Stomatologia czy warto poprawiać maturę

Wzajemna pomoc w nauce trudnych przedmiotów takich jak matematyka czy geografia. Wykaz materiałów, książek, ściąg, arkuszy, testów do nauki.
Ek2021
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2019, o 13:26

Stomatologia czy warto poprawiać maturę

Post autor: Ek2021 »

Cześć, piszę głównie do osób które są / skończyły kierunek lekarsko-stomatologiczny.

Więc... czuję się strasznie nie spełniony i taki znerwicowany , lekarz wykrył u mnie nerwicę lękową.

Może zacznę troche z innej strony, aktualnie jestem studentem kierunku ekonomia o specjalizacji - finanse i prawo podatkowe, teraz kończę 1 rok, maturę zdawałęm w 2018, studiuje zaocznie, w tygodniu pracuję w dziale księgowości na pełen etat i nabywam doświadczenie.
Za studia płace 650zł miesiecznie, studia fajne, dużo matmy,interesujące tematy coś serio fajnego i coś co móglbym robić ALE.
W przeszłości bardzo chciałem iść na lek-dent, wiele razy od matury do teraz mi się to śni, nie napisałęm nawet rozszerzeń powyżej 30%, z moich 5 znajomych z którymi chodzilem na "konkursy" chemiczne/bio najlepiej zdał jedne koleś ktory mial po 60% z obu matur, kolejny zdał na okolo 60/70 i studiuje ZAOCZNIE stomatologię jeszcze po angielsku ale on jest bogaty i wszystko mu rodzice sponsorują, dentyści zresztą.

Tylko mój jeden kolega którego wywalili z inż. chemicznej poprawiał mature, ale sam mowi ze i tak nic z tego nie będzie.

Powiem wprost, bardzo poważnie myślę, aby rzucić wszystko i spróbować nawet od teraz, od czerwca.

Mam problemy w domu, moi rodzice się rozwodzą, tato się nieźle na mnie wypiął i jedyną pomoc i wsparcie mam od mamy, a oprócz mamy mam jeszcze 86letnia babcię, ojciec co prawda opłaca mi studia, ale po wielkich awanturach z strony dziadków i fochach ze przecież CHOCIAZ TAK powinien mi pomóc bo w inny sposób nie pomagał i nie pomaga.

Nie stać mojej mamy aby mnie utrzymywać 5lat, mam trochę oszczędności ale musiałbym jeszcze poprwaić maturę, czy waszym zdaniem jest sens postarać się poprawić mature? nie wiem zacząć uczyć się od teraz zrezygnować z pelnego etatu na pół, siedzieć się uczyć i poprawić ? Tak sobie myslałem i czuje że dałbym rade, bo czuje ze to sa studia w ktorych bym sie spełniał, rok po maturze a ja nadal sie interesuje medycyna, opowiadam o roznych rzeczach mamie i babci lubie o tym gadac czytac uczyć się tego, jest to cos co serio, czuje wewnętrznie ze mnie spełnia, mógłbym się poświęcić bo wiem, ze serio by mi się to zwróciło, ale... nawet jeśli bym poprawił te maturę, to jak niby ja sie utrzymam tyle lat? no jak :( mam 37km (29-32min) pociagiem do miasta w którym bym studiował i w ktorym obecnie studiuje, nie wiem jak bym sobie poradził, wiem, że mama mnie do tego namawia, ze co z tego ze 2 lata wstecz, każe mi patrzeć jak ludzie pracują za marne pienaidze w magazynach lub sklepach, duzo osób mowi abym spróbował, ja nie wiem co mam robić, jest to coś co serio mnie interesuje, ale mama wie jak bardzo te studia są ciezkie, bo sama rzuciła pięlęgniarstwo i poszla na inny kierunek i jest teraz starszym ksiegowym, tak wiem zaraz ktos mi napisze ze duzo zarabiaja, ale moja mama ma tez wiele opłat i inne swoje problemy aby mnie jeszcze utrzymywać, nie wiem co mam robić, z jednej strony to jest moje marzenie i serio caly czas w tym siedze poniekąd a te studią na ktorych jestem jedyne co mi dają to to, ze mnie to jakos ciekawi w pewien sposb ale nigdy nie byłbym po nich spełniony tak jak po lek-dent to jest cos co serio jest we mnie, w środku po prostu czuje tak jakbym w poprzednim wcieleniu był nie wiem lekarzem i nigdzie nic dla siebie nie moge znaleźć bo to jest coś do czego mnie ciągnie, a matury nie zdałem na tyle % co trzeba z powodów z zamieszkaniem, rodzinnych problemów, stresu i początku nerwicy, ale nie bede sie tłumaczył.

Czy waszym zdaniem jest sens? miałbym wtedy 21lat na 1 roku.
Heltzpelt
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 21:01

Re: Stomatologia czy warto poprawiać maturę

Post autor: Heltzpelt »

Nie warto. Jestem przekonany, że się nie dostaniesz i stracisz dużo czasu, przez co będziesz czuł się znacznie gorzej.
gabiski
Posty: 3
Rejestracja: 26 paź 2021, o 13:49

Re: Stomatologia czy warto poprawiać maturę

Post autor: gabiski »

Cześć,

mając 26 lat warto startować na stomatologie według Was?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości