Bezczelne gołębie

meroque
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2011, o 19:16

Bezczelne gołębie

Post autor: meroque »

Kilka lat temu zadomowiła się u nas parka gołębi. Mają gniazdo prawie nad moim oknem. W lecie jest problem, bo jak otwarte są okna to już z samego rana samiec wchodzi do domu(dziś był o 5:00 i przylatywał co 30min jak się go przeganiało), siada w doniczkach i głośno huczy poruszając skrzydłami. Po chwili przychodzi samica i zamienia się miejscami z samcem. Te gołębie już 2 rok tak robią. Niszczą plantację ziółek mi Kilka razy się też zdarzyło, że ich młode potomstwo samo wchodziło do doniczek ale nie huczały tylko sobie siedziały. Zamkniętych okien nie mogę mieć bo gorąco a jeśli tak zrobię to samiec gołębia próbuje wchodzić w szybę.

O co im chodzi?

Do kuchni jakoś boją się wejść a do obu pokojów wchodzą jak do siebie.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Bezczelne gołębie

Post autor: AnnaWP »

Może zorganizuj moskitierę?
Wiesz, taka siateczka rozpięta w otwartym oknie?

A swoją drogą bezczelne rzeczywiście
I nie śmiem pytać o ziółka.
meroque
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2011, o 19:16

Re: Bezczelne gołębie

Post autor: meroque »

Miałem taką ładną i bujną(chyba kolendrę) i jest cała zgnieciona.

Moskitiery odpadają, nie chcę jakichś gadżetów wieszać. Może jest jakiś przedmiot, których ich odstrasza? Wiem, że boją się bardzo gołębiego pióra postawionego na sztorc ale je później wyrzuciłem a nie mogę nigdzie znaleźć nowych,.

PS. A jak śmiesznie uciekają z tych doniczek
meroque
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2011, o 19:16

Re: Bezczelne gołębie

Post autor: meroque »

A wie ktoś o co chodzi w tym zachowaniu?
Samiec przylatuje sam i huczy lekko. Po chwili wchodzi do doniczek i huczy głośno. Po chwili przylatuje samica a samiec wychodzi na zewnątrz, płoży się przed samicą hucząc lekko i poruszając skrzydłami a samica skubie go chwilę po głowie i zaraz wchodzi do donic.

Co oznacza płożenie się oraz skubanie samicy jego łba?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Bezczelne gołębie

Post autor: AnnaWP »

Podrywa ją, na ile ja to widzę. Teraz taka pora, ale w sumie to cały sezon któryś tam się zaleca.
Normalnie to łazi przed samiczką, huczy właśnie i takie przysiady robi, cały napuszony. Przyjemny widok, no, ale nie w pokoju

Co do przedmiotów, to testowaliśmy różne opcje, w tym wiszące, ale nic nie zadziałało na dłużej, po kilku dniach oswajały się.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Bezczelne gołębie

Post autor: karteczka88 »

moja parka też się skubie i czasem też wchodzą mi na parapet do środka domu, do kwiatków ale ja zastawiam kwiatkami okno o i nie włażą:) nie daje im w lecie jedzenia więc nie ma ich często, jedynie czasem przylatują się ponagrzewac na mój parapet i leżą takie spłaszczone
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
meroque
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2011, o 19:16

Re: Bezczelne gołębie

Post autor: meroque »

Jak ich cały rok karmie. W lecie ten samiec huczy, jeśli nie ma jedzenia lub wody a jeśli zobaczy, że ktoś idzie to robi łu! i zaraz wcina. W zimie jednak jest bezdźwięczny.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Bezczelne gołębie

Post autor: karteczka88 »

a to dlatego są bezczelne w lecie i w wiosnę nawet w ciepłą jesień nie podaje się pokarmu gołębiom, jedynie jak jest zimno, teraz się będą domagac pokarmu od Ciebie.
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
alek988
Posty: 2
Rejestracja: 2 mar 2017, o 14:32

Re: Bezczelne gołębie

Post autor: alek988 »

Walczyłem z gołębiami dłuższy czas, ale każda metoda dawała spokój tylko na chwilę. Trafiłem na szczęście na produkt który uwolnił mnie od tego problemu, co najważniejsze zwierzętom nie dzieje się żadna krzywda Zamontował odstraszacz ultradźwiękowy, gołębie teraz ani nie gruchają i nie siadają mi na balkonie ani na oknach, mam ładnie i czysto
To urządzenie działa w ten sposób, że emituje ultradźwięki, które dla gołębi są nieprzyjemne i te zwierzęta omijają to miejsce gdzie one są wysyłane. a najlepsze jest to, że to dźwięki są tak wysokie że ucho ludzkie, czy koty lub psy (które mam w domu) nie słyszą też ich.
Milosz8222
Posty: 6
Rejestracja: 1 lut 2023, o 13:52

Re: Bezczelne gołębie

Post autor: Milosz8222 »

Osobiście hoduje gołębie i nigdy nie uważałem je za bezczelne ptaki. Często kupuje różne [mod] gadżety dla gołębiarzy, ponieważ moim zainteresowanie są gołębie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość