Farmacja progi 2021

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

Jogimed pisze:
28 lip 2021, o 21:46
Nitrogenium32, ile pracujesz w zawodzie? Od kwietnia to niecałe 3 miesiące? To faktycznie dużo, by wypowiadać się o absurdach w aptece.
Praktyki po trzecim roku robiłem w aptece ni sieciowej, ni prywatnej, była to taka mała lokalna sieć. Owszem, magistra często nie było, zresztą ciekawe jakby miał być skoro był tylko jeden (druga osoba była na urlopie macierzyńskim, niestety ten zawód jest zdominowany przez kobiety i ciąża mocno komplikuje pracę w aptece dla wszystkich). Leki z szafki A wydawali technicy jeśli nie było magistra. Czy mi się to podobało? Absolutnie nie.

Natomiast na stażu miałem okazję "popracować" w dwóch aptekach sieciowych i tam mowy nie było o patologiach typu podbijanie się pieczątkami mgr, robienie zwrotów przez techników, sprawdzanie recept przez techników, czy nieobecność magistra w aptece.
Jogimed pisze:
Omijanie i łamanie prawa w aptece jest nagminne w całej Polsce. Mało to afer, było w ostatnim czasie jak to technik sam dyżuruje?
To, że teraz technicy nie mają do czegoś uprawnienia, to nie znaczy, że jutro też jego mieć nie będą. Wystarczy zmiana w prawie i voila. A i tak bez tego technicy robią rzeczy "zakazane".
Po pierwsze, to jest Polska właśnie. Omijanie prawa jako naród mamy chyba we krwi. Jeśli coś trzeba zrobić, to trzeba kombinować, nawet jeśli jest to niezgodne z prawem. Nienawidzę tego. Muszą być jakieś zasady. Ale w Polsce nie ma zasad.

Po drugie, może właśnie k... czas skończyć z tymi cholernymi aferami? Jest przyzwolenie na to, i potem są takie afery na portalach farmaceutycznych. Czy naprawdę warto tak chrzanić wszelkie przepisy? Żyjemy w cywilizowanym kraju czy w bagnie pogrążonym anarchią?
Jogimed pisze:
Pracujesz w jakiejś wyidealizowanej aptece. Zwroty i kierownik? Mój nawet się tego nie tyka. Bez problemu robi je "szeregowy" magister i o zgrozo technik.
Zwrotów jest tyle, że często podpisuje się na protokołach inny magister, ale nigdy nie ma mowy o robieniu tego przez technika, bo technicy zajmują się prawie wyłącznie obsługą pacjentów.

Może i pracuję w wyidealizowanej aptece. A może po prostu pracuję w aptece, gdzie jest zgrany, rozsądny zespół, który myśli racjonalnie? Magister jest ZAWSZE w aptece kiedy jest otwarta. Kto się zajmuje zamówieniami, fakturami, zwrotami itd.? Kierownik. Kto wydaje leki z szafki A i narkotyki? Tylko i wyłącznie magister. Kto sprawdza towar? Pomoc apteczna. Kto rozkłada towar? Pomoc apteczna, technik, ale też i magister. Kto sprawdza recepty? Tylko magister, ale nie kierownik, bo jest zajęty innymi sprawami. Kto robi recepturę z efedryną i innymi lekami z szafki A? Tylko i wyłącznie magister. Kto liczy pieniądze? Tylko magister.

Bardzo trudno jest mieć bardzo szeroki asortyment, mało "zalegaczy" i leków z krótkimi datami. Trzeba się naprawdę postarać. Na stażu byłem w aptece, gdzie do zamówień się nie przywiązywało żadnej wagi, ot tylko to, co normalnie schodzi, bo kilka opakowań, no bo po co. Ale tutaj w pracy już jest zupełnie inaczej. Poluje się na leki z niskimi cenami zakupu, pracuje się nad marżą, pozbywa się w odpowiedni sposób krótkich dat i zalegaczy... Od cholery roboty, ale zdecydowanie wolę to niż być magistrem tylko z tytułu i pierdzieć w stołek na zapleczu w aptece albo, o zgrozo, siedzieć w domu, bo "w aptece na zmianie zostają tylko technicy".

Ludzie tacy jak ty i aleks11, którzy przyzwalają na patologie w aptekach, sprawiają, że odechciewa się być farmaceutą. Lubię swoją pracę, ale szczerze powiedziawszy to na pewno nie jest moja ostatnia praca, bo za kilka lat zamierzam wyjechać za granicę i nigdy nie wracać. Np. w Niemczech na pewno wygląda to zupełnie inaczej i nikomu nawet przez myśl nie przeszłoby, żeby omijać albo łamać prawo, bo tam jest Ordnung, w przeciwieństwie do Polski.
MAGISTER FARMACJI
FARMACJA WUM 2015-2021
aleks11

Post autor: aleks11 »

Wszystkim maturzystom polecam strone maturana6, dzial Farmaceuta. Przeczytajcie a nigdy nie przyjdzie Wam ten pomysl, aby studiowac farmacje.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32

aleks11 pisze:
29 lip 2021, o 09:10
Zamiast podziekowac za cenne rady od starszych kolegow, to wyzywa od zgredow, smarkacz jeden.
Cenne rady? Odnośnie czego? Żeby może iść na kolejne studia i "przekwalifikowywać się", bo farmacja do "dno i pięć metrów mułu"? W prawie wszystkich swoich postach plujesz jadem na farmację i na to, jak jest w aptekach. Jakim cudem miałbym wobec tego słuchać kogoś, kto ma w sobie tyle żółci? Ktoś cię skrzywdził, że tak wszystko i wszystkich hejtujesz? "Praca w aptece ogólnodostępnej zła", "praca w aptece szpitalnej zabija", "farmaceuci to debile", "patola w aptekach była, jest i będzie, i g... można z tym zrobić", "apteki znikają i nie potrzeba farmaceutów". Takie przesłanie płynie z twoich wypowiedzi. Myślisz, że ktoś weźmie na poważnie słowa kogoś, kto jest tak pełny rozgoryczenia? Dobre sobie...

Zacytuję też klasyka:
aleks11 pisze:
19 cze 2021, o 01:48
Z tego zawodu najlepiej się przekwalifikować, a studiowanie w obecnych czasach farmacji to pomysł na zniszczenie sobie życia.
Właśnie widzimy, jak bardzo ci to zniszczyło życie. Nic ci się nie podoba. A porównywanie mgr farmacji do glazurnika w innym komentarzu to już było kompletne dno z twojej strony.
aleks11 pisze:
Twierdzisz, ze pozwalam na patologie w aptekach? coz Ty u licha wiesz, gdzie pracuje i w jakim charakterze.
Jakoś z twoich wypowiedzi nie wynika, żebyś był przeciwny tym patologiom, przyjmujesz je jako status quo i tyle. No bo po co cokolwiek robić, żeby to zmienić. Lepiej siedzieć i pierdzieć w stołek, dając technikom monopol na wszystko.
aleks11 pisze:
Bezczelny jestes ponad miare.
To nie ja zacząłem rzucać g... w farmację i wszystko z tym związane. Gdyby pierwszy lepszy mgr farmacji przeczytał twoje wypociny, to albo miałby to w d..., albo czułby się urażony.
aleks11 pisze:
Za granica nigdy nie byl ale 'wie' jak to wyglada w Niemczech hahaha.
Mhm. Pewno. Powiem tak: Cóż ty u licha wiesz, gdzie ja byłem i w jakim charakterze? Lepiej wyjechać w cholerę za granicę z dala od ludzi takich jak ty. Kiś się dalej w swojej paskudnej żółci, dalej sobie hejtuj farmację i zawód mgra farmacji. Może i jesteś dużo starszy ode mnie, ale jesteś po prostu żałosny. Spójrz w lustro i zastanów się, czy ci nie żal, że stałeś się taki, jaki jesteś.
MAGISTER FARMACJI
FARMACJA WUM 2015-2021
aleks11

Post autor: aleks11 »

Nitrogenium32 pisze:
29 lip 2021, o 09:37
No bo po co cokolwiek robić, żeby to zmienić. Lepiej siedzieć i pierdzieć w stołek, dając technikom monopol na wszystko.
Zmienic sytuacje moze Sejm w drodze ustawy albo inspekcja farmaceutyczna w drodze czestych kontroli a nie ja. Niestety zaraz po ukonczeniu przez mnie studiow 20 lat temu weszly w zycie przepisy, umozliwiajace niefarmaceutom prowadzenie apteki. Od tego czasu nastapilo powolne psucie zawodu, jednak ostatnie 6 lat dalo wszystkim farmaceutom odczuc to na wlasnej skorze ( patrz tysiace postow na matura na6 w dziale farmaceuta).
Nitrogenium32 pisze:
Spójrz w lustro i zastanów się, czy ci nie żal, że stałeś się taki, jaki jesteś
Zal mi, ze jednak nie podjalem innych studiow jeszcze 5-10 lat temu, ale wtedy wygladalo, ze jeszcze sytuacja w zawodzie moze sie poprawic.
Nitrogenium32 pisze:
Gdyby pierwszy lepszy mgr farmacji przeczytał twoje wypociny, to albo miałby to w d..., albo czułby się urażony.
Znowu odsylam na forum [mod], dzial farmaceuta. Wypowiedzi dziesiatkow farmaceutow, niejednokrotnie opisujacych swoje wysilki zmierzajace do odejscia z tego zawodu. Niezadowolenie jest masowe, zreszta statystyki mowia, ze sporo farmaceutow porzuca zawod.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32

Nawet nie wiem, jak to skomentować. Brawo za edycję swojego poprzedniego komentarza, normalnie czapki z głów. Od razu widać, że nie można kogoś takiego brać na poważnie. Narobiłeś hałasu i się z tego wycofałeś. Świetnie. Nie mam zamiaru kontynuować dyskusji z kimś takim.
MAGISTER FARMACJI
FARMACJA WUM 2015-2021
ODPOWIEDZ