Farmacja czy Biotechnologia

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
P2Ars
Posty: 19
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 18:13

Farmacja czy Biotechnologia

Post autor: P2Ars »

Dzień dobry szukam opinii studentów o tych kierunkach.
Który jest ciekawszy , wymaga mniej pracy ? Farmacja to chyba tylko i wyłącznie samo kucie?
W przyszłości chciałbym pracować przy produkcji leków więc chyba biotechnologia lepiej tu pasuje?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja czy Biotechnologia

Post autor: Nitrogenium32 »

Absolwent farmacji z tej strony. Nie polecam nikomu tego kierunku, to jest dno, stanowczo odradzam, chyba że ktoś chce doświadczyć głębokiego zawodu i co najmniej jednego załamania nerwowego, co może przerodzić się w poważną depresję. Kucia na tych studiach jest mnóstwo, zdecydowanie więcej niż takiego uczenia się na rozumienie danego materiału. Jeśli ktoś chce pracować w aptece, to przyda się może co najwyżej 5% wiadomości omówionych na studiach, bo do pracy kompletnie one nie przygotowują. Lepiej już zrobić technika farmacji.

Studia same w sobie owszem, są bardzo ciekawe, dużo biologii, chemii, nauk ścisłych, nauk typowo farmaceutycznych i medycznych, dużo wszystkiego. Aż za dużo. Poszedłem na te studia bo podobała mi się ta różnorodność przedmiotów i to był strzał w kolano i jeszcze w piętę na dodatek. Gdybym miał jeszcze raz wybrać studia, nie byłaby to farmacja. Skończyłem te studia, ale trauma psychiczna i wycieńczenie fizyczne pozostały.

Pracę po farmacji najłatwiej znaleźć w aptece, w innych miejscach trzeba mieć dojścia albo trzeba być bardzo inteligentnym i wypaść dobrze na rozmowie kwalifikacyjnej. Jeśli ktoś myśli, że złapał Pana Boga za nogi i to w dodatku na wysokości kolan, to się grubo myli, bo do firmy farmaceutycznej bardzo ciężko się dostać. A jeśli chodzi o produkcję leków, to farmaceuta w ogóle się na produkcji nie zna, bo syntezy i biotechnologii jest na tych studiach tyle co kot napłakał.

Dlatego też sądzę, że prędzej dostaniesz się do pracy przy produkcji leków, jeśli pójdziesz na biotechnologię albo chemię albo inżynierię chemiczną, coś w tym stylu. Bo takie osoby cośkolwiek wiedzą w porównaniu do świeżo upieczonego mgr farmacji. No i na farmacji możesz trafić do grupy dziekańskiej gdzie będziesz jedynym chłopakiem, więc będziesz zmuszony kolegować się z dziewczynami albo siedzieć pod ścianą sam. Na biotechnologii może być zdecydowanie więcej chłopaków w stosunku do dziewczyn.
P2Ars
Posty: 19
Rejestracja: 19 wrz 2018, o 18:13

Re: Farmacja czy Biotechnologia

Post autor: P2Ars »

To, że dużo dziewczyn to chyba dobrze 8) :-D

Według ciebie co lepsze chemiia czy biotechnologia?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja czy Biotechnologia

Post autor: Nitrogenium32 »

P2Ars pisze:
5 maja 2021, o 17:09
To, że dużo dziewczyn to chyba dobrze 8) :-D
Jasne, szczególnie jeśli większość z nich ma chłopaka / narzeczonego / męża. Na moim roku były może tylko trzy pary, gdzie dwie osoby z tej samej grupy lub z innych grup były ze sobą, poza tym raczej mało kto szuka kogoś na stałe ze swojego wydziału. A kobiety raczej nie znają się na problemach facetów, więc jeśli nie masz za bardzo kolegów w grupie, to nie masz z kim pogadać (ewentualnie z kimś spoza studiów).
P2Ars pisze:
5 maja 2021, o 17:09
Według ciebie co lepsze chemiia czy biotechnologia?
Nie studiowałem ani jednego ani drugiego, więc ciężko mi się wypowiedzieć na ten temat. Może ktoś lepiej zorientowany w tym temacie wypowie się.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość