Praca ze zwierzętami vs zarobki

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
FiloZofia2636
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2021, o 00:28

Praca ze zwierzętami vs zarobki

Post autor: FiloZofia2636 »

Witam wszystkich, jestem tu nowa :)

Jestem studentką 3 roku Ochrony Zasobów Przyrodniczych (licencjat) na UG, podczas studiów doszłam do wniosku, że to co najbardziej chciałabym robić zawodowo, to praca ze zwierzętami, jednak obawiam się że w Polsce nie ma zbyt wiele perspektyw podjęcia takiej pracy i jednocześnie zarabiania dobrych pieniędzy, chociaż zdaje sobie sprawę że mogę nie być świadoma wszystkich opcji. Rozważam podjęcie kolejnego kierunku studiów po ukończeniu OZP, jednak nie wiem nawet co mogłoby to być. Zawody o których myślałam to m.in. praca w ośrodku rehabilitacji dzikich zwierząt, jendak słyszałam iż zarobki często są minimalne, więc jest to bardziej praca charytatywna, a również samych ośrodków w Polsce jest bardzo mało. Myślałam też o pracy w nadleśnictwie, lasach państwowych bądź jako zoofizjoterapeuta, chociaż zawód ten nie jest zbytnio popularny u nas, więc może to być ryzykowne.... Ogólnie mówiąc byłabym ogromnie wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki, może ktoś pracuje w tego typu zawodzie, bądź też planuje iść w tym kierunku? Bardzo chciałabym móc pracować w terenie, bądź opiekować się dzikimi zwierzętami, czy choćby prowadzić jakieś badania, obserwacje, jednak brakuje mi pomysłów, w ostateczności mogłabym nawet rozważyć wyjazd za granicę jeżeli tam możliwości są większe, chociaż nie ukrywam że najchętniej docelowo zostałabym w kraju :/

Z góry dziękuję za pomoc :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości