Farmacja progi 2021

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

aleks11 pisze:
24 lip 2021, o 17:34
Przekwalifikowanie po farmacji? Oczywiscie, ale tylko w formie nowych studiow.
Studiowanie farmacji okropnie mi obrzydziło studiowanie w ogóle, więc dla mnie już chyba nie ma nadziei. Ewentualnie praca jako kelner. Albo coś innego, co nie wymaga studiów.
aleks11

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: aleks11 »

Bo farmacja to jedne z najbardziej nieprzyjemnych, meczacych i odrazajacych studiow. To jest jak podroz do glebokiego PRL, z calym tym pazdzierzem i opryskliwoscia,
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

aleks11 pisze:
26 lip 2021, o 15:00
To jest jak podroz do glebokiego PRL
Dosłownie. Na WUM-ie jeszcze nawet za moich czasów większość wydziału farmaceutycznego wyglądała rodem z PRL, np. znaki "CZYSTOŚĆ I PORZĄDEK WROGIEM OGNIA", albo obowiązkowa przerwa dla wszystkich o konkretnej godzinie w połowie zajęć z chemii analitycznej. No i oczywiście wszechobecna boazeria. I listy podręczników wymieniające książki z lat 70. i 80. Urodziłem się w 1996, ale przeżyłem PRL na studiach.
aleks11

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: aleks11 »

Nitrogenium32 pisze:
26 lip 2021, o 20:20
Dosłownie. Na WUM-ie jeszcze nawet za moich czasów większość wydziału farmaceutycznego wyglądała rodem z PRL, np. znaki "CZYSTOŚĆ I PORZĄDEK WROGIEM OGNIA", albo obowiązkowa przerwa dla wszystkich o konkretnej godzinie w połowie zajęć z chemii analitycznej. No i oczywiście wszechobecna boazeria. I listy podręczników wymieniające książki z lat 70. i 80. Urodziłem się w 1996, ale przeżyłem PRL na studiach.
Ja studiowalem w Lublinie. Mozliwe, ze teraz budynki sa nowe, ale wtedy 20 lat temu byl to brud, smrod i ubostwo. Co do jednego jestem pewien, przypuszczam, ze nada serwuja tam ta sama wiedze co wtedy. Stare skrypty, co juz dawno powinny lezec w muzeum :)

Nie warto studiowac farmacji. Zmarnowane zycie. To przeslanie do maturzystow.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

aleks11 pisze:
27 lip 2021, o 01:16
Co do jednego jestem pewien, przypuszczam, ze nada serwuja tam ta sama wiedze co wtedy. Stare skrypty, co juz dawno powinny lezec w muzeum :)
No cóż, na WUM-ie nadal pierwsza pozycja literatury obowiązkowej do botaniki to podręcznik z 1972 roku... A na czwartym roku na syntezach rysunki wzięte z książki z 1967 roku. Wspomnę jeszcze, że podczas prac przygotowawczych do całkowitego remontu budynku odkryto ruskie-sowieckie odczynniki z lat 70. i jakieś zapiski profesorów, które powinny były trafić do muzeum. No więc tak, uczyłem się w muzeum.
aleks11 pisze:
27 lip 2021, o 01:16
Nie warto studiowac farmacji. Zmarnowane zycie. To przeslanie do maturzystow.
Miejmy nadzieję, że posłuchają.
aleks11

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: aleks11 »

Jakbym mial teraz 27 lat i zaczynal prace w farmacji, to z mety bym zdawal na lekarski. W farmacji bedzie juz tylko gorzej. Im osoba starsza, tym bardziej w tym zawodzie jest trudniej znalezc zatrudnienie. Poza tym, sprzedawanie na kasie to praca, ktora mozna wykonywac bez obrzydzenia gora kilka lat. Szkoda czasu aby tkwic w aptece. A jesli nie lekarski, to chociaz jakies zaoczne typu ksiegowosc itp. Farmacja to piesn przeszlosci, a farmaceuta tylko przeszkadza w aptece robic biznes.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

aleks11 pisze:
27 lip 2021, o 16:29
Jakbym mial teraz 27 lat i zaczynal prace w farmacji, to z mety bym zdawal na lekarski.
Ja chciałem iść na lekarski, ale to nie jest droga dla mnie. Jeśli w ogóle, to wolałbym przyjmować w przychodni i siedzieć na stołku niż być chirurgiem i bać się o każdy wykonywany ruch. No ale niestety lekarz rodzinny dużo nie zarabia, a studia trwają długo i nie kończą się tylko na uczelni i dyplomie, więc... dla mnie to tak samo słabe jak farmacja.
aleks11 pisze:
27 lip 2021, o 16:29
Poza tym, sprzedawanie na kasie to praca, ktora mozna wykonywac bez obrzydzenia gora kilka lat.
Nie w każdej aptece magister obsługuje i kiedy nie ma pacjentów, to je ciasteczka i pierdzi w stołek. Są różne apteki, w niektórych obsługują głównie technicy, a magistrowie zajmują się sprawdzaniem recept, zwrotami, polowaniem na leki z dobrymi cenami i datami, planowaniem sprzedaży itd. Ja osobiście najczęściej obsługuję pacjentów, co dla mnie jest takie sobie (bo oczywiście różni ludzie się zdarzają, są pacjenci bezproblemowi i są tacy, którzy mają pretensje do wszystkiego), ale często też mam dużo roboty na zapleczu i nie to, że nie chcę, ale w ogóle nie mogę wtedy nikogo obsługiwać. Apteka też musi przynosić zysk, a to, że wiele aptek zamawia towar tylko ze sprzedaży i zajmuje się wyłącznie sprzedażą leków i supli i niczym poza tym, to ich problem, że generują koszty.
aleks11 pisze:
27 lip 2021, o 16:29
A jesli nie lekarski, to chociaz jakies zaoczne typu ksiegowosc itp.
Ja lubię arkusze kalkulacyjne, cyferki, liczenie, fakturki itd., ale do tego niestety też są potrzebne studia... Może to jakaś alternatywa, ale na pewno nie chciałbym studiować po raz drugi w Polsce. Jeśli już, to za granicą. Zdecydowanie łatwiej mi jest nauczyć się języka obcego do poziomu umożliwiającego swobodne studiowanie w tym języku niż dostać się na lekarski albo studiować w ogóle cokolwiek w Polsce i nie oszaleć.
aleks11

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: aleks11 »

Nitrogenium32 pisze:
27 lip 2021, o 20:37
No ale niestety lekarz rodzinny dużo nie zarabia
Jak 14 000 brutto to malo, to rzeczywiscie, slabo zarabiaja.
Nitrogenium32 pisze:
27 lip 2021, o 20:37
magistrowie zajmują się sprawdzaniem recept, zwrotami, polowaniem na leki z dobrymi cenami i datami, planowaniem sprzedaży itd
To sa obowiazki, ktore moze robic technik po miesiecznym przyuczeniu. Nawet jak magister ma 20 lat doswiadczenia w tym zakresie, to jego wartosc na rynku pracy nie wzrosla, tylko zmalala.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

aleks11 pisze:
27 lip 2021, o 22:01
Nitrogenium32 pisze:
27 lip 2021, o 20:37
No ale niestety lekarz rodzinny dużo nie zarabia
Jak 14 000 brutto to malo, to rzeczywiscie, slabo zarabiaja.
To dlaczego tyle się słyszało o tym, że lekarze zarabiają za mało? Po co były te strajki w takim razie? Zresztą, ciężko mi uwierzyć, że pierwszy lepszy lekarz rodzinny zarabia miesięcznie 14 tyś. brutto. Nie oszukujmy się, żyjemy w Polsce.
aleks11 pisze:
27 lip 2021, o 22:01
Nitrogenium32 pisze:
27 lip 2021, o 20:37
magistrowie zajmują się sprawdzaniem recept, zwrotami, polowaniem na leki z dobrymi cenami i datami, planowaniem sprzedaży itd
To sa obowiazki, ktore moze robic technik po miesiecznym przyuczeniu.
Jeju, co za bujda. Co ty palisz? Technik nie może sprawdzać recept, bo nie ma do tego uprawnień. Kropka. A na zwrotach podpisuje się zawsze kierownik apteki, nawet nie szeregowy magister. Strasznie konfabulujesz. Z wieloma rzeczami się zgodzę, ale za bardzo wyolbrzymiasz problem i opowiadasz zmyślone historie.
nqtvvv
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2020, o 16:33

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: nqtvvv »

Lekarz rodziny mediana zarobków 6800. Farmaceuta mediana 4000. Kwoty netto źródło wynagrodzeniapl
W porównaniu do innych specjalizacji nie jest źle. Pamiętając że to praca tylko 8 godzin dzienie beż dyżurów itd. Ale sama specjalizacja nie jest wcale tak mało stresująca i satysfakcjonująca jak się niektórym wydaje. Widziałem porównania różnych specjalizacji pod względem wypalenia zawodowego i ta specjalizacja niestety przoduje wśród kilku innych.
aleks11

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: aleks11 »

nqtvvv pisze:
28 lip 2021, o 06:26
Lekarz rodziny mediana zarobków 6800
Stawki z ogloszen to 10-14 000 brutto, w Warszawie nawet 18 000 brutto.
Nitrogenium32 pisze:
27 lip 2021, o 23:52
Zresztą, ciężko mi uwierzyć, że pierwszy lepszy lekarz rodzinny zarabia miesięcznie 14 tyś. brutto.
Widzisz? A teraz sobie pomysl ze po farmacji to max 7500 brutto jako kierownik.
Nitrogenium32 pisze:
27 lip 2021, o 23:52
Technik nie może sprawdzać recept, bo nie ma do tego uprawnień. Kropka. A na zwrotach podpisuje się zawsze kierownik apteki, nawet nie szeregowy magister.
Ja znam ta branze jak zly szelag. Prawo w aptuszkach jest nagminnie omijane, naciagane, jak sie da i gdzie sie da. Technik sprawdza recepty, samodzielnie dyzuruje w nocy, sam jest w dzien i nikogo to nie obchodzi ani nikt tego nie sprawdza. A jak sprawdzi raz na 5 lat, to nie ma konsekwencji.Pieczatka magistra czesto lezy w szufladzie i kazdy przybija, gdzie chce. Nie chce jednak zanadto obrzydzac Ci tej branzy, bo widze, ze ludzisz sie co do jej przyszlosci. Drobna zmiana w prawie, sprzedaz wysylkowa lekow, wprowadzenie nadzoru zdalnego magistra i rzesza aptek natychmiast padnie, a farmaceuci pojda do Urzedu Pracy. Wtedy jak sie pochwala umiejetnosciami i kwalifikacjami typu przybijanie pieczatki i podpisywanie recept, to urzedniczka nie da rady im zadnej pracy znalezc.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

aleks11 pisze:
28 lip 2021, o 10:33
Nitrogenium32 pisze:
27 lip 2021, o 23:52
Zresztą, ciężko mi uwierzyć, że pierwszy lepszy lekarz rodzinny zarabia miesięcznie 14 tyś. brutto.
Widzisz? A teraz sobie pomysl ze po farmacji to max 7500 brutto jako kierownik.
A skąd takie dane? Wyssane z palca? Ja słyszałem o sytuacji, gdzie kobieta dostała nieco ponad 8 tysięcy brutto jako kierownik w okolicach chyba Białej Podlaskiej, bo desperacko szukali kogoś, kto chciałby do nich się przenieść, ale nie było nikogo chętnego, więc podwyższyli stawkę.
aleks11 pisze:
28 lip 2021, o 10:33
Ja znam ta branze jak zly szelag. Prawo w aptuszkach jest nagminnie omijane, naciagane, jak sie da i gdzie sie da. Technik sprawdza recepty, samodzielnie dyzuruje w nocy, sam jest w dzien i nikogo to nie obchodzi ani nikt tego nie sprawdza. A jak sprawdzi raz na 5 lat, to nie ma konsekwencji.Pieczatka magistra czesto lezy w szufladzie i kazdy przybija, gdzie chce.
Co za bujdy... Zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoje doświadczenie zawodowe w aptece/aptekach nie świadczy o tym, jak to wygląda w całej Polsce? U mnie w pracy technik nie ma prawa nawet samodzielnie wydawać leków z szafki A, nie wspominając o sprawdzaniu recept czy dysponowaniu pieczątkami magistrów. Absolutnie nie do pomyślenia. Są kierownicy, którzy mają trochę godności i nie zniżają się do patologii, o których tak uwielbiasz wspominać.

To, że w wielu aptekach są osoby, które mają wywalone na co się tylko da, to ich problem, potem jak przyjdzie inspekcja to może być płacz i zgrzytanie zębów. Technik sam w pracy? U mnie to nie do pomyślenia. Patologia w wielu aptekach nie przesądza o tym, jak jest wszędzie indziej.
aleks11 pisze:
28 lip 2021, o 10:33
Nie chce jednak zanadto obrzydzac Ci tej branzy, bo widze, ze ludzisz sie co do jej przyszlosci. Drobna zmiana w prawie, sprzedaz wysylkowa lekow, wprowadzenie nadzoru zdalnego magistra i rzesza aptek natychmiast padnie, a farmaceuci pojda do Urzedu Pracy. Wtedy jak sie pochwala umiejetnosciami i kwalifikacjami typu przybijanie pieczatki i podpisywanie recept, to urzedniczka nie da rady im zadnej pracy znalezc.
Spokojnie, nie biorę opinii pierwszego lepszego zgorzkniałego zgreda na serio. Może trafiłeś na debilnych kierowników i współpracowników i teraz takimi opiniami się dzielisz.

A sprzedaż wysyłkowa leków już się dzieje, od tego są apteki internetowe. Tyle że wątpię, żeby kiedykolwiek to dotyczyło leków na receptę. Poza tym umiejętności i kwalifikacje zdecydowanej większości magistrów nie ograniczają się do przybijania pieczątek i podpisywania recept. Może akurat Twoje umiejętności do tego się ograniczają i zazdrościsz innym. Tyle w Tobie żółci, że aż żal to wszystko czytać. Zmień lepiej nastawienie do życia, bo nikt nie lubi przebywać w otoczeniu takich jojczących na wszystko pryków.
Jogimed
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2021, o 19:07

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Jogimed »

Nitrogenium32, ile pracujesz w zawodzie? Od kwietnia to niecałe 3 miesiące? To faktycznie dużo, by wypowiadać się o absurdach w aptece.

Kierownik i 8000 zł? Ilu tyle zarabia, niewielki procent i to w sytuacji przytoczonej przez Ciebie, bo nikt nie chciał pracować, więc jakoś zachęcić trzeba.

Omijanie i łamanie prawa w aptece jest nagminne w całej Polsce. Mało to afer, było w ostatnim czasie jak to technik sam dyżuruje?
To, że teraz technicy nie mają do czegoś uprawnienia, to nie znaczy, że jutro też jego mieć nie będą. Wystarczy zmiana w prawie i voila. A i tak bez tego technicy robią rzeczy "zakazane".

Pracujesz w jakiejś wyidealizowanej aptece. Zwroty i kierownik? Mój nawet się tego nie tyka. Bez problemu robi je "szeregowy" magister i o zgrozo technik. Nie wiem, czy widziałeś kiedyś protokół zwrotu, w większości jest info "podpis kierownika lub osoby uprawnionej". Ups :shock: Popracuj w zawodzie dłużej, w kilku miejscach, miej pogląd jak to jest w "innych" aptekach a dopiero potem wytykaj komuś pisanie bujd.

Co do sprzedaży wysyłkowej. Leki na receptę mają się całkiem nieźle, a będzie jeszcze gorzej, bo ludzie coraz częściej zaglądają do aptek internetowych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości