Farmacja-czy warto?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
trudnytyp
Posty: 1
Rejestracja: 6 paź 2021, o 11:17

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: trudnytyp »

Dzień doberek. Przeczytałem całą dyskusję i coraz bardziej zaczynam wątpić w studiowanie farmacji. Zaliczyłem pierwszy rok, w którym to zajęcia były organizowane hybrydowo przez większą część roku akademickiego (z początku były one wyłącznie zdalnie). Poprzedni rok odbił się to mocno na mojej psychice. To co kiedyś było moją pasją (chemia i biologia) zamieniło się w koszmar. Przedmioty fizyczne i gburowaci prowadzący wcale nie poprawiali sytuacji. Spodziewałem się dużej ilości materiału, ale nigdy nie sądziłem, że będę odczuwał tak ogromny lęk przed prawie każdymi zajęciami. Chociaż i tak byłem pewny, że w trakcie studiów doznam parę załamań nerwowych ogromem materiału. Przez wakacje przestałem myśleć o studiach. Znalazłem pracę na wakacje. Zacząłem też szukać psychologa, który pomógłby mi z moimi problemami, ale wiadomo, że trochę trwa zanim znajdzie się odpowiedniego. Na tydzień przed rozpoczęciem drugiego roku wszystko wróciło; lęki, pojawiła się również bezsenność. Wcześniej wielokrotnie myślałem nad najzwyklejszą rezygnacją ze studiów i znalezieniem pracy. Mój obecny psycholog zasugerował mi wzięcie urlopu dziekańskiego. Wiem co się z tym wiąże i wobec tego mam pytanie. Czy wzięcie urlopu dziekańskiego ma sens?
Marta1990
Posty: 1
Rejestracja: 7 paź 2021, o 18:59

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Marta1990 »

Pierwszy rok jest niestety najlżejszy. Wiec jak Ci zaczynają się już problemy zdrowotne na 1 roku , lepiej chyba isc do pracy , żeby Ci się jakaś choroba gorsza nie przyplątała.
Najważniejsze jest zdrowie , szkoda nim przepłacać.
A to nie jest warte żeby marnować sobie zdrowie . Nie ma jakichś wysokich zarobków, apteki dawniej się opłacały, weszły teraz sieciowki. Uczelnia potrzebuje studentów jak apteka klientów, to jest poprostu dla nich biznes . Za każdym studentem idą pieniądze . Jak zobaczą kogoś kto ma kasę, to stosują wszelkie metody żeby się nahapac.
To jest bardzo przykre , bo człowiek mimo że się stara jak może jest uwalany, bo pytania nie raz szczegółowe, i tak ułożone ze trzeba na nie wpaść. Współczuję Ci bardzo, ale dużo ludzi mówi że te studia to były najgorsze chwilę w ich życiu. Nikt tego programu nie zmieni , bo dla uczelni to nawet lepiej bo sobie zarobią na warunkach . Moja przyjaciółka nie wytrzymała i rozchorowała się na chorobę afektywna dwubiegunowa , jest dużo przypadków takich na tych studiach, jest to bardzo przykre. Psycholog nie wie jak jest na farmacji bo jej nie studiował, i nie jest w stanie tego zrozumieć i ocenić. Musisz niestety sam podjąć decyzję, ale ja uważam że jak masz przepłacać zdrowiem , to nie ma to sensu .
aleks11

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: aleks11 »

trudnytyp pisze:
6 paź 2021, o 12:53
Dzień doberek. Przeczytałem całą dyskusję i coraz bardziej zaczynam wątpić w studiowanie farmacji.
Po tych studiach nie jest lepiej. Praca w aptece sieciowej to stres, 12 godzinne zmiany. Zero stabilizacji i pozycji zawodowej. Twoje problemy teraz to nic, w porównaniu z tym, czego doświadczysz po tych studiach. Zdawaj na lekarski.
Farmmed
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2018, o 02:40

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Farmmed »

Mam nadzieję, że wyjechałeś, skoro pisałeś o tym 5 lat temu :)
LindaClinton3
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2023, o 16:07

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: LindaClinton3 »

trudnytyp pisze:
6 paź 2021, o 12:53
Dzień doberek. Przeczytałem całą dyskusję i coraz bardziej zaczynam wątpić w studiowanie farmacji.
Dzień dobry! Rozumiem, że masz obecnie trudności i wątpliwości związane z kontynuacją studiów farmacji. Wzięcie urlopu dziekańskiego może być rozważane jako opcja w przypadku, gdy czujesz, że potrzebujesz czasu na odpoczynek, regenerację, oraz aby skupić się na swoim zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Urlop dziekański to specjalny rodzaj przerwy od studiowania, który pozwala na zawieszenie uczestnictwa w zajęciach na określony czas. W zależności od regulaminu Twojej uczelni, może to być urlop na jeden lub kilka semestrów. Przeważnie jest on przyznawany z ważnych powodów, takich jak problemy zdrowotne, trudności natury osobistej czy rodzinnej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość