Studia medyczne po 30-stce

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
hello_fellow_kids

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: hello_fellow_kids »

Dołączam się do 30-letnich kandydatów, nic nie zaszkodzi spróbować.

Co do finansowania, osobom przed 30-tką przysługuje jeszcze kredyt studencki. Ciekawi mnie czy podobny limit wieku obowiązuje też w przypadku tego nowego projektu finansowania studiów medycznych (kredyt za odpracowanie kilku lat w Polsce), ktoś wie? Nie znalazłem go w treści ustawy, a podobno można już się o niego ubiegać od tego roku akademickiego.

Albo zbiórka... :P

Kod: Zaznacz cały

tokfm.pl/Tokfm/7,103085,27567712,25-lat-byl-dziennikarzem-za-tydzien-zaczyna-studia-medyczne.html
Naprawdę coraz częściej zdarzają się osoby po 30 i 40 na medycynie jest to norma w UK gdzie mieszkam
Mam znajomego w Australii, który rownież rozpoczął medycynę po 30tce ('86), właśne kończy. W krajach anglosaskich sporym ułatwieniem dla starszych kandydatów jest opcja studiowania 4-letniej medycyny po licencjacie z innego kierunku. Szkoda, że u nas 4-letni lekarski jest tylko dla obcokrajowców.
informatyczka89

Post autor: informatyczka89 »

Cześć. Dołączam do grona staruchów chcących spełniać marzenia. Mam 31 lat, dużo odchowanych dzieci i spoko sytuację finansową.

Chcę w tym roku zdawać chemię. Jeśli pójdzie mi ok, za rok postaram się podciągnąć biologię, napisać matmę i startować do Wrocka. Jeśli nie pójdzie mi ok, to trudno, ważne się biorę się w garść i chcę chociaż spróbować.

Jak tam Wam idzie? Kto w tym roku pisze chemię? Z czego się uczycie?
James Bond

Post autor: James Bond »

Cześć
Do mnie też wraca myśl o stuiowaniu medycyny . W końcu to marzenie , a dzis wylądowałem na Politechnice na wydziale Budownictwa obecnie 3 rok . Na dodatek pracuje w delegacjach i na weekendy wracam .
Miałem w planach rozłożyć mature jak koleżanka wyżej . Teraz Chemia a w następnym roku Biologia może z matmą . Mam 28 lat , 6 października skończyłem .
Ma ktoś podobną sytuację jak ja ?
hello_fellow_kids

Post autor: hello_fellow_kids »

Ja planuję zdawać jednocześnie chemię i biologię. To zakres materiału na semestralną sesję a nawet mniej. Wychodzę z założenia, że jeśli nie uda mi się pogodzić codziennych obowiązków z nauką do matury, to na pewno nie poradzę sobie również z organizacją czasu na studiach.

W liceum miałem rozszerzoną biologię (bez chemii) i korzystaliśmy z podręczników Operona, ale pewnie głownie dlatego, że wydawnictwo mieliśmy po sąsiedzku i dawali profity nauczycielom. Obecnie korzystam z Nowej Ery, zarówno do biologii i chemii. Plus dodatkowo Chemia ogólna, Jones, Atkins.
ODPOWIEDZ