[Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Swelina

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Swelina »

Witam, czy akumulator do Delta Genetic Pro Bino jest wbudowany na stałe, czy też można go wymieniać? Czy to jakiś dedykowany aku, czy zwykłe aku AA?
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: jarud »

Najlepiej zadać to pytanie sprzedawcy :)
dnlkwk
Posty: 3
Rejestracja: 4 paź 2022, o 10:37

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: dnlkwk »

Cześć.
To mój pierwszy post na forum, tym samym witam wszystkich :)
Chcę kupić mikroskop dla córki (LO z rozszerzoną biologią i chemią, w dalszych planach kierunki medyczne).
Nie rozwlekając - szukam Biolara w jak najlepszym stanie, kompletnego, sprawnego, zadbanego. Żeby nie trzeba było na starcie jechać z nim do serwisu na czyszczenie i konserwację.
Na forum ruch niewielki, na Allegro na tą chwilę słabo. Na OLX lepiej, choć rozstrzał cen spory.
Chciałem kolegów podpytać, ile na obecną chwilę trzeba wydać na taki sprzęt - zakładając jego realną wartość, a nie ceny "cudeniek" z Oświęcimia.
Nie liczę na aż takiego farta, żeby któryś z kolegów i koleżanek na forum chciał się akurat pozbyć tego mikroskopu w stanie opisanym powyżej ;).

Pozdrawiam
Daniel
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: jarud »

Na FB jest grupa "mikroskopia amatorska". Jest tam kilku ludzi znających się na mikroskopach : Piotr Gr, Bogusław Mazurek. Powinni coś mieć. Kompletny biolar to - obecnie -wydatek rzędu 1000-1200 zł. Można też zastanowić się nad MB30. To starsza konstrukcja, ale równie wszechstronna. Polecam białą wersję ze sprzęgiełkiem blokującym. Ceny zaczynają się od 700-800 zł. Radzę też pamiętać o zasilaczu, chyba, że zamierza Pan od razu modyfikować oświetlenie.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Bardzo chętnie bym pomógł, bo mam na stanie po parę Biolarów, Studarów czy MB 30.
Jednak nie pozwolę sobie na sprzedaż mikroskopu niedopracowanego, niedoczyszczonego itp., a to wymaga trochę czasu.
Niestety żona w tym roku "uszczęśliwiła mnie" działka pracowniczą, co z wykształcenia i zamiłowania zawsze lubiłem, na dokładkę na domiar złego "zgłupiałem" na punkcie zbierania pokojowych roślin kolekcjonerskich.
Moje mikroskopy stały się typowymi "półkownikami"; jak filmy :-(
Przepraszam, kompletny brak czasu, no i sprawy zdrowotne :-( :-( :-(
dnlkwk
Posty: 3
Rejestracja: 4 paź 2022, o 10:37

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: dnlkwk »

Jarud, dzięki za podpowiedź. Jestem na wymienionej przez Ciebie grupie, jednakże dopiero od kilku dni i dopiero wertuję i ogarniam co i jak. Jeśli chodzi o modyfikacje, to na tą chwilę temat jest dla mnie zbyt odległy - staram się zacząć od początku. Kupić córce dobrą bazę i drążyć temat (nie ukrywam, że i mnie tematyka ciekawi) mając już fizycznie sprzęt u siebie. Stąd Biolar (możliwości rozbudowy) i stąd zależy mi na stanie sprzętu (nie chcę strzelić sobie w kolano i zacząć od naprawiania, uzupełniania i serwisowania). Dziękuję za widełki cenowe.

Bogusław, po cichu liczyłem że może się zlitujesz i wyjdziesz z propozycją ;) Absolutnie rozumiem brak czasu i nawał innych zajęć. Gdyby jednak.. pamiętaj, że mi się nie spieszy. Córka jest na początku drogi, a i ja zanim przyjmę konieczne podstawy teorii - trochę mi się zejdzie.

Dzięki Panowie za zainteresowanie i odpowiedzi.
Pozdrawiam
Daniel
dnlkwk
Posty: 3
Rejestracja: 4 paź 2022, o 10:37

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: dnlkwk »

Kurcze, przepraszam za post pod postem, nie widzę opcji edycji. Bogusław, jeśli FB nie kłamie, to ostatnio byłem u Ciebie w mieście na moto (z Ryk miałem rzut beretem, to moje rodzinne miasteczko). Ależ ten świat mały :))
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

:) :idea:
szwarou
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2022, o 09:59

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: szwarou »

Cześć.
Idą święta, syn poprosił o mikroskop. Jest to dla mnie kompletna czarna magia jednak w domu mam zajawkowiczów biologii. Córka 14 lat na biol-chemie więc może kiedyś w przyszłości skorzysta. Syn 11 lat i pasjonuje się kamieniami, minerałami a teraz chciałby przyjrzeć się różnym rzeczom z bliska. Małżonka pracuje w laboratorium chemicznym, wydaje mi się że na studiach też miała trochę do czynienia z takim sprzętem zatem myślę że będzie zabawa dla każdego. Niestety ogrom wiedzy który posiadacie jest dla mnie nieosiągalny. A wybór jest przeogromny. Zdaję sobie sprawę że 90% sprzętu albo jest poza zasięgiem moich możliwości albo kompletnym badziewiem ładnie opakowanym. Dlatego przychodzę do was jako do fachowców w dziedzinie i proszę o pomoc w odnalezieniu takiego modelu który nie jest zabawką i daje jakieś sensowne odczucie korzystania z mikroskopii. Biorąc pod uwagę zainteresowania dzieci fajnie chyba gdyby to był sprzęt szkolny lub studencki. Budżet który chcielibyśmy przeznaczyć to 500-1000zł. Gdyby była możliwość robienia dokumentacji foto byłby to miły dodatek ale nie jest to wymagane.
Ponieważ ma to być prezent myślę że powinien to być sprzęt nowy. Ale może ktoś z was mnie od tego odwiedzie? Od sprawdzonego forumowicza na pewno nie bałbym się kupić, ale czytałem że Pan Bogusław jest bardzo mocno zajęty :( co rozumiem i szanuję.
Liczę na zrozumienie i pomoc :)
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Witaj :-)
Ja niestety mam problemy ze zdrowiem i... brakiem czasu :-(
Poczekaj na odpowiedź Jaruda, dusza człowiek/fachowiec, a bez wazeliny, to chyba jeszcze nie zostawił nikogo bez konstruktywnej odpowiedzi :-)
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

szwarou, w Twoim przypadku mamy parę "utrudnień", które trzeba by wyjaśnić.
To ma być prezent , no i nowy?
Czy głównym użytkownikiem prezentu będzie syn i jego zainteresowania?!?!
Musimy określić jakiego rodzaju system obserwacji jest priorytetem; mikroskop optyczny czy stereoskopowy?
szwarou
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2022, o 09:59

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: szwarou »

Tak to ma być prezent. Głównie dla syna ale jestem przekonany że cała rodzina będzie zainteresowana.
Myślałem o nowym ale używany w dobrym stanie też biorę pod uwagę.
Co do tego czy optyczny czy stereoskopowy nie potrafię powiedzieć. To pierwszy taki zakup i zakładam że może się w trakcie dopiero okazać co dokładnie jest potrzebne. Proszę o bardziej szczegółowe pytania jeśli to o czym piszę to za mało.
szwarou
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2022, o 09:59

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: szwarou »

Panie Bogusławie mogę coś jeszcze dodać żeby uzyskać jakieś wsparcie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości