Czy andropauza może być tak ciężka jak menopauza?

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Modestor
Posty: 2
Rejestracja: 2 lip 2021, o 10:54

Czy andropauza może być tak ciężka jak menopauza?

Post autor: Modestor »

Cześć, mam pytanie czy zanikanie męskiego testosteronu wraz z wiekiem zwane "andropauzą" może mieć rzeczywiście podobne skutki jak kobieca menopauza? Chodzi mi o wahania nastrojów, mocny problem z erekcją i bycie "zmęczonym" cały czas? Czy rzeczywiście to tak wpływa zwłaszcza na nastrój? No i czy przed 40stką możliwe jest dostać coś takiego?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Czy andropauza może być tak ciężka jak menopauza?

Post autor: Nitrogenium32 »

Modestor pisze:
2 lip 2021, o 11:31
Chodzi mi o wahania nastrojów, mocny problem z erekcją i bycie "zmęczonym" cały czas?
Tak, szczególnie bycie zmęczonym cały czas.
Modestor pisze:
2 lip 2021, o 11:31
Czy rzeczywiście to tak wpływa zwłaszcza na nastrój?
Owszem. Czasami nawet aż za bardzo.
Modestor pisze:
2 lip 2021, o 11:31
No i czy przed 40stką możliwe jest dostać coś takiego?
Możesz nawet w wieku 20 lat coś takiego mieć, ale wtedy jest to związane z MOCNO zaburzoną gospodarką hormonalną. Istnieje wielu młodych mężczyzn (w wieku 20 kilku lub 30 kilku lat), którzy są leczeni testosteronem, ale raczej nie w Polsce, bo tutaj każdy lekarz ci powie, że "tO wPłYwA nA pŁoDnOśĆ", "jEsT pAn Za MłOdY", "tO nIe JeSt MeToDa LeCzEnIa", "tO wBrEw EtYcE" itd.
Modestor
Posty: 2
Rejestracja: 2 lip 2021, o 10:54

Re: Czy andropauza może być tak ciężka jak menopauza?

Post autor: Modestor »

Rzeczywiście, poczytałem trochę np. tutaj

Kod: Zaznacz cały

fit-prostata.pl/andropauza-menopauza-u-mezczyzn
chociaż nie wiem czy to legitna strona. "Wysokie dawki hormonów mogą zwiększać ryzyko występowania zaburzeń prostaty oraz ich szybszego rozwoju" - niby rzeczywiście jest z tą prostatą coś. Aczkolwiek dlaczego zagranicą jakoś się nie boją wysyłać na terapię, chyba, że nie jest to tak kolorowa jak przedstawiasz tam? I wcale tak często tam nie przepisują hormony
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Czy andropauza może być tak ciężka jak menopauza?

Post autor: Nitrogenium32 »

Prędzej za granicą ktoś się zainteresuje losem faceta, który ma problemy hormonalne i andropauzę niż w Polsce, bo w Polsce ochrona zdrowia w stosunku do mężczyzn leży i kwiczy. Oczywiście, wysokie dawki testosteronu mogą powodować raka prostaty, ale nawet jeśli ktoś nie wstrzykuje sobie niczego może dostać raka.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości