Studia a specjalizacja

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
TacoMedicine
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2020, o 19:56

Studia a specjalizacja

Post autor: TacoMedicine »

Witam obecnie idę na 2 rok lekarskiego i zastanawiam się czy osoba która nie jest pasjonatem chemii oraz biologii ma szansę wybrać inne specjalizacje niz interna?
Dużo znajomych miało max wyniki z matur oraz bardzo interesują się tymi przedmiotami a ja je po prostu zdałem i zdaje wszystko na studiach lecz bez 5.
Jak myślicie ?
TanksAreAwesome
Posty: 38
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 09:49

Re: Studia a specjalizacja

Post autor: TanksAreAwesome »

Myślę, że na 2roku nie ma co się jeszcze przejmować specjalizacją. Wykorzystaj czas na studiach na znalezienie takiej dziedziny, która naprawdę Cię interesuje. Oceny ocenami, a życie życiem - czasami osoba, która ledwo zdaje z semestru na semestr może być wspaniałym lekarzem z powołania.
Dodatkowo w rekrutacji na rezydentury liczy się tylko wyniku LEKu, więc jeżeli nie aspirujesz do stypendium rektora/szkoły doktorskiej to serio szkoda sobie tym zawracać głowę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości