[Film] dokumentalny o pracy lekarzy

Dyskusje na temat przyrodniczych programów naukowych, publikacji, filmów dokumentalnych, audycji radiowych oraz wpisów internetowych.
cracko
Posty: 116
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 14:10

[Film] dokumentalny o pracy lekarzy

Post autor: cracko »

Polecam film dokumentalny Tomasza Wolskiego, nie wiem czy można to dorwać na necie ja widziałem go kiedyś na tvp. W filmie została przedstawiona praca krakowskich kardiochirurgów.
Trailer:
Ostatnio zmieniony 11 gru 2012, o 11:20 przez cracko, łącznie zmieniany 1 raz.
cracko
Posty: 116
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 14:10

Re: "Lekarze" film dokumentalny

Post autor: cracko »

Ok to ja dorzucę, krótki serial dokumentalny (8 odcinków) o lekarzach ze Szpitala Zachodniego
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Filmy/seriale dokumentalne o pracy lekarzy

Post autor: randomlogin »

Dyzur - to nie jest o pracy lekarzy, tylko po prostu ta prace pokazujace. W sumie z trzech roznych SORow - robi sie monotonne, ale i tak jak na program TV bardzo wartosciowe. Jedyne co nie jest pokazane, to pierdolec jaki ma miejsce z okazji natloku pacjentow w calkiem niezlym stanie - bo program akurat krecony w lwiej czesci w szpitalu, ktory faktycznie triazuje pacjentow, a tu jest pokazana tylko czesc czerwona, najciezsza.

Boston Med oraz NY Med - tu z kolei amerykanskie produkcje, dwie 8-odcionkowe serie. Nie ograniczaja sie do SORu, kazdy odcinek to przesledzenie kilku przypadkow. Z jednej strony reality TV - jak widac, ze ktos umiera, to znaczy, ze ktos umarl. Z drugiej - jakbym nie wiedzial, to bym uznal ze to kolejny paradokument w stylu Prawdziwgo Ostrego Dyzuru - ktory wbrew nazwie jest rezyserowany. Strasznie duzo o prywatnym zyciu i pracownikow, i pacjentow, miejscami landrynkowe do porzygu. Niemniej coz, jest, i jednak widac, ze tam dziala to inaczej niz w PL.

Extreme A&E - brytyjska produkcja, ale krecona w 4 roznych zakatkach swiata, porownujaca dzialanie systemu ratownictwa w tych miejscach. Tez troche o zyciu prywatnym, ale w zdecydowanie bardziej zdrowych proporcjach niz w costam Med. Z jednej strony faktycznie stara sie wytlumaczyc jak to dziala, z drugiej. Nie wiem, jakies takie nieprzekonywujace jest.

Dyzur jest na ipla.tv za darmo do obejrzenia, tylko trzeba przebolec reklamy. Dwa pozostale - na pewno pelnosprawni uzytkownicy internetu znajda, przy czym ostrzegam - tylko po angielsku, napisow brak. Ale to tez jakis sposob na ocene swojego medycznego angielskiego, o co czasem ludzie pytaja.
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: Filmy/seriale dokumentalne o pracy lekarzy

Post autor: dzikus »

W niedzile jakos kolo 22giej na TV puls leci Mystery Diagnosis.
Tajemnicze objawy, trudne do zdiagnozowania choroby, zrezygnowani pacjenci i bezradni lekarze. W każdym odcinku poznajemy nowe, niezwykłe przypadki medyczne. Na podstawie rozmów z pacjentami, ich rodzinami i lekarzami oraz dzięki oryginalnym nagraniom i odtworzonym sytuacjom, krok po kroku poznamy przebieg tajemniczej choroby i odkryjemy prawdę.
pszemek
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2012, o 22:46

Re: Filmy/seriale dokumentalne o pracy lekarzy

Post autor: pszemek »

mnie się podoba operacja życie - program leci co tydzien na tvp1, chyba w czwartki. tematyka - transplantologia, pokazana nie tylko z medycznego pktu widzenia. wszystkie odc. można znaleźć na stronie internetowej tvp
Awatar użytkownika
Quasimodo
Posty: 28
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 16:06

Re: Filmy/seriale dokumentalne o pracy lekarzy

Post autor: Quasimodo »

ja z seriali mogę polecić moje najukochańsze.: Greys Anatomy".
Lub Na Dobre i Na Złe"
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Filmy/seriale dokumentalne o pracy lekarzy

Post autor: randomlogin »

Mrmontgomery pisze:ja z seriali mogę polecić moje najukochańsze.: Greys Anatomy".
Lub Na Dobre i Na Złe"
Probuje, probuje. i nie moge sie doszukac w tych serialach elementow dokumentalnych ani nawet jakkolwiek wartosciowszych. W ten sposob to mozna by poleciec ze wszystkim, od M.A.S.H.-a i dr Quinn do Housea i Private Practice. z Bog jeden raczy wiedziedziec czym jeszcze pomiedzy. Ale nie o to chyba chodzilo.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Filmy/seriale dokumentalne o pracy lekarzy

Post autor: goodman »

Jak już jesteśmy przy takich typowo medycznych serialach, to wie ktoś kiedy będzie 2 sezon Lekarzy"?
chloek
Posty: 2
Rejestracja: 3 sty 2013, o 17:03

Re: Filmy/seriale dokumentalne o pracy lekarzy

Post autor: chloek »

czy ktoś może się orientuje gdzie mogę obejrzeć lub dostać film na otwartym sercu z udziałem prof. Zbigniewa Religi
CliffMartinez
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2021, o 16:04

Re: [Film] dokumentalny o pracy lekarzy

Post autor: CliffMartinez »

bardzo poważny film, który stawia wiele koniecznych pytań
to bez wątpienia najlepszy film jaki widziałem od dłuższego czasu.
jak się okazało, było to sponsorowane przez firmę, w której pracuję.
[mod]
wykonują świetną robotę!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości