Znalezione między soczewkami obiektywu.

Fotograficzne zagadki przyrodnicze. Dodawaj zachęcające zdjęcia przyrodnicze do forum i zadaj merytoryczne pytanie do dyskusji
michał123
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2023, o 14:05

Znalezione między soczewkami obiektywu.

Post autor: michał123 »

Dzień dobry, obserwuję Wasze forum od kiedy używam obiektywów mikroskopowych do makrofotografii. Podczas czyszczenia obiektywu Leitz Wetzlar 10x zaobserwowałem (patrząc przez obiektyw lomo 9x) we wnętrzu tego pierwszego takie dziwne wzorki poza kurzem oczywiście. To jest stary obiektyw, może mieć nawet 50 lat więc nie zdziwiłbym się po znalezieniu pleśni lub grzyba. Na jedno ani na drugie to raczej nie wygląda. Nie chcę go rozbierać, nie wiem też jaka jest wielkość tego czegoś bo jest po drugiej stronie pierwszej soczewki więc powiększenie x9 należałoby jeszcze zwiększyć. Zamieszczam 3 zdjęcia - mam nadzieję, że wejdą. Na drugim zdjęciu jest jeszcze jeden eksponat tylko trochę mniejszy i na brzegu soczewki (młodszy brat?). Nie muszę tego usuwać bo nie ma wpływu na zdjęcia - robi całkiem niezłe jak na moje potrzeby. Pytanie co to takiego?
Dziękuję.
Michał
Załączniki
forum-biologiczne-2.jpg
forum-biologiczne-1.jpg
forum-biologiczne.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości