Wybielanie zębów

Dyskusje o dentystach, zębach, przyzębiu, języku, błonie śluzowej oraz o funkcjonowaniu patologiach i leczeniu w stomatologii i protetyce.
jagodowa
Posty: 1
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 22:07

Wybielanie zębów

Post autor: jagodowa »

Witam. Poszukuję jakiś domowych sposobów na wybielenie zębów . Co do metod dentystycznych na wybielenie zębów niestety nie mam środków (chodzę tylko do prywatnego dentysty, bo w tej sprawie tylko jemu ufam jeśli chodzi ogólnie o zęby). Ogólnie mam dwa nałogi, które niestety zażółcają mi zęby, mianowicie codziennie rano muszę wypić kawę, a poza tym palę. Z tych nałogów nie zrezygnuję i nie dam rady zrezygnować tak z dnia na dzień. Zęby ogólnie myję codziennie, pastą rzekomo wybielającą trochę, ale pomimo stosowania od wielu lat podobnych past efektów raczej nie ma. Zapewne typowy chwyt marketingowy. Ogólnie mam spore obawy co do zniszczenia szkliwa zębów.
Także, czy znacie może jakieś domowe/naturalne sposoby na wybielenie zębów. Ewentualnie, czy te paski wybielające dają jakieś rezultaty, jeśli tak to jakiej firmy najlepiej kupić? Z góry dziękuję za odpowiedzi
endrju09
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2018, o 18:27

Re: Wybielanie zębów

Post autor: endrju09 »

Wybielaniem w zaciszu domowym tylko zniszczysz szkliwo i potem będą żółknąć jeszcze szybciej. Jedna wizyta u dentysty i będziesz mieć spokój na długo. Wybielałem zęby w klinice w Krakowie i już kilka miesięcy po zabiegu a ja ciągle widzę że efekt się utrzymuje, wcześniej niepotrzebnie wydałem kupę kasy na różne środki wybialające a i tak wylądowałem w gabinecie
wik5678
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2020, o 10:15

Re: Wybielanie zębów

Post autor: wik5678 »

Ze swojej strony mogę polecić te nakładki wybielające. Bardzo fajnie się sprawdziły
Awatar użytkownika
Dildano
Posty: 31
Rejestracja: 6 cze 2019, o 06:07

Re: Wybielanie zębów

Post autor: Dildano »

Szczotkowanie (odpowiednia technika jest ważna, w moim przypadku ortodontka polecała szczotkować od dziąsła do krawędzi zęba "ściągając" płytkę) +nić/szczoteczki między-zębowe+ płyn do płukania
Warto zastanowić się nad pastami z węglem, jednak zwracaj uwagę na skład i wybieraj te zawierające fluor. Szczotkowanie rozkruszonymi tabletkami węgla/sodą oczyszczoną/solą odradzam bo tylko zniszczysz sobie szkliwo.
Nie myj też zębów bezpośrednio po wypiciu kawy czy kwaśnych soków, bo wtedy wszczotkowujesz(jest takie słowo :?: ) kwas w szkliwo i możesz pogorszyć sprawę.
martuska89
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2019, o 08:41

Re: Wybielanie zębów

Post autor: martuska89 »

Kiedyś wybielałam zęby paskami ale jak dla mnie efekt był za słaby i potem zęby mnie jeszcze bolały. Szukałam innej metody na białe zęby i w końcu znalazłam metodę Martuni. Moje zęby są bielsze o kilka odcieni :D
Natalia66
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2022, o 12:55

Re: Wybielanie zębów

Post autor: Natalia66 »

Mnie żadne domowe sposoby nie pomagały, w końcu zdecydowałam się na wybielanie metodą nakładkową. Bardzo jestem zadowolona, mam wybielone zęby o kilka tonów, wybiełałam 4 miesiące temu i do dzisiaj jest rewelacyjny efekt, także ja polecam tę metodę. Wybielałam w klinice dentystycznej [mod] w Krakowie, tam mi doradzili ten sposob.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości