Rejestracja: 2 lis 2009, o 10:59

Re: Karma dla pieska

Post autor: meqan-wet »

osobiście polecam EUKANUBĘ lub ROYAL CANIN - oczywiście z serii weterynaryjnej - sama kupuje Royala .
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: Karma dla pieska

Post autor: Dzida »

Eukanuba jest dobra, jednak nie polecam wersji light

Jak już wcześniej wspomniałam dla większości minusem RC moze być wyższa cena. Bowiem wiadomo, że mając psa z ras olbrzymich mały woreczek RC starczy zaledwie na dzień.
Ale zawsze mozemy zrobić zamiennik w postaci tańszej a nie wcale najgorszej np. jak. Bosch, Orjen, Acana etc.
klasyk
Posty: 14
Rejestracja: 5 lut 2014, o 18:24

Re: Karma dla pieska

Post autor: klasyk »

Podstawowym kryterium doboru karmy powinien być skład.
Na pierwszym miejscu mięso, nie zboża. To najważniejsze. No i trzeba patrzec, jak pies reaguje na karmę.
patryczak
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2020, o 10:12

Re: Karma dla pieska

Post autor: patryczak »

Tak samo jak w przypadku ludzi, tak samo zwierzęta potrzebują dobrze zbilansowaną dietę. Dla psów jest kilka rodzajów diet i dopasowanych do nich karm, jeśli nie wiecie na jaką się zdecydować to polecam skonsultować tę kwestię z dietetykiem zwierzęcym
OkiDoki3+
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2021, o 15:35

Re: Karma dla pieska

Post autor: OkiDoki3+ »

Karma dla pieska powinna być bardzo dobrze dopasowana do jego wymagań dietetycznych. Dlatego też tak bardzo ważne jest jego urozmaicanie diety poprzez różnego rodzaju przysmaki. Warto chociażby podać mu ten przysmak [mod]. Chyba każdy pamięta, że takie kurze łapki mają bardzo dużo żelatyny w sobie dzięki czemu pies będzie miał zdecydowanie mniejsze problemy z kośćmi i stawami.
Olcia22
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2021, o 17:21

Re: Karma dla pieska

Post autor: Olcia22 »

Ja dla swojego psiaka zamawiam szwedzką Bozite. Karma ma dobry skład, bez żadnych sztucznych ulepszaczy, pieskowi smakuje a co ważniejsze, nigdy nie mieliśmy po niej problemów zdrowotnych;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości