Czy po farmacji można zostać nauczycielem chemii ?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Roza1997
Posty: 17
Rejestracja: 11 lip 2015, o 15:19

Czy po farmacji można zostać nauczycielem chemii ?

Post autor: Roza1997 »

Czy po farmacji można zostać nauczycielem chemii ? Jeżeli tak to co trzeba zrobić ?
101006basia
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2016, o 19:25

Re: Czy po farmacji można zostać nauczycielem chemii ?

Post autor: 101006basia »

Raczej nie można, na uniwersytetach jest kierunek chemia ze specjalnością nauczycielską. Na farmacji chemia jest pierwsze 2 lata, potem są bardziej specjalistyczne przedmioty.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy po farmacji można zostać nauczycielem chemii ?

Post autor: Mårran »

Trzeba zrobić podyplomówkę z nauczania chemii zapewne.
Pani Buka
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Czy po farmacji można zostać nauczycielem chemii ?

Post autor: eryk444 »

Można. Moja wychowawczyni w liceum, która uczyła nas chemii była z wykształcenia farmaceutką.
Trzeba po prostu zrobić podyplomowe studia pedagogiczne. Na tych studiach nie ma przedmiotów, typu metodyka itd (czyli wszystko co potrzebne nauczycielowi). A wiem, bo sam jestem na farmacji.
mgr_farm
Posty: 57
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:24

Re: Czy po farmacji można zostać nauczycielem chemii ?

Post autor: mgr_farm »

to zrezygnuj zanim będzie za późno. ile osób od Ciebie z roku zrezygnowało?
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Czy po farmacji można zostać nauczycielem chemii ?

Post autor: eryk444 »

Czemu miałbym zrezygnować? Jestem na 5 roku, więc nawet jeśli bym chciał to nie mam po co.
Jest aż tak źle?
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Czy po farmacji można zostać nauczycielem chemii ?

Post autor: eryk444 »

I odpowiadając na pytanie: było nas 150, zostało niecałe 100 (jednak kilka osób jest na 4 roku bo powtarzało jakiś przedmiot).
mgr_farm
Posty: 57
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:24

Re: Czy po farmacji można zostać nauczycielem chemii ?

Post autor: mgr_farm »

jest beznadziejnie, a będzie już tylko gorzej.
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Czy po farmacji można zostać nauczycielem chemii ?

Post autor: alex123123 »

Ten zawód jest doszczętnie zniszczony, zakonotujcie to sobie. W czasach , gdy lekarze, pielegniarki dostają podwyzki, wszędzie mowi sie o braku pracowników, ofermy po farmacji tyraja 12 godzinne zmiany i siedzą w nocy za darmo.
zuzannam
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2021, o 13:50

Re: Czy po farmacji można zostać nauczycielem chemii ?

Post autor: zuzannam »

Chyba wszystko zależy od dyrekscji, bo ja jednak musiałem zrobić studia podyplomowe z nauczania chemii i oczywiście przygotowania pedagogicznergo. Na całe szczęscie w wskz mogłem zrobić je jednocześnie i uprawnienia zdobyłem po 1,5 roku a nie po 3!
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Czy po farmacji można zostać nauczycielem chemii ?

Post autor: Nitrogenium32 »

Nie, nie można. Na farmacji jest chemia na pierwszych dwóch latach (bo nie liczymy przedmiotów na dalszych latach, do których wymagana jest wiedza chemiczna), ale tak nauczana, że nawet jeśli kochasz ją w liceum to znienawidzisz na studiach i będziesz myśleć, że nie masz pojęcia o chemii.

Żeby być nauczycielem chemii, trzeba skończyć chemię ze specjalnością nauczycielską. Albo ewentualnie jakieś podyplomowe pedagogiczne. W każdym razie studia farmaceutyczne nie są warte świeczki. Chyba że nienawidzisz siebie i chcesz zrujnować sobie życie. :)
Farmmed
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2018, o 02:40

Re: Czy po farmacji można zostać nauczycielem chemii ?

Post autor: Farmmed »

Oczywiście pisze to osoba, która nic nie robiła przez całe studia zdając kolokwia na najlepsze oceny, które nic nie znaczą w pracy xd Po takim czasie mam ogromną bekę z tych Waszych wysrywów czyli panów: Aleks, nitrogenium i mgr_farm xd frustraci, którzy wyglądają jakby rodzice im kazali skończyć te studia i cytując "polak mądry po szkodzie" przytaczając post nitrogenium. To pokazuje jak bardzo nie potrafisz krytycznie myśleć nad tym co robisz i ciągniesz marnując 2 lata swojego zycia bo tak wypada, a później wyładodowywujesz się na forum jak to Ci/Wam źle bo skończyliście farmację xd
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Czy po farmacji można zostać nauczycielem chemii ?

Post autor: Nitrogenium32 »

Farmmed pisze:
28 sty 2023, o 20:43
Oczywiście pisze to osoba, która nic nie robiła przez całe studia zdając kolokwia na najlepsze oceny, które nic nie znaczą w pracy xd
O mnie piszesz? Bardzo miło, że wydaje ci się, że z kolokwiów miałem same najlepsze oceny, nie ma co. XD Bo oczywiście nie przyszło ci do głowy, że można ledwo wiązać koniec z końcem na tych okropnych studiach, na których można nabawić się depresji.
Farmmed pisze:
28 sty 2023, o 20:43
frustraci, którzy wyglądają jakby rodzice im kazali skończyć te studia i cytując "polak mądry po szkodzie" przytaczając post nitrogenium. To pokazuje jak bardzo nie potrafisz krytycznie myśleć nad tym co robisz i ciągniesz marnując 2 lata swojego zycia bo tak wypada, a później wyładodowywujesz się na forum jak to Ci/Wam źle bo skończyliście farmację xd
Tak, skończyłem te okropne studia, ale mam na siebie plan, który chcę zrealizować. Jednak rzeczywistość jest jaka jest i nie jestem zadowolony z tych studiów, bo przez nie ucierpiało moje zdrowie fizyczne i psychiczne. Zresztą przez pewien czas byłem naiwny i myślałem podobnie do ciebie - ale przejrzałem na oczy. Każdy jest inny, każdy ma inne priorytety, inne ścieżki życiowe i inny punkt widzenia. Twoje rozbawienie naszymi "wysrywami" jest dziecinne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości