Małe białe robaczki...

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
mariola2040
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2010, o 21:48

Małe białe robaczki...

Post autor: mariola2040 »

Błagam o pomoc! Co jakiś czas (zazwyczaj gdy zrobi się ciepło, wiosna/lato) pojawiają się u mnie w domu małe, wręcz mikroskopijne białe robaczki, wielkość czubka szpilki. Są wszędzie: na podłodze, książkach, wszystkich meblach, w tym łóżku, ubraniach (również tych które ma się na sobie, im to nie przeszkadza ), sprzętach elektrycznych itd. Jest ich naprawdę dużo. Gdy nie zajmować się nimi to mnożą się bardzo szybko, a najgorsze że są wszędzie, nawet między stronami książek czy w ubraniach na dnie szafy. Nie latają, nie skaczą, nie maja jakichś specjalnych upodobań co do miejsca.
Stąd moje pytania:
1) Co to jest
Na zdjęciu jest dość duży dorosły osobnik, zazwyczaj są o wiele mniejsze.
2) Jak się ich skutecznie pozbyć? Nie mam już siły na kolejne pranie wszystkich ubrań z szafy i przecieranie każdej strony w książkach, nie mówiąc o tym ze nie wiem jak wyczyścić laptop z którego teraz piszę. /
Dodam ze stosowałam już wiele środków - kontaktowych (np K-Othrine) i aerozoli (np Bros mucho spray), nic nie działa skutecznie - np przecieram szafki a one po tygodniu wracają, zresztą nie mogę tym płynem przetrzeć wszystkich miejsc ich gromadzenia, np łóżka czy wnętrza laptopa, a aerozol nie zabija tych schowanych w książkach czy w materiale na łóżku.
Obawiam się że mogą żyć w drewnianej podłodze i stąd ich powroty.
Jak wyczyścić wszystko dokładnie
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

[Link] Małe białe robaczki...

Post autor: WojtekB »

Gryzki - więcej tutaj: Jak sie pozbyć (owady w domu]
Jak się ich pozbyć: zmniejszyć wilgotność powietrza w mieszkaniu i zastosować środki, które są podane w linku wrzuconym przeze mnie
mariola2040 pisze:Obawiam się że mogą żyć w drewnianej podłodze i stąd ich powroty.
Najczęściej spotyka się je w drewnianych elementach budynku (gryzki pierwotnie mieszkały w lasach).
dronek20
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2022, o 09:59

Re: Małe białe robaczki...

Post autor: dronek20 »

[mod] Ja mam problem, ale na mącznika i gryzka mi nie wyglądają takie białe też robaczki. A jeszcze tylko brakuje, żeby do jedzenia poszło... Macie pomysł, co to może być? Najwięcej ich jest chyba w łazience, to coś z wilgocią?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości