Behawiorystyka zwierząt Lublin

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
marchewka118
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2012, o 19:29

Behawiorystyka zwierząt Lublin

Post autor: marchewka118 »

Hej! Przeglądając kilka stron zauważyłam, że chyba nie był podejmowany taki wątek, a jeśli był to przepraszam, ale nie zauważyłam.
Chciałam się głownie dowiedzieć czy ktoś z was studiuje obecnie behawiorystykę zwierząt? jak jest na studiach? czego można się spodziewać? czy rzeczywiście są jakieś szanse dla przyszłych behawiorystów w naszym kraju? zastanawiam się głęboko nad tym kierunkiem z różnych względów. dlatego chciałabym wiedzieć coś więcej na temat tego kierunku i poznać opinie studentów tegoż kierunku
za wszystkie wpisy dziękuję
NalaFizia
Posty: 8
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 18:25

Re: Behawiorystyka zwierząt Lublin

Post autor: NalaFizia »

Ktoś? Coś? Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o tym kierunku. Jakie były progi?
Awatar użytkownika
JellyTime
Posty: 53
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:17

Re: Behawiorystyka zwierząt Lublin

Post autor: JellyTime »

Nie studiuję, więc może nie powinnam się wypowiadać, ale skoro nikt inny tego nie zrobił.
Mieszkam z kolegą, który jest teraz na czwartym roku behawiorystyki, znam kilku trenerów z Lublina, sama też interesuję się szkoleniem psów i behawiorem. Więc nie polecam tych studiów.
Zajęć praktycznych nie ma. Nie ma omawiania metod szkoleniowych, radzenia sobie ze zwierzętami z problemami, nic z tych rzeczy. Zamiast tego wśród przedmiotów znalazł się rozród zwierząt gospodarskich (po co?!), coś o modelowaniu krajobrazu czy żywność pochodzenia zwierzęcego. I to nie są zapychacze z pierwszego roku, a przedmioty z ostatnich semestrów.
Po studiach będziesz mieć tytuł inżyniera (lub magistra) behawiorystyki, a nie będziesz mieć nic wspólnego z tematem. Prawdziwego behawiorystę jest tragicznie ciężko znaleźć, ludzie szkolą się w tym temacie na specjalistycznych kursach (cena to jakieś 6,5 tysiąca), a i tak później nie są w stanie poradzić sobie we wszystkich przypadkach.
Więc jeśli chcecie być behawiorystami, szkolić zwierzęta, rozwiązywać problemy z ich zachowaniem. To nie idźcie na te studia. Czytajcie książki. Pracujcie z psami znajomych. Uczęszczajcie na kursy i szkolenia. Nie marnujcie czasu!
NalaFizia
Posty: 8
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 18:25

Re: Behawiorystyka zwierząt Lublin

Post autor: NalaFizia »

W takim razie czemu kolega wciąż studiuje ten beznadziejny kierunek? Gdyby było aż tak tragicznie to powinien już zrezygnować.

Gaja098
Posty: 1
Rejestracja: 1 lut 2022, o 09:47

Re: Behawiorystyka zwierząt Lublin

Post autor: Gaja098 »

Ja studiuję behawiorystykę podyplomowo na wskz :) jestem lekarzem weterynarii i lubię podnosić swoje kwalifikacje stąd też pomysł na studia :) uważam, że warto zrobić ten kierunek na własny użytek, gdy jest się miłośnikiem zwierząt :) uczelnia jest bardzo przyjazna do studenta - na pewno to nie mój ostatni kierunek na wskz :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości