NIKON Eclipse 50i prośba o opinię

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
jaromisz
Posty: 1
Rejestracja: 1 gru 2021, o 10:42

NIKON Eclipse 50i prośba o opinię

Post autor: jaromisz »

Witam w moim pierwszym poście
Chciałbym zasięgnąć opinii na temat tego mikroskopu:
allegro
10211397923
10211394218

oba od tego samego sprzedawcy - chyba ta sama sztuka tylko droższy jest z dołączoną kamerą.

Na uwagę zasługują obiektywy plan i fluor - moje pytanie jest następujące: Czy za tą cenę warto?
moje zapotrzebowanie to dobry obiektyw 100 do fotografii - w ogóle 99% to będzie foto/video głównie żywych mikrobów z wody/krwi.
Jak w tym modelu jest z podłączeniem lustrzanki nikona z mocowaniem F?
Czy ten model również umożliwia zabawy DIY z filtrami/światłem w celu uzyskania DF, obligue illumination, RI czy UFG, oraz czy przy obiektywie olejowym 100x da się domowymi sposobami uzyskać namiastkę DIC na której mi najbardziej zależy - czy jakość tych domowych metod będzie zadowalająca dla dobrej jakości foto/video przy tak dużych powiększeniach?

No i na koniec bomba - jak ten model będzie się miał do samodzielnego kupienia golasa biolara i powymieniania w nim obiektywów - zasadniczo wystarczy mi dobra 100 - reszta może być stockowa. Rozważam kompletne pozbycie się głowicy i zamontowanie na sztywno lustrzanki.
A może ktoś zaproponuje coś jeszcze innego wyłącznie do foto/video z fluorem 100x?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości