Kod genetyczny - definicja

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
nexooka
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2021, o 09:54

Kod genetyczny - definicja

Post autor: nexooka »

Jedyną definicją kodu genetycznego, jaką znalazłem jest:
Kod genetyczny - sposób zapisu informacji o budowie białek w sekwencji kwasów nukleinowych (DNA lub mRNA).
Oczywiście w wielu miejscach występują odpowiedniki tej definicji, aczkolwiek ostatecznie wszystkie sprowadzają się do tego samego.

Ostatnio na sprawdzianie z biologii w zadaniu typu prawda-fałsz wystąpiło stwierdzenie „Kod genetyczny to sekwencja nukleotydów w DNA lub RNA. Ja, znając podaną powyżej definicje kodu genetycznego, od razu zaznaczyłem „fałsz”. Okazało się, że moja Pani z biologii uznała, iż odpowiedź prawidłowa to „prawda”. Moim jednak zdaniem (jak i zdaniem wszystkich podręczników i stron internetowych, które znalazłem), sam kod genetyczny nie jest sekwencją, a tylko sposobem zapisu, czy też według niektórych definicji zbiorem zasad/reguł. Jakie argumenty mogę podać do udowodnienia mojej racji?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości