Jak zostac nauczycielem biologii

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: Medycyna Lwów »

sosen pisze:mam na myśli dawanie korków swoim uczniom
za takie coś sie wylatuje ze szkoły, jeżeli nie wiesz. dość proste.
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: sosen »

oj nie jest to regułą. ewentualnie wzajemne polecanie korków u koleżanek nauczycielki a ona z kolei poleca ciebie swoim uczniom a to już jest bardzo częste
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: Medycyna Lwów »

sosen pisze:wzajemne polecanie korków u koleżanek nauczycielki a ona z kolei poleca ciebie swoim uczniom a to już jest bardzo częste
no to niestety prawda
T4
Posty: 83
Rejestracja: 16 sie 2008, o 16:16

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: T4 »

Jesli chcesz sie zajmowac biologia w praktyce to Akademie rolnicze
Jezeli chcesz robic kariere naukowa to uniwersytet
Jesli chcesz byc nauczycielem z prawdziwego zdarzenia to akademie pedagogiczne (najlepsza chyba w krakowie).
Przemysl dobrze swoja decyzje, bowiem praca po drugiej stronie wyglada inaczej niz zapewne przypuszczasz smiem nawet twierdzic ze jesli jestes newrowy to zostan lepiej lekarzem:) Bo konforntacja z uczniami gimnazjum jest nieprzyjemna (2 studenci i studentka zrezygnowali po 2 lekcjach w mojej klasie)


Kaamil pisze:w większych miastach to już jest normalność. 100 zł biorą nauczyciele z najlepszych liceów i z największą renomą. Z fizyki niektórzy sobie życzą jeszcze więcej.
U mnie w miescie tez sa korki za ponad 100 zl i zastanawia mnie co one takiego robia w godzine ze tyle biora Przeciez biologi trzeba sie nauczyc samemu?
znam nauczycielke, ktore zrezygnowala z pracy w szkole bowiem bardzije oplacaja sie jej korki natomiast w prasie wypowiadala sie zezawod nauczyciela to charytatywna misja"

W podstawowce mialem swietnych nauczycieli (przyroda) naprawde pelne zaangazowanie, fachowosc, wiedza. Natomiast w gimnazjumpanie z zaocznych wyzszych szkol gotowania na gazie bujajace sie jak wielkie profesorki, nieszanujace i obrazajace uczniow. Same ledwo potrafily wydukac notatke (czytajac z zeszytu)
Fiszka
Posty: 23
Rejestracja: 23 lis 2008, o 17:07

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: Fiszka »

Witam!
Jestem uczennicą 2 klasy liceum o profilu biologiczno- chemiczno- geograficznym . Swoją przyszłość chciałam związać z weterynarią, jednak z pewnych względów jest to niemożliwe. W tym wypadku pod uwagę wzięłam drugą opcję: zostać nauczycielką biologii (najchętniej w gimnazjum lub liceum). Wiem że może to się wydawać dziwne i długa droga przede mną, a wszyscy wokół zniechęcają mnie do tego zawodu (pewnie dlatego że nauczycielstwo to rodzinna tradycja). Chciałabym się dowiedzieć, jak wyglądają studia na kierunku biologii na UŚ? Jak wygląda późniejszy kurs pedagogiczny (chyba tak to się nazywa.)? Czy matura z biologii na rozszerzeniu i podstawa z chemii może wystarczyć? Liczę na pomoc!
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: michicho »

Jeśli chodzi o matury, zależy od uniwersytetu.
Studia zapewne będą przebiegały podobnie do innych uniwerków.
Faktycznie pieniądze z takiego czystego nauczycielstwa nie są za wysokie, lecz jeśli lubisz uczyć, mieć kontakt z dzieciakami to czemu nie
Kurs pedagogiczny nie jest chyba jakiś nieosiągalny skoro tylu nauczycieli mamy, koleżanka jest na anglistyce i również równelogle przechodzi kursik i nie nazeka.

Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: Liliaferr »

Wszystko zależy od szkoły jaką sobie wybierzesz: uniwersytet , szkoła wyższa, akademia) Obecnie na niektóych uczelniach czasem wystarcza sama biologia nawet)o ile perfect zdana)W każdym razie bez chemii-ani rusz) I jak na każdym kierunkuprzyrodniczym"-praca, praca i systematyczność)
Fiszka
Posty: 23
Rejestracja: 23 lis 2008, o 17:07

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: Fiszka »

Dzięki ogromne za odpowiedzi! Faktycznie- może pieniądze niewielkie, ale satysfakcja dla ludzi z powołaniem (a wydaje mi się że do nich się zaliczam) jest wielka . Pozdrawiam wszystkich przyszłych nauczycieli i fascynatów biologii!
Dawid Mrożek
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2008, o 13:50

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: Dawid Mrożek »

Jeżeli uważasz, że nadajesz się na pedagoga to powodzenia Ja robię wszystko aby uniknąć tej przyszłości. Pamiętaj jednak, że nauczyciele nie mają się łatwo. Jednak NIE ZNIECHĘCAJ SIĘ. Każdy ma swoje zdanie i plany- na nauczyciela zapewne się nadajesz. Może będziesz miała szczęscie i dostaniesz takiego ucznia jakiego mamy w klasie Nauczycielka opowiada o ochronie serca przez klatkę piersiową a on:To ja już wiem, czemu kobiety żyją dłużej. Mają lepiej chronione serce Dodam, że jest to jeden z naszych dwóch specjalistów z seksuologii praktycznej a ta ochrona uwidacznia się w okresie dojrzewania. Drugi stwierdził, że erytrocyty wyglądają jak podpaski, gdy patrzy się na nie z boku. Po prostu dla czegoś takiego zostaje się nauczycielem.
Fiszka
Posty: 23
Rejestracja: 23 lis 2008, o 17:07

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: Fiszka »

Wiem. takie chwile są po prostu bezcenne .
Strzelec11987
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2021, o 13:50

Re: Jak zostac nauczycielem biologii

Post autor: Strzelec11987 »

BioDan pisze:
10 sie 2008, o 20:17
Właśnie zawsze mnie zastanawiało jakie wykształcenie mają nauczyciele uczący w Sp. Mgr. z gegry czy bioli A może fizy albo chemii?
Wszystko należy od tego jakiego przedmiotu naucza dana osoba. Ja jestem nauczycielem przyrody w szkole podstawowej i mam ukończone studia podyplomowe z nauczania przyrody oraz dodatkowo przygotowanie pedagogiczne. Prawda jest taka, że im więcej kwalifikacji ma nauczyciel tym lepiej. Ja dodatkowo ukończyłam nauczanie fizyki w WSKZ i dzięki temu nauczam również w szkole ponadpodstawowej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości