Mikroskop na prezent na ostatnią chwilę

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Mikroskop na prezent na ostatnią chwilę

Post autor: Admin »

jarud pisze:
20 paź 2021, o 21:00
Nie ma dostępu do wielu zdjęć mikroskopów i sprzętu mikroskopowego.
Wszystkie zdjęcia dodane do forum w formie załączników są widoczne. Proszę dać znać, jeśli jakieś nie wyświetlają się.
Forum przeszło dogłębną moderację i zostały usunięte odnośniki do zdjęć na obcych serwerach, które już nie istnieją.
jarud pisze:
20 paź 2021, o 21:00
mało kto publikuje zdjęcia.
Zapraszam do dodawania zdjęć. :) Oczywiście, tylko i wyłącznie, w formie załączników - to jedyna gwarancja, iż zdjęcia z czasem nie znikną.
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: Mikroskop na prezent na ostatnią chwilę

Post autor: jarud »

Wiadomość, że wszystko jest OK, bardzo mnie uspokoiła.
eukariont
Posty: 40
Rejestracja: 18 gru 2019, o 06:32

Re: Mikroskop na prezent na ostatnią chwilę

Post autor: eukariont »

jarud pisze:
21 paź 2021, o 20:52
Wiadomość, że wszystko jest OK, bardzo mnie uspokoiła.
Admin pisze:
21 paź 2021, o 18:29
Forum przeszło dogłębną moderację i zostały usunięte odnośniki do zdjęć na obcych serwerach, które już nie istnieją.
Dobrze by było gdyby użytkownicy pamiętali, aby nie dodawać zdjęć w postaci tych nieszczęsnych odnośników do zewnętrznych serwerów. To jest zmora wielu forów, w których zdjęcia lub grafika są istotnym elementem wypowiedzi - po jakimś czasie zdjęcia znikają i forum traci znaczącą część merytorycznej zawartości.
Adminie (skoro to czytasz :) ) - może można zrobić jakiś skrypt, który ostrzegałby użytkownika przy dodawaniu do wpisu na forum zewnętrznych linków? Wielu użytkowników może nie być świadoma tego, że tak dodany obrazek zniknie.
Ale to już chyba daleki OT :).
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Mikroskop na prezent na ostatnią chwilę

Post autor: Admin »

eukariont pisze:
21 paź 2021, o 21:04
może można zrobić jakiś skrypt
Nie ma takiej potrzeby - forum jest moderowane na bieżąco, a nieświadomi użytkownicy pouczani :)
hasiok_1
Posty: 6
Rejestracja: 11 paź 2021, o 11:14

Re: Mikroskop na prezent na ostatnią chwilę

Post autor: hasiok_1 »

Admin pisze:
22 paź 2021, o 18:40
eukariont pisze:
21 paź 2021, o 21:04
może można zrobić jakiś skrypt
Nie ma takiej potrzeby - forum jest moderowane na bieżąco, a nieświadomi użytkownicy pouczani :)
Tak i czasem są za to permanentnie usuwani, zwłaszcza gdy jedyną opcją podparcia swojej wypowiedzi jest link do zewnętrznego źródła a gwoli przypomnienia nasze prawodawstwo przy podparciu się jakimiś zewnętrznymi materiałami wymaga linku do tekstu źródłowego, bądź uzyskania pisemnej zgody właściciela danego artykułu/zdjęcia na jego wykorzystanie w części lub całości. A próbując jeszcze podpierać się informacjami z zagranicznych stron często jedyną opcją jest załączenie tylko linku do tej strony.
Tak że ortodoksyjne "czyszczenie" forum z linków zewnętrznych to wg mnie złe podejście.
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Mikroskop na prezent na ostatnią chwilę

Post autor: Admin »

hasiok_1 pisze:
24 paź 2021, o 16:24
Tak że ortodoksyjne "czyszczenie" forum z linków zewnętrznych to wg mnie złe podejście.
Zabronione jest dodawanie linków aktywnych do stron zewnętrznych, tzn. w formie klikalnej. Linki takie należy umieścić w obrębie znacznika CODE. Spam zawsze będzie usuwany.
eukariont
Posty: 40
Rejestracja: 18 gru 2019, o 06:32

Re: Mikroskop na prezent na ostatnią chwilę

Post autor: eukariont »

Admin pisze:
24 paź 2021, o 18:44
hasiok_1 pisze:
24 paź 2021, o 16:24
Tak że ortodoksyjne "czyszczenie" forum z linków zewnętrznych to wg mnie złe podejście.
Zabronione jest dodawanie linków aktywnych do stron zewnętrznych, tzn. w formie klikalnej. Linki takie należy umieścić w obrębie znacznika CODE. Spam zawsze będzie usuwany.
Czy dobrze rozumiem, że nie można dodawać linków do stron niniejszą funkcją dostępną na forum (jest to przecież link "w formie klikalnej")? Jeśli tak to w jaki sposób dodawać link? W FAQ nic nie znalazłem na ten temat.
url
url
url-img.png (6.76 KiB) Przejrzano 1473 razy
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Mikroskop na prezent na ostatnią chwilę

Post autor: Admin »

W ten sposób można dodawać linki wewnętrzne, do wątków naszego forum.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop na prezent na ostatnią chwilę

Post autor: planapo »

Bogusław - zdrowia!!

A, tak za "starych" czasów dużo się tutaj działo. Ja nadal zagladam, i kto wie, za jakis czas moze wroce na dobre. Mialem najpierw problemy ze sprzetem, potem finansowe, pozniej stracilem konto na fb, a wraz z nim dostep do mojej strony tamże. Generalnie duzo sie dzialo.
A to nie jest tak, że kilka lat temu była awaria forum
Byla awaria, potem tez zmiana wlasciciela i wielu zasad na forum i w jego funkcjonowaniu. Cieszy widok, ze nadal dziala :)

Ja osobiscie planuje powrot do mikroskopii, jendak jeszcze troche spraw jest do ogarniecia. Podsumowujac - przesiadka z E600 na E800 nie byla dobrym wyborem ;) Pozdrawiam bardzo wszystkich! :)
eukariont
Posty: 40
Rejestracja: 18 gru 2019, o 06:32

Re: Mikroskop na prezent na ostatnią chwilę

Post autor: eukariont »

planapo pisze:
1 lis 2021, o 18:51
Ja osobiscie planuje powrot do mikroskopii, jendak jeszcze troche spraw jest do ogarniecia. Podsumowujac - przesiadka z E600 na E800 nie byla dobrym wyborem ;) Pozdrawiam bardzo wszystkich! :)
Szanowny planapo :). Ty należysz właśnie do tych, których tutaj aktualnie najbardziej brakuje bo byłeś jednym z tutejszych guru i jednym z największych dawców informacji. Sam dużo się tutaj nie wypowiadałem, ale naczytałem się sporo - zwłaszcza starszych postów. Naprawdę mam nadzieję, że jednak tutaj wrócisz bo to może też innych zachęcić do powrotu :)!
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop na prezent na ostatnią chwilę

Post autor: planapo »

Dziekuje bardzo (: Racja - przez kilka lat zgromadzilismy tutaj najlepszą w Polsce bazę wiedzy o amatorskiej mikroskopii. W zasadzie trudno coś dodać, poza odpowiadaniem na bieżące pytania, na ktore odpowiedzi sa zawarte we wszelkich poradnikach.

Zaczynam powaznie myslec o powrocie (mikroskop ciagle mam niesprawny), wiec to jeszcze kwestia kilku rzeczy. A inni? Cześć tych starych uzytkownikow, bardzo aktywnych w przeszlosci, odeszla po wprowadzonych zmianach. Trzeba by zachecic nowych, dziedzina jest fascynujaca, jednoczesnie niesamowicie niszowa. Wymaga wiedzy, mniejszych/wiekszych nakladow finansowych, a przede wszystkim ogromnej cierpliwosci i pokory zeby np. zaczac robic dobre zdjecia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości