Medycyna PO studiach

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Stunden
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2022, o 09:08

Medycyna PO studiach

Post autor: Stunden »

Dzień dobry. Mam nadzieję, że to w miarę dobry dział na forum na ten temat.
Zastanawiam się poważnie nad kierunkiem lekarskim.Jednak budzi we mnie sporo wątpliwości kariera po medycynie. Wyobrażam się jako porządnego, dobrego lekarza konsultującego się z pacjentami. Myślę, że bym się do tego nadał i lubię tę ideę. Jednak... Kończę studia lekarskie i na co mogę liczyć? Nie chciałbym być "robotnikiem" pracującym 12h na dzień 6 dni w tygodniu, który śpi po 4-5 godzin dziennie, chodzi zmęczony i nigdy nie ma na nic czasu. Preferowałbym raczej swój gabinet, w którym po przeciętne 8 godzin dziennie, 5 razy w tygodniu przyjmowałbym po prostu pacjentów z okazjonalną inną pracą. Domyślam się jednak, że potrzeba do tego pewnej specjalizacji. Łatwo o specjalizację? Jak wygląda się jej podjęcie? Ile to trwa?
Jeżeli ktoś mnie mógłby nieco nakierować, byłbym wdzięczny. Wiem sporo o samych studiach, jednak niewiele o przyszłości, pracy po nich.
Pozdrawiam!
Ixodes ricinus
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2022, o 11:50

Re: Medycyna PO studiach

Post autor: Ixodes ricinus »

Po studiach jest rok stażu, później rekrutujesz się na specjalizację ( coś na zasadzie jak na studia na studia ), na którą musisz się dostać o czym decyduje wynik LEKu ( Lekarski Egzamin Końcowy), zależnie od ilości wolnych miejsc w danej izbie lekarskiej . Zawsze możesz specjalizacji nie robić i pracować bez niej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości