Farmacja progi 2021

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
bulaj
Posty: 102
Rejestracja: 3 lip 2017, o 17:02

Farmacja progi 2021

Post autor: bulaj »

Kraków: 64
Lublin:
Warszawa:
Łódź:
Bydgoszcz:
Białystok:
Gdańsk:
Sosnowiec:
Poznań:
Wrocław:
Szczecin:
Opole:
,,Boga nie obchodzą nasze problemy matematyczne. On całkuje empirycznie."
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

bulaj pisze:
16 lip 2021, o 10:25
Kraków: 64
Przepraszam, ale czy ten próg to zsumowany wynik z biologii i chemii? Czy ten kierunek aż tak schodzi na psy? Wkrótce każdy debil będzie mógł zostać magistrem farmacji, o ile nie zesra się podczas studiów ze stresu.
bulaj
Posty: 102
Rejestracja: 3 lip 2017, o 17:02

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: bulaj »

Ten wynik to : wynik z matury z chemii + wynik z jednego wybranego przedmiotu z grupy
(biologia,fizyka,matematyka) / 2


więc nie jest to suma wyników matury z chemii i biologii :)
,,Boga nie obchodzą nasze problemy matematyczne. On całkuje empirycznie."
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

Czyli tak jakby suma wyników z chemii i biologii/fizyki/matematyki (rozszerzonej jak mniemam) wynosi co najmniej 128. I tak jest to BARDZO niski próg jak na pierwszy próg. I to w dodatku w Krakowie... Także nie wróżę dobrze takim studentom...
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: eryk444 »

Nitrogenium32 pisze:
17 lip 2021, o 06:41
Czyli tak jakby suma wyników z chemii i biologii/fizyki/matematyki (rozszerzonej jak mniemam) wynosi co najmniej 128. I tak jest to BARDZO niski próg jak na pierwszy próg. I to w dodatku w Krakowie... Także nie wróżę dobrze takim studentom...
Jej miałem spytać o dokładnie to samo, gdy spojrzałem na to. Dramat.
Nie wierzę że tak pospadały progi, jak ja się rekrutowałem osoby mając po ok. 170 ledwo wchodziły (suma bio+chem).
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

eryk444 pisze:
17 lip 2021, o 07:38
Nie wierzę że tak pospadały progi, jak ja się rekrutowałem osoby mając po ok. 170 ledwo wchodziły (suma bio+chem).
Za moich czasów liczyła się na WUM biologia i chemia i matematyka (podstawa - mnożnik 0,25, rozszerzenie - mnożnik 1). Miałem 181 punktów, odgrzebałem stary wątek i znalazłem informację (zresztą moją) o progu z lipca: 178 punktów. Zresztą progi farmacja 2015 jest link. A jak było w Krakowie? 163 punktów. Nie pamiętam tylko, czy liczyła się tam matematyka. W każdym razie próg w Krakowie na pewno spadł i to strasznie.

A jak jest teraz na WUM? Biologia i chemia + matematyka albo fizyka, przy czym podstawa z matmy to mnożnik 0,5. Niedługo rzeczywiście będą przyjmować debili na farmację, ale możliwe, że odsiane będzie ziarno od plew w ciągu studiów i ci, którzy się nadają, zostaną, a ci, którzy nie mają pojęcia, wylecą. Już nie wspominając o tym, że dziekan specjalnie zwiększyła liczbę studentów na pierwszym roku do 160 czy 170. Żałosne posunięcie.
Pawel2602
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2021, o 10:19

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Pawel2602 »

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post.
Podaję aktualne progi które znam:
Lublin 205
Białystok 60
Wrocław 120
Opole 95
Nitrogenium32 pisze:
17 lip 2021, o 15:29
dziekan specjalnie zwiększyła liczbę studentów na pierwszym roku do 160 czy 170. Żałosne posunięcie.

Gwoli ścisłości 190 :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

Pawel2602 pisze:
18 lip 2021, o 10:25
Nitrogenium32 pisze:
17 lip 2021, o 15:29
dziekan specjalnie zwiększyła liczbę studentów na pierwszym roku do 160 czy 170. Żałosne posunięcie.
Gwoli ścisłości 190 :)
Jezu... jak to dobrze, że to bagno zwane uniwersytetem jest już za mną. Ciekaw jestem, jak chcą rozwiązać podział na grupy przy 190 studentach, skoro pozwalniali wielu pracowników przez ostatnie lata, a nowych wcale tak tłumnie nie przybywa. No i ciekawe, ile osób z tych 190 skończy te studia z chorobą psychiczną albo bez niej. Chociaż w sumie mam to w d... Dla mnie ta uczelnia może równie dobrze się rozsypać na kawałki. Gdybym miał koniecznie komuś polecić studiowanie farmacji w Polsce, to na pewno nie w Warszawie. Nienawidzę tej uczelni.
aleks11

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: aleks11 »

Nikogo nie odsieja na studiach farmaceutycznych z uwagi na niskie progi a co za tym idzie nizszy poziom studentow. Przyjda czasy, ze najwiekszy leser skonczy farmacje w Krakowie lub Warszawie a dziekani beda ich calowac po rekach, ze w ogole ktos chce studiowac farmaguano.
Farmacja to na 100% zmarnowane szanse, zmarnowane zycie.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

aleks11 pisze:
21 lip 2021, o 16:57
Przyjda czasy, ze najwiekszy leser skonczy farmacje w Krakowie lub Warszawie
No, a potem pójdą tacy do pracy w aptekach i aż strach się bać, jakie błędy będą robić. Na szczęście od tego jest staż, żeby pokazać "wielkim magistrom", że gunwo wiedzą i gunwo umieją. I może im się odechce.
aleks11 pisze:
21 lip 2021, o 16:57
Farmacja to na 100% zmarnowane szanse, zmarnowane zycie.
Coś niestety w tym jest. Ale może za granicą ma to jakiś sens, widziałem we Włoszech szyldy wielu aptek, gdzie były informacje o tym, jakie usługi oferują (reklamy typu jak np. w laboratoriach diagnostycznych) i mam dwa wnioski:

1) Polsce o wiele za daleko do czegoś takiego, bo od razu jest śpiewka, że nie ma warunków do mierzenia ciśnienia albo pomiary stężenia glukozy we krwi;

2) w Polsce już od razu byłaby wlepiona kara za reklamę apteki, a tam nikt się tym nie przejmuje bo instytucje nie mają nasr..e we łbie. Niedługo w Polsce godziny pracy aptek będą reklamą za którą należy się kara...
aleks11

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: aleks11 »

Studiowanie farmacji z mysla o pracy za granica to mrzonka. Jesli studia nie dadza szansy dobrze platnej pracy w PL, to nie maja najmniejszego sensu. Obecnie szanse taka daje lekarski. W Polsce w farmacji moze zmienic sie tylko na gorsze. Juz pojawiaja sie inicjatywy, aby wprowadzic prawo, ze mgr farm nie musi byc na zmianie w aptece, zeby wystarczyl technik z 15 letnim stazem pracy.
W przeciagu 5-10 lat bedzie w Pl gigantyczne bezrobocie w farmacji a farmaceuci zmuszeni przekwalifikowywac sie.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

aleks11 pisze:
21 lip 2021, o 23:15
Studiowanie farmacji z mysla o pracy za granica to mrzonka.
Studiowanie tego badziewia w Polsce z myślą o pracy za granicą? Tak. Ale jest już niestety po fakcie i moim zdaniem zawsze można spróbować. Na zachodzie jest wiele krajów do wyboru.
aleks11 pisze:
21 lip 2021, o 23:15
Jesli studia nie dadza szansy dobrze platnej pracy w PL, to nie maja najmniejszego sensu. Obecnie szanse taka daje lekarski.
Skończenie lekarskiego nie gwarantuje dobrze płatnej pracy w Polsce, nie oszukujmy się. Polski system ochrony zdrowia to ruina i dopiero w czasie pandemii okazało się, jak bardzo jest sparaliżowany. Średnia wieku lekarzy w Polsce jest bardzo wysoka i brakuje młodych lekarzy, ale i tak minie co najmniej 5-10 lat zanim nabiorą doświadczenia tuż po skończeniu studiów.
aleks11 pisze:
21 lip 2021, o 23:15
Juz pojawiaja sie inicjatywy, aby wprowadzic prawo, ze mgr farm nie musi byc na zmianie w aptece, zeby wystarczyl technik z 15 letnim stazem pracy.
Ciekaw tylko jestem, kto w takim razie będzie wydawał leki z szafki A albo narkotyki. Również technik? Czy technik na haśle magistra? Kiedyś technik nie mógł nawet wydawać psychotropów, co dla mnie już jest przegięciem, bo strasznie by to komplikowało obecnie realizację recept. Jak dla mnie mogą nawet wydawać leki z szafki A, ale i tak pozostaje problem narkotyków. Wiadomo, że nie we wszystkich aptekach są narkotyki, ale jednak to jest już dużo większa odpowiedzialność i należy tylko i wyłącznie do magistra. Muszą być jakieś zasady, nawet w tym kraju, gdzie na pierwszy rzut oka nie ma zasad.
aleks11 pisze:
21 lip 2021, o 23:15
W przeciagu 5-10 lat bedzie w Pl gigantyczne bezrobocie w farmacji
Czy ja wiem? Ktoś w końcu musi obsługiwać tych wszystkich lekomanów i ćpunów. Jeśli chodzi o UE, Polacy przodują pod względem pożerania leków bez recepty i suplementów, możliwe też, że tych na receptę też. Oprócz tego codziennie na każdej stacji setki reklam leków na wszelkie dolegliwości. Nie wiem, jak to wygląda w innych krajach, ale podejrzewam, że chyba tylko w Polsce są takie kolejki do aptek, które nigdy się nie kończą. Więc może i będzie jakieś bezrobocie, ale czy gigantyczne? Moim zdaniem wyolbrzymiasz problem aż za bardzo tym razem.

A ceny leków też są niskie, więc ludzie je biorą. Chociaż moim zdaniem ceny powinny wzrosnąć. Obecnie czasami nawet najtańsze g.... jest już dla wielu sknerusów za drogie, jak się nie podoba, to wypad. Tak samo sytuacje pt. stara baba idzie na kolonoskopię i chce tylko 5 kapsułek Espumisanu, więc żeby jej wyciąć z blistra. Ludzie... Jeśli się wam nie podobają ceny, to albo wypad z apteki i koniec z waszym biadoleniem, albo idźcie z widłami na obecny rząd, który jest odpowiedzialny za rosnącą inflację i wzrost cen. Ostatnio baba miała receptę na antybiotyk, ale po informacji, że nie jest na ryczałt, rozmyśliła się. No to w takim razie pij rosół.
aleks11 pisze:
21 lip 2021, o 23:15
a farmaceuci zmuszeni przekwalifikowywac sie.
Jaka szkoda, że te studia nie dają możliwości zdobycia innych kwalifikacji albo umiejętności niż to, co potrzebne na studiach, bo trzeba zapier..lać na każdym przedmiocie, bo każdy jest najważniejszy. Więc koniec końców ktoś idzie na te studia i jeśli chce się przebranżowić, to musi się najpierw zastanowić, czy w ogóle się da, bo jedyne, co wie i umie, to szeroko pojęta "farmacja".
aleks11

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: aleks11 »

Kto bedzie wydawal narkotyki? Wystarczy mala zmiana w prawie i technik z 15 letnim stazem. Ludzie w Pl pozeraja duze ilosci lekow i suplementow? Ale nie farmaceuta bedzie na tym zarabial. Przekwalifikowanie po farmacji? Oczywiscie, ale tylko w formie nowych studiow. Po samej farmacji jest apteka i nic. Nie studiujcie farmacji w Polsce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości