Problem z efektywną nauką

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
pqser1
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2021, o 13:38

Problem z efektywną nauką

Post autor: pqser1 »

Dzień dobry,
jestem w 3 klasie liceum na profilu biologiczno-chemicznym. Od dawna moim marzeniem był kierunek lekarski. Wszystko byłoby dobrze gdyby moja nauka biologii była efektywniejsza. Poświęcam bardzo dużo czasu na naukę biologii jednak efekty nie są satysfakcjonujące. Ze sprawdzianów zawsze dostaję 3 (zazwyczaj niewiele brakuje mi do 4, mój poziom to około 70%). Inaczej jest w przypadku chemii, zazwyczaj dostaję 5 i 4. Absurdalne jest to że z przedmiotu którego najwiecej się uczę mam najsłabsze oceny. Nie wiem co mogę zrobić żeby moja nauka biologii przynosiła lepsze efekty. Może znacie jakieś sposoby?
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Problem z efektywną nauką

Post autor: eryk444 »

Echhhhhh jak pójdziesz na studia to dopiero zobaczysz jak się będziesz cieszyć kiedy będzie 3 w indeksie :D
Te sprawdziany to z wiedzy czy zadania maturalne? Bo z biologii powinieneś tłuc arkusze do PORZYGU i nie patrzeć na stopnie w szkole, tylko ryć zadania podkreślam jeszcze raz. Liczy się umiejętność zręcznego udzielania odpowiedzi na pytania i wstrzeliwania się w klucz. Opanuj tę sztukę.
cicada3301
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2019, o 15:54

Re: Problem z efektywną nauką

Post autor: cicada3301 »

>oceny
Z takim podejściem tylko się dalej zniechęcisz. Z biologii miałem zazwyczaj naciągane 3, a z chemii 2, a matura poszła mi bardzo dobrze. Nauczycielki są zawsze porypane i zamiast uczyć pod wymagania to wymagają pierdyliard nazw gatunków protistów czy innych paprotników. Psychoza.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość