Biologia SGGW

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Keti
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2015, o 23:16

Re: Biologia SGGW

Post autor: Keti »

Sorry ale mogłabym poprosić o więcej szczegółów? Znałam przelotnie dwie osoby z SGGW z biologii i ich działalność w kołach naukowych, wyjazdy, projekty nad którymi pracowali raczej mnie zachęcała do wzięcia tej uczelni pod rozwagę. Trzeba mieć pasje do czegoś, bo bez tego na żadnej uczelni nie znajdzie się zadowolenia. Jeśli biologia nie jest np. Twoim marzeniem tylko kierunkiem zastępczym nie powinnaś się wypowiadać o SGGW. jeśli jest odwrotnie i tylko uczelnia nie przypasowała to bardzo proszę o konkrety Bo tego typu posty są mocno nie poważne i psują możliwość osądu jeśli ktoś interesuję się daną uczelnią.
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Biologia SGGW

Post autor: jacekp-bio »

dobrzeci pisze:Pod każdym aspektem ten kierunek wyklucza jakąkolwiek wartość
Biologia ma wartość o ile Umiesz to dobrze wykorzystać. Biologia połączona z informatyką, komputerami i programowaniem - daje Tobie niezły zysk (moje doświadczenia). Ze znanych mi osób - pasjonatów biologii wszyscy pracują w zawodzie. Jeden - pasjonat botaniki zaiwania na Islandii i bada tam roślinność. Inny zajmuje się mikroskopią konfokalną etc. etc. etc.

Największym problemem jest przekazanie siebie - biolog może nawet pracować w IBM (pod warunkiem, że nie będzie spać i modlić się na matematyce i statystyce). W między czasie szukać sobie stanowiska bliżej biologii (znowu moje doświadczenie).
Keti pisze:Sorry ale mogłabym poprosić o więcej szczegółów? Znałam przelotnie dwie osoby z SGGW z biologii i ich działalność w kołach naukowych, wyjazdy, projekty nad którymi pracowali raczej mnie zachęcała do wzięcia tej uczelni pod rozwagę. Trzeba mieć pasje do czegoś, bo bez tego na żadnej uczelni nie znajdzie się zadowolenia. Jeśli biologia nie jest np. Twoim marzeniem tylko kierunkiem zastępczym nie powinnaś się wypowiadać o SGGW. jeśli jest odwrotnie i tylko uczelnia nie przypasowała to bardzo proszę o konkrety Bo tego typu posty są mocno nie poważne i psują możliwość osądu jeśli ktoś interesuję się daną uczelnią.
Nie Poznasz wydziału z naszych opisów. Najlepiej tam być, przejść się na wykład, posłuchać jak wykład jest prowadzony. Nawet podejść do katedry / zakładu z interesującą nas nazwą i poszukać kiedy pracownicy mają czas dla studentów tj. konsultacje. Zagrać wprost, że jest się zainteresowanym studiowaniem. Uwierz mi, że to będzie zapamiętanie i będzie dla Ciebie plusem w dalszych działaniach. Jak ktoś odmówi - to mówi się trudno, czasem odmawiamy bo są studenci i oni mają pierwszeństwo. Są też tablice przed katedrami - warto na nie popatrzeć, często masa wiadomości jest tam zawarta (choćby wymagania, zagadnienia czy tematy prac magisterskich lub licencjackich, tematy seminariów etc. etc.

Moim recenzentem był prof z wydziału leśnego SGGW - niesamowity pasjonat
a jeżei ktoś jest głupi i ma mega mniemanie o sobie (patrz. min. 4k zł na rękę po studiach) to mu nawet biotech UJ nie pomoże.
Awatar użytkownika
Keti
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2015, o 23:16

Re: Biologia SGGW

Post autor: Keti »

Ja raczej siedzę bardziej w zoologii, więc trochę martwię się o przyszłe możliwości zatrudnienia (komputery i matma to dla mnie dalekie tematy)Ale mam nadzieje że w czasie studiów znajdę jakąś nisze dla siebie, najważniejsze jest posiadanie pasji w życiu, i to że idzie się na dane studia po coś nie jako kierunek zastępczy, nie żeby skończyć jakiekolwiek studia w takiej sytuacji rzeczywiście człowiek może się rozczarować danym kierunkiem a swoimi wyobrażeniami o studiowaniu
jacekp-bio pisze: Nie Poznasz wydziału z naszych opisów
Powiedz mi proszę, czy takie dni otwarte są tylko raz w roku na SGGW? Studiuje na drugim końcu polski i nie wiem czy dam rade dojechać. ale bym bardzo chciała

Czy kojarzysz coś przypadkiem a propos limitów przyjęć dla drugo-kierunkowców? (znalazłam informacje na stronie że są na SGGW) To weszło jakiś czas temu czy dopiero wchodzi? Biologia pewnie tak bardzo oblegana nie jest więc może tak źle nie będzie.

Swoją drogą rozważam SGGW, bo liczę że jest więcej zajęć w terenie niż np. na UWa mi na tym zależy tak samo jak na działalności w kołach naukowych interesują mnie ptaki a macie koło sokolników
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Biologia SGGW

Post autor: jacekp-bio »

Ja znam ludzi na SGGW sam SGGW nie jestem.

Na pierwsze pytanie - na wielu uniwersytetach są tylko raz w roku, SGGW - może nie stanowić wyjątku. Najlepiej będzie się do sekretariatu dodzwonić. O ile nie Udało się Tobie być (a to się zdarza)

Kod: Zaznacz cały

sggw.pl/rekrutacja/dni-otwarte
Zapewniam, że przy obecnym stopniu oblegania biologii limity mogą nie obowiązywać. Najlepiej - telefon i to do sekretariatu. Był idealny czas - ferie.

Kod: Zaznacz cały

animal.sggw.pl/category/kola-naukowe/miedzywydzialowe-kolo-sokolnikow/
- btw koła sokolników, Masz idealną okazję i pomysł wyciągnąć masę informacji właśnie współpracując z kołem

Matma i informatyka - to nie jest trudne. Po każdy kierunku można dobrać sobie pracę - warunek jest jeden, trzeba się dobrze sprzedać w cv. Warto mieć nagranego pracodawcę tj. praktyka, staż jeszcze kiedy Będziesz studiować. Najlepiej szukać tego na 4/5 roku studiów kiedy Masz troszkę więcej czasu. Zoolodzy - jeden, którego znam prowadzi sklep z pająkami oraz z akcesoriami dla pająków (i zwiedza wszelakie dziwne strony świata), drugi pracuje jako nauczyciel i całkiem nieźle zarabia (właściwie większość zoologów u mnie wylądowała jako nauczyciele, trzeci, który zajmował się owadami - jest po doktoracie i siedzi w GB, czwarty pracował na onkologii i obecnie jest w Hiszpanii. Praca jest - ale trzeba przyznaję wykazać znacznie więcej inicjatywy.

Zaryzykuję, że biologia i biotechnologia mogą dać większe możliwości zarobku oraz awansu jak medycyna i farmacja. Jednak trzeba umieć to wykorzystać
dawid1997
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2016, o 17:25

Re: Biologia SGGW

Post autor: dawid1997 »

Byłem na tegorocznych dniach otwartych. Zaszedłem posłuchać o biologii. No i się trochę zawiodłem, bo pani dziekan zaznaczyła, że po biologi nie będzie dużych pieniędzy bo naukowcom mało się płaci.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Biologia SGGW

Post autor: Trzyszcz »

Zależy co to są duże pieniądze dla ciebie. Wcale nie jest tak najgorzej na uczelni. A jak dostajesz kasę z grantów to jest całkiem dobrze.
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Biologia SGGW

Post autor: jacekp-bio »

Nie ma co kombinować

do tego co piszę - trzeba się spodziewać mniejszych stawek jak i większych w zależności od umowy. Jednak różnice za duże nie będą.

jako asystent Dostaniesz od 1700 zł do 2000 zł na rękę
jako technik w zależności od widełek - zaczynamy od 1700 zł na rękę choć jako młody technik - spodziewaj się nieco więcej jak minimalna krajowa
jako adiunkt (wymagany dr) Dostaniesz od 2400 zł do 2900 zł na rękę
doktoranci mogą liczyć na stypendium od 1200 zł w górę (nawet powyżej 3500 zł na rękę - o ile jest to zagraniczny projekt)
w przypadku projektów i grantów stawki mogą być o wiele wyższe - powyżej 3500 zł zaczyna się rozmowa

każda z powyższych stawek może być sumowana z umowna z wypłatą projektową - czyli przy grancie albo projekcie można mieć dwie wypłaty. Nie przeszkadza to też prowadzeniu działalności cywilnej oraz zawieraniu umów o dzieło lub o zlecenie.

średnie wynagrodzenie brutto w Polsce zaś to 3 895 zł
dobrzeci
Posty: 43
Rejestracja: 8 sie 2012, o 08:23

Re: Biologia SGGW

Post autor: dobrzeci »

ogolnie z biologia jest slabo, dużo osob, wieeeelka konkurencja, a ograniczony rynek pracy:)
weźcie pod uwage, że o te same stanowiska zabiegaja: biotechnologia, farmacja, medycyna, analityka, lesnictwo, rolnictwo itd)
jezeli chodzi o np: przedstawicieli w branżach medycznych, biotechnologicznych czy farmaceutycznych, państwowe instytucje, laboratoria. no a ludzi od groma, WUM, SGGW, UW, UKSW Politechnika-biotechnologia.
dobrzeci
Posty: 43
Rejestracja: 8 sie 2012, o 08:23

Re: Biologia SGGW

Post autor: dobrzeci »

dodatkowo, nie wiem. idziesz na mikro, nie ma awansu, nie ma rotacji po nabyciu doświadczenia, więc przez 40 lat nie zwalnia się żadne miejsce pracy jak sie dostałeś do szpitala, to siedzisz w tym samym bez wiekszej szansyy rozwoju i premii zarobkowej
Reakcja

Re: Biologia SGGW

Post autor: Reakcja »

No jak się idzie na studia bez pomysłu na siebie, to tak jest właśnie Znam wiele osób, które już w czasie studiów czymś konkretnie się interesują i w tym kierunku działają. Ba, znam nawet ludzi spoza Warszawy (studiowali gdzie indziej) i dostawali tutaj niezłą pracę, chociaż wcale nie studiowali w tym mieście. Wszystko rozbija się o chęci i podejście. Jak kogoś biologia faktycznie interesuje, to znajdzie dla siebie niszę i z pracą problemu nie będzie. A jak ktoś tu przyszedł z braku laku, no to niestety.
TomaszNG
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2022, o 22:10

Re: Biologia SGGW

Post autor: TomaszNG »

W tym roku zostałem zakwalifikowany. Wgl zauważyłem że na SGGW jest sporo tych przedmiotów dodatkowych, ale czy one naprawdę są dobrze wykładane? Założyłem też osobny temat jak nie chcecie, bym zaśmiecał ten tu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości