Farmacja progi 2021

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

Jogimed pisze:
28 lip 2021, o 21:46
Nitrogenium32, ile pracujesz w zawodzie? Od kwietnia to niecałe 3 miesiące? To faktycznie dużo, by wypowiadać się o absurdach w aptece.
Praktyki po trzecim roku robiłem w aptece ni sieciowej, ni prywatnej, była to taka mała lokalna sieć. Owszem, magistra często nie było, zresztą ciekawe jakby miał być skoro był tylko jeden (druga osoba była na urlopie macierzyńskim, niestety ten zawód jest zdominowany przez kobiety i ciąża mocno komplikuje pracę w aptece dla wszystkich). Leki z szafki A wydawali technicy jeśli nie było magistra. Czy mi się to podobało? Absolutnie nie.

Natomiast na stażu miałem okazję "popracować" w dwóch aptekach sieciowych i tam mowy nie było o patologiach typu podbijanie się pieczątkami mgr, robienie zwrotów przez techników, sprawdzanie recept przez techników, czy nieobecność magistra w aptece.
Jogimed pisze:
28 lip 2021, o 21:46
Omijanie i łamanie prawa w aptece jest nagminne w całej Polsce. Mało to afer, było w ostatnim czasie jak to technik sam dyżuruje?
To, że teraz technicy nie mają do czegoś uprawnienia, to nie znaczy, że jutro też jego mieć nie będą. Wystarczy zmiana w prawie i voila. A i tak bez tego technicy robią rzeczy "zakazane".
Po pierwsze, to jest Polska właśnie. Omijanie prawa jako naród mamy chyba we krwi. Jeśli coś trzeba zrobić, to trzeba kombinować, nawet jeśli jest to niezgodne z prawem. Nienawidzę tego. Muszą być jakieś zasady. Ale w Polsce nie ma zasad.

Po drugie, może właśnie k... czas skończyć z tymi cholernymi aferami? Jest przyzwolenie na to, i potem są takie afery na portalach farmaceutycznych. Czy naprawdę warto tak chrzanić wszelkie przepisy? Żyjemy w cywilizowanym kraju czy w bagnie pogrążonym anarchią?
Jogimed pisze:
28 lip 2021, o 21:46
Pracujesz w jakiejś wyidealizowanej aptece. Zwroty i kierownik? Mój nawet się tego nie tyka. Bez problemu robi je "szeregowy" magister i o zgrozo technik.
Zwrotów jest tyle, że często podpisuje się na protokołach inny magister, ale nigdy nie ma mowy o robieniu tego przez technika, bo technicy zajmują się prawie wyłącznie obsługą pacjentów.

Może i pracuję w wyidealizowanej aptece. A może po prostu pracuję w aptece, gdzie jest zgrany, rozsądny zespół, który myśli racjonalnie? Magister jest ZAWSZE w aptece kiedy jest otwarta. Kto się zajmuje zamówieniami, fakturami, zwrotami itd.? Kierownik. Kto wydaje leki z szafki A i narkotyki? Tylko i wyłącznie magister. Kto sprawdza towar? Pomoc apteczna. Kto rozkłada towar? Pomoc apteczna, technik, ale też i magister. Kto sprawdza recepty? Tylko magister, ale nie kierownik, bo jest zajęty innymi sprawami. Kto robi recepturę z efedryną i innymi lekami z szafki A? Tylko i wyłącznie magister. Kto liczy pieniądze? Tylko magister.

Bardzo trudno jest mieć bardzo szeroki asortyment, mało "zalegaczy" i leków z krótkimi datami. Trzeba się naprawdę postarać. Na stażu byłem w aptece, gdzie do zamówień się nie przywiązywało żadnej wagi, ot tylko to, co normalnie schodzi, bo kilka opakowań, no bo po co. Ale tutaj w pracy już jest zupełnie inaczej. Poluje się na leki z niskimi cenami zakupu, pracuje się nad marżą, pozbywa się w odpowiedni sposób krótkich dat i zalegaczy... Od cholery roboty, ale zdecydowanie wolę to niż być magistrem tylko z tytułu i pierdzieć w stołek na zapleczu w aptece albo, o zgrozo, siedzieć w domu, bo "w aptece na zmianie zostają tylko technicy".

Ludzie tacy jak ty i aleks11, którzy przyzwalają na patologie w aptekach, sprawiają, że odechciewa się być farmaceutą. Lubię swoją pracę, ale szczerze powiedziawszy to na pewno nie jest moja ostatnia praca, bo za kilka lat zamierzam wyjechać za granicę i nigdy nie wracać. Np. w Niemczech na pewno wygląda to zupełnie inaczej i nikomu nawet przez myśl nie przeszłoby, żeby omijać albo łamać prawo, bo tam jest Ordnung, w przeciwieństwie do Polski.
aleks11

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: aleks11 »

Wszystkim maturzystom polecam strone maturana6, dzial Farmaceuta. Przeczytajcie a nigdy nie przyjdzie Wam ten pomysl, aby studiowac farmacje.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

aleks11 pisze:
29 lip 2021, o 09:10
Zamiast podziekowac za cenne rady od starszych kolegow, to wyzywa od zgredow, smarkacz jeden.
Cenne rady? Odnośnie czego? Żeby może iść na kolejne studia i "przekwalifikowywać się", bo farmacja do "dno i pięć metrów mułu"? W prawie wszystkich swoich postach plujesz jadem na farmację i na to, jak jest w aptekach. Jakim cudem miałbym wobec tego słuchać kogoś, kto ma w sobie tyle żółci? Ktoś cię skrzywdził, że tak wszystko i wszystkich hejtujesz? "Praca w aptece ogólnodostępnej zła", "praca w aptece szpitalnej zabija", "farmaceuci to debile", "patola w aptekach była, jest i będzie, i g... można z tym zrobić", "apteki znikają i nie potrzeba farmaceutów". Takie przesłanie płynie z twoich wypowiedzi. Myślisz, że ktoś weźmie na poważnie słowa kogoś, kto jest tak pełny rozgoryczenia? Dobre sobie...

Zacytuję też klasyka:
aleks11 pisze:
19 cze 2021, o 01:48
Z tego zawodu najlepiej się przekwalifikować, a studiowanie w obecnych czasach farmacji to pomysł na zniszczenie sobie życia.
Właśnie widzimy, jak bardzo ci to zniszczyło życie. Nic ci się nie podoba. A porównywanie mgr farmacji do glazurnika w innym komentarzu to już było kompletne dno z twojej strony.
aleks11 pisze:
29 lip 2021, o 09:10
Twierdzisz, ze pozwalam na patologie w aptekach? coz Ty u licha wiesz, gdzie pracuje i w jakim charakterze.
Jakoś z twoich wypowiedzi nie wynika, żebyś był przeciwny tym patologiom, przyjmujesz je jako status quo i tyle. No bo po co cokolwiek robić, żeby to zmienić. Lepiej siedzieć i pierdzieć w stołek, dając technikom monopol na wszystko.
aleks11 pisze:
29 lip 2021, o 09:10
Bezczelny jestes ponad miare.
To nie ja zacząłem rzucać g... w farmację i wszystko z tym związane. Gdyby pierwszy lepszy mgr farmacji przeczytał twoje wypociny, to albo miałby to w d..., albo czułby się urażony.
aleks11 pisze:
29 lip 2021, o 09:10
Za granica nigdy nie byl ale 'wie' jak to wyglada w Niemczech hahaha.
Mhm. Pewno. Powiem tak: Cóż ty u licha wiesz, gdzie ja byłem i w jakim charakterze? Lepiej wyjechać w cholerę za granicę z dala od ludzi takich jak ty. Kiś się dalej w swojej paskudnej żółci, dalej sobie hejtuj farmację i zawód mgra farmacji. Może i jesteś dużo starszy ode mnie, ale jesteś po prostu żałosny. Spójrz w lustro i zastanów się, czy ci nie żal, że stałeś się taki, jaki jesteś.
aleks11

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: aleks11 »

Nitrogenium32 pisze:
29 lip 2021, o 09:37
No bo po co cokolwiek robić, żeby to zmienić. Lepiej siedzieć i pierdzieć w stołek, dając technikom monopol na wszystko.
Zmienic sytuacje moze Sejm w drodze ustawy albo inspekcja farmaceutyczna w drodze czestych kontroli a nie ja. Niestety zaraz po ukonczeniu przez mnie studiow 20 lat temu weszly w zycie przepisy, umozliwiajace niefarmaceutom prowadzenie apteki. Od tego czasu nastapilo powolne psucie zawodu, jednak ostatnie 6 lat dalo wszystkim farmaceutom odczuc to na wlasnej skorze ( patrz tysiace postow na matura na6 w dziale farmaceuta).
Nitrogenium32 pisze:
29 lip 2021, o 09:37
Spójrz w lustro i zastanów się, czy ci nie żal, że stałeś się taki, jaki jesteś
Zal mi, ze jednak nie podjalem innych studiow jeszcze 5-10 lat temu, ale wtedy wygladalo, ze jeszcze sytuacja w zawodzie moze sie poprawic.
Nitrogenium32 pisze:
29 lip 2021, o 09:37
Gdyby pierwszy lepszy mgr farmacji przeczytał twoje wypociny, to albo miałby to w d..., albo czułby się urażony.
Znowu odsylam na forum [mod], dzial farmaceuta. Wypowiedzi dziesiatkow farmaceutow, niejednokrotnie opisujacych swoje wysilki zmierzajace do odejscia z tego zawodu. Niezadowolenie jest masowe, zreszta statystyki mowia, ze sporo farmaceutow porzuca zawod.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

Nawet nie wiem, jak to skomentować. Brawo za edycję swojego poprzedniego komentarza, normalnie czapki z głów. Od razu widać, że nie można kogoś takiego brać na poważnie. Narobiłeś hałasu i się z tego wycofałeś. Świetnie. Nie mam zamiaru kontynuować dyskusji z kimś takim.
Halooo
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2022, o 10:16

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Halooo »

Nitrogenium32 pisze:
16 lip 2021, o 20:37
bulaj pisze:
16 lip 2021, o 10:25
Kraków: 64
Przepraszam, ale czy ten próg to zsumowany wynik z biologii i chemii? Czy ten kierunek aż tak schodzi na psy? Wkrótce każdy debil będzie mógł zostać magistrem farmacji, o ile nie zesra się podczas studiów ze stresu.
Witaj, pisałeś najłatwiejszą maturę z chemii z nowej podstawy progamowej, a więc zachowaj może trochę pokory? Skoro miałeś ok. 180 punktów, to dlaczego nie poszedłeś na lekarski/stomatologię? Myślę, że wyszłoby ci to na lepsze- miałbyś zawód, który ci się podoba i nie plułbyś jadem w interecie :) Pozdrawiam cieplutko, miałem nie komentować, ale aż się prosi, plus nie mysl, że odpowiem ci ponownie, bo już wystarczająco dużo czasu zmarnowałem na osobę, która fleksuje się, że napisała maturę z chemii z 2015, którą można rozwiaząc w niecałe 80 minut na min. 90%
Bighorn
Posty: 38
Rejestracja: 10 lut 2015, o 22:34

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Bighorn »

Oh błagam, matura praktycznie rok w rok jest taka sama, różnica poziomów jest nieznaczna - jak ktoś umie chemię to z każdej dostanie wysoki wynik.
Mnie zastanawia skąd te ciągłe pytania o pójście na lekarski/stomatologię. Koniec końców to są całkowicie inne zawody od farmaceuty, czemu wszyscy o to pytają zamiast np. o pielęgniarstwo? Czy serio zawód lekarza jest świętym gralem po biol chemie, po którego wszyscy zmierzają i po prostu jednym się udaje go zdobyć a innym nie?
Ja również jestem związany z farmacją, matury miałem napisane praktycznie bezbłędnie - mogłem wybrać każdy kierunek medyczny na dowolnej uczelni (dzięki napisanej na ponad 90% matematyce rozszerzonej) a wybrałem farmację i nawet przez jeden dzień nie zastanawiałem się nad lekarskim czy lekdentem. W lekarskim odrzuca mnie kwestia kontaktu fizycznego z pacjentem, nie wyobrażam sobie abym miał wykonać badanie fizykalne, zszyć ranę itd, poza tym odpowiedzialność ogromna. Jedyne plusy to szacunek społeczeństwa, którego deficyt obecnie odczuwam dzień w dzień oraz dobre zarobki (ale one nie biorą się znikąd - cena w postaci stresu, odpowiedzialności musi zostać zapłacona). Natomiast lekdent to jest nieporozumienie, wolałbym kopać rowy niż dzień w dzień grzebać w wilgotnej, śmierdzącej jamie pełnej zarazków, przyjmując niewygodne pozycje i manewrując rękami w najróżniejszy sposób. Słowo daje, gdybym miał wybór pracować jako śmieciarz (zawód który zresztą bardzo szanuję i jestem wszystkim pracownikom wdzięczny za ich ciężką pracę na rzecz społeczeństwa) za 3000 zł lub stomatolog za 10 000 zł to biorę śmieciarza.
Żałuję, że nie poszedłem w kierunku swoich zainteresowań i nie skończyłem jakiejś filologii lub politologii, ale dałem się przekonać tym tekstom o piniondzach po studiach i pewnej pracy. Teraz z zazdrością patrzę na znajomych politologów, którzy pracują w korporacjach 8 h dziennie a po powrocie do domu napiszą jakiś artykuł za super pieniądze w ramach side-job, a ja straciłem X lat na uczenie się wzorów 800 leków na chemię leków, durnych reakcji, schematów, bzdur totalnie mi zbędnych, tylko po to by zarabiać od nich 500 złotych więcej ale umierać ze złości codziennie rano gdy dzwoni mi budzik. Inna sprawa jest taka, że dzięki genetycznemu prezentowi w postaci ADHD mam ogromne problemy z ortografią, przecinkami i ogólnie poprawnym językowo pisaniem tekstów i średnio tu pomaga regularne czytanie od lat najmłodszych, więc może dobrze się stało, że moja egzystencja sprowadza się na sporcie tj bieganiu od lady do szuflady i nazad. Pozdrowionka
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: eryk444 »

Trochę jakbym siebie czytał, z tą różnicą że mnie farmacja po prostu interesowała i lubiłem ją studiować (a to że program na uczelniach jest zły to temat na inną dyskusję). Żadna medycyna, czy kontakt z pacjentem.

Z tymi politologami i artykułami bym nie przesadzał, to nie jest takie proste i oczywiste. Wspomniane osoby to może jakiś tam mały % które faktycznie robią coś fajnego i związanego z ich humanistycznym wykształceniem. To nie jest reguła. Nie gloryfikuj tych absolwentów, bo na serio sporo z nich walczy o znalezienie czegoś sensownego.

Sam w zawodzie nie pracuję, najprawdopodobniej nigdy już nie będę pracował (rok po studiach mi wystarczy). Na serio po farmie są super alternatywy, a moje zainteresowania (farmaceutyczne, językowe) pomogła mi połączyć obecna praca w PV. A i tak za jakiś czas zmieniam stanowisko, przechodzę na CRA i będę jeździć po Europie :D
Da się.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

Halooo pisze:
24 kwie 2022, o 10:24
pisałeś najłatwiejszą maturę z chemii z nowej podstawy progamowej, a więc zachowaj może trochę pokory?
Nooo, bo na pewno wiedziałem, że ta matura okaże się najłatwiejsza, yhym. Nie wiem, po co taki komentarz. Jeśli oczekujesz pokory od innych, to bardzo prawdopodobnie sam/sama jej nie masz.
Halooo pisze:
24 kwie 2022, o 10:24
Skoro miałeś ok. 180 punktów, to dlaczego nie poszedłeś na lekarski/stomatologię?
Ponieważ: 1) nie interesowało mnie to, 2) z taką liczbą punktów mógłbym tylko pomarzyć o lekarskim albo stomatologii. Chyba proste, czyż nie?
Halooo pisze:
24 kwie 2022, o 10:24
Myślę, że wyszłoby ci to na lepsze- miałbyś zawód, który ci się podoba i nie plułbyś jadem w interecie :)
A może pilnuj swojego nosa? Nie wiem, kim jesteś, ale nic o mnie nie wiesz. Skąd możesz wiedzieć, że zawód lekarza by mi się podobał? Wizja pracy z pacjentem mnie odpycha, wolę siedzieć 8 godzin przy biurku i kompie i wypełniać papiery. Sądzę, że doskonale bym się odnalazł w korporacji. Poza tym nie pluję jadem w Internecie - jeśli tak to odczytujesz, to twój problem. Mój obecny zawód nie jest perfekcyjny, ale nie jest też zły, więc na razie mi się podoba.
Halooo pisze:
24 kwie 2022, o 10:24
miałem nie komentować, ale aż się prosi
Twój problem, lol. Poza tym co trzeba mieć w głowie, żeby odkopywać wątek po całym roku ciszy.
Halooo pisze:
24 kwie 2022, o 10:24
że odpowiem ci ponownie, bo już wystarczająco dużo czasu zmarnowałem na osobę, która fleksuje się, że napisała maturę z chemii z 2015, którą można rozwiaząc w niecałe 80 minut na min. 90%
Masz dosłownie JEDNEGO posta na tym forum. Więc może zacznij od siebie i nie ukrywaj się pod nowymi nazwami użytkownika. I wiele o tobie mówi to, że zmarnowałeś/aś tyle czasu na mnie i nadal jeszcze poczuwasz się do tego, żeby odpisać.
Halooo pisze:
24 kwie 2022, o 10:24
maturę z chemii z 2015, którą można rozwiaząc w niecałe 80 minut na min. 90%
Ta, jacha. Chętnie bym to zobaczył, a nie, czekajcie, przecież już znasz pytania i odpowiedzi, więc nie sprawdzimy, czy jesteś taki kozak. Zajrzałem tutaj tylko na chwilę bez żadnych oczekiwań, ale nie dziwię się, że na tym forum są takie nawiedzone osoby. Teraz już ostatecznie: au revoir!
Farmmed
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2018, o 02:40

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Farmmed »

Zdecydowałem się znowu wejść na to forum po 4 latach. Gdy byłem na 2 roku farmacji napisałem komentarz broniący farmację. I po 4 latach jako osoba, która ukończyła ten kierunek mogę stwierdzić, że nie myliłem się. Faktycznie program studiów jest przestarzały i wiele przedmiotów jest bezsensownych. Natomiast wiem już na własnym przykładzie ile ścieżek kariery otwiera farmacja i jaki to szeroki zawód pod kątem możliwości. I prawda jest taka: jeżeli na studiach nie będziesz nic robił poza uczeniem się i zdawaniem nic nie wartych kolosów na 5 to zamykasz sobie ścieżki rozwoju. Po farmie każdy znajdzie prace w aptece za mniejsze lub większe pieniądze - aktualnie student, który po stażu nie wywalczy 5.000-6000 zł na reke w aptece po prostu sam godzi sie za prace za niżsszą stawkę. Natomiast osoby, które w czasie studiów nawiązały znajomosci, angażowały się w działalność w stowarzyszenia, byli stazystami w firmach lub ambasadorami, mogą liczyc spokojnie na pracę w firmie, a tych ofert jest multum... I po tych 4 latach jak widzę płaczków takich jak Aleks na tym forum, to ąż chce mi się śmiać xd Typie ciśniesz farmację, bo nic nie robiłeś żeby zdobyć kwalifikację ponad te studia, które masz za darmo. Zachowujesz się na rozgoryczony dzieciak, który nie nie dostał taki prezent na który oczekiwał od rodziców pod choinkę. To był Twój wybór w studiowaniu tego kierunku i nie nasza wina, że siedziałeś i tylko starałeś się zdać kolokwium czy egzaminy zamiast pomyśleć nawet na 4 czy 5 roku, żeby może coś zmienić. Aktualnie po stażu pracuje w firmie i zarabiam 6500 zł netto + dla samej chęci robie dyżury w aptece po 50 zł za godzinę (dodatkowo wystarczy zroibć kurs na szczepienia i to dodatkowe 1000-2000 zł do pensji miesięcznie). Natrafiłem na to forum jak faktycznie byłem na 1 i 2 roku farmacji i naczytałem się wielu wysrywów od takich ludzi jak Aleks lub nitrogeniu, że farmacja to zniszczenie sobie życia i teraz wracając tutaj po skonczonych studiach, mogę tylko podsumować tych wszystkich płaczków na tym forum, że zmarnowaliście swoje 5 lat życia, żeby dostać albo. inie dostać PWZ xd Smieje się z Was teraz mocno i gratuluje tego, że myslicie, że studia w Polsce dadzą Wam od razu na start 10.000 zł netto na reke. Nie.. trzeba zrobić coś wiecej na tych studiach, a nie tylko uczyć się na kolosy, które nic w rezultacie nie dają. Wystarczy pomyśleć przyszłościowo nad swoim rozwojem, a nie liczyć, że wszytko Wam spadnie z nieba. Dlatego to chciałbym też przekazać osobom, które jak ja czytaja te wysrywy będąc na 1 czy 2 roku studiów. To Wszystko zależy od Was jak wykorzystacie studia i na własnym przykładzie mogę stwierdzić, że mi całkiem dobrze, a to dopiero początek mojej kariery. Buziaczki dla osób króre mnie hejtowały pod postami te 4 lata temu, że broniłem faramcji :*
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

Farmmed pisze:
28 sty 2023, o 20:30
I prawda jest taka: jeżeli na studiach nie będziesz nic robił poza uczeniem się i zdawaniem nic nie wartych kolosów na 5 to zamykasz sobie ścieżki rozwoju.
O piątkach z kolosów można zapomnieć, chyba że nie jesz i nie śpisz albo jesteś jakimś Einsteinem. Oczywiście zakładając, że nie ma baz pytań, ale te najczęściej są dostępne, tyle że i tak nawet z nimi ciężko jest dostać piątkę.
Farmmed pisze:
28 sty 2023, o 20:30
Po farmie każdy znajdzie prace w aptece za mniejsze lub większe pieniądze - aktualnie student, który po stażu nie wywalczy 5.000-6000 zł na reke w aptece po prostu sam godzi sie za prace za niżsszą stawkę.
Może w największych miastach, gdzie koszty utrzymania są wysokie, takie stawki mają rację bytu, ale na pewno nie wszędzie. Poza tym świeżo po stażu nie masz jak żądać nie wiadomo jakiego wynagrodzenia, bo jesteś dopiero świeżakiem.
Farmmed pisze:
28 sty 2023, o 20:30
I po tych 4 latach jak widzę płaczków takich jak Aleks na tym forum, to ąż chce mi się śmiać xd Typie ciśniesz farmację, bo nic nie robiłeś żeby zdobyć kwalifikację ponad te studia, które masz za darmo. Zachowujesz się na rozgoryczony dzieciak, który nie nie dostał taki prezent na który oczekiwał od rodziców pod choinkę. To był Twój wybór w studiowaniu tego kierunku i nie nasza wina, że siedziałeś i tylko starałeś się zdać kolokwium czy egzaminy zamiast pomyśleć nawet na 4 czy 5 roku, żeby może coś zmienić.
Nie jest to skierowane do mnie, ale pozwolę sobie na to odpowiedzieć... Śmieszne to jest to, że nazywasz kogoś rozgoryczonym dzieciakiem. Poza tym, co, mamy siedzieć cicho i udawać, że wszystko jest git? Jeśli coś się nam nie podoba, możemy na to narzekać. Jeśli nie podoba ci się narzekanie, to na nie nie reaguj. Takie to trudne do zrozumienia?
Farmmed pisze:
28 sty 2023, o 20:30
naczytałem się wielu wysrywów od takich ludzi jak Aleks lub nitrogeniu, że farmacja to zniszczenie sobie życia i teraz wracając tutaj po skonczonych studiach, mogę tylko podsumować tych wszystkich płaczków na tym forum, że zmarnowaliście swoje 5 lat życia, żeby dostać albo. inie dostać PWZ xd Smieje się z Was teraz mocno i gratuluje tego, że myslicie, że studia w Polsce dadzą Wam od razu na start 10.000 zł netto na reke.
Moja opinia jest taka, że kierunek studiów farmacja (przynajmniej w Polsce) to dno. I przy tej opinii pozostanę. Zdecydowana większość ludzi kończy w aptece, a praca w aptece jest, jaka jest. Ciągle tylko się wymaga od farmaceutów i od aptek. Nie możesz się nie zgodzić z tym, że jeśli NFZ każde ci np. zwrócić kasę za refundację, bo rzekomo na recepcie podany był zły PESEL w 2015 roku, a recepty z tego czasu zostały już zutylizowane, to jest to po prostu CHORE. Branża aptekarska w Polsce to dno. Nikomu nie polecam.

Poza tym, kim ty niby jesteś, żeby twierdzić, czy ktoś zmarnował 5 lat swojego życia na coś czy nie? Skończyłem te studia - tyle na ten temat. Co moje, to moje. Obecnie pracuję w aptece, ale mam zamiar wyjechać za granicę - może znowu będę pracował w aptece, a może pójdę do firmy farmaceutycznej albo gdzieś indziej, a może w ogóle się przebranżowię? Ciężko powiedzieć. Ale praca w aptece w Polsce? Dno.
Farmmed pisze:
28 sty 2023, o 20:30
To Wszystko zależy od Was jak wykorzystacie studia i na własnym przykładzie mogę stwierdzić, że mi całkiem dobrze, a to dopiero początek mojej kariery. Buziaczki dla osób króre mnie hejtowały pod postami te 4 lata temu, że broniłem faramcji :*
Mój drogi, życie nie kończy się tylko i wyłącznie na studiach. Po studiach też możesz coś zmienić.
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: zielony25 »

Nitrogenium32 pisze:
17 lut 2023, o 22:32

Nie jest to skierowane do mnie, ale pozwolę sobie na to odpowiedzieć... Śmieszne to jest to, że nazywasz kogoś rozgoryczonym dzieciakiem. Poza tym, co, mamy siedzieć cicho i udawać, że wszystko jest git? Jeśli coś się nam nie podoba, możemy na to narzekać. Jeśli nie podoba ci się narzekanie, to na nie nie reaguj. Takie to trudne do zrozumienia?
Widze, ze i Ty dolaczyles do alexa i innych, ktorzy narzekaja na farmacje. Ech xD
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja progi 2021

Post autor: Nitrogenium32 »

zielony25 pisze:
12 maja 2023, o 22:09
Widze, ze i Ty dolaczyles do alexa i innych, ktorzy narzekaja na farmacje. Ech xD
Bo ta branża jest do kitu? Chyba mi nie powiesz, że wszystko jest cacy, nie ma żadnych idiotyzmów, nie ma żadnych problemów i że jest po prostu idealnie.

Pewnie w krajach na zachodzie Europy ma to jakiś sens, ale w Polsce? W takim stanie, w jakim to jest obecnie? No sorry, ale nie. Wciska się pacjentom przede wszystkim krótkie daty, zalegacze, suplementy, na których się zarabia, no i oczywiście markę własną... A pacjenci też często bywają bardzo roszczeniowi. Zresztą Polska jest jednym z krajów, gdzie najwięcej się żre leków i suplementów zupełnie niepotrzebnie. Coś ci dolega? Weź tabletkę, od razu przejdzie. I jeszcze te irytujące reklamy suplementów w telewizji, w internecie, w radiu...

Popracuję w tym zawodzie jeszcze jakiś czas, żeby zarobić trochę i sobie odłożyć na przyszłość, ale pewnie jakoś za 2-3 lata skończę z tym i poszukam pracy w innej branży, bo nie jest to coś, co chciałbym robić przez 40 lat. A szkoda, bo farmacja to naprawdę fascynująca nauka - tyle że branża aptekarska w Polsce to dno i pięć metrów mułu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości