poprawiać (znowu) mature na lek czy iść na inne studia?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
fifo13
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2023, o 05:49

poprawiać (znowu) mature na lek czy iść na inne studia?

Post autor: fifo13 »

krótka historia: maturę pisałem w 2021 roku (biologia 68%, angielski roz 98) i poszedłem na biologie na UJ. po pierwszym semestrze rzuciłem, żeby skupić się na poprawie matury (chciałem sam zrobić chemię od 0 bez rozszerzenia w szkole i bez korepetycji). niestety od października pracowałem i nie mialem tak czasu by sie uczyć tyle ile chcialem, a miesiąc przed maturami zmieniłem pracę i pracowałem strasznie dużo, bo okazało się, że z kierowniczką dogsdać się nie dało, a okres wypowiedzenia był 2 tygodnie, więc nie było sensu rezygniwać (prace skonczylbym bodajze dzien przdd msturą z biologii). finalnie skupilem sie na chemii, ale zdazylem zrobic tylko jddnś maturę. oceniam ze napisalem ją na okolo 65%, co mnie bardzo zawiodło (idiotyczne bledy porobiłem). biologii nie uczylem sie prawie wcsle przez brak czasu, przy najgorszym mozliwym scenariuszu powinno być ok. 73-75%, ale licze na wiecej.

nie udalo sie jednsk poprawic na lekarski i stad nie wiem, co robic. z biologii zrezygnowalem przez kiepskue perspektywy pracy i fakt, ze wiedza na tych srudiach w wiekszosci az tak mnie nie interesowala. teraz jednak stracilem juz wiare w to, ze poprawie na lek i nie ukrywam, ze boje sie poswiecac na to kolejnego roku - jestem swiadomy, ze sie robie starszy + jednak jak mialoby mi sie na ten lekarski nie udac, to pewnie pojdę na biochemię czy biotechnologie, mając nadzieje na to, ze uda mi sie zalapac jakos na prace na uczelni, bo tylko to mnie interesuje. ale to tez wydaje mi sie ryzykowne, zeby sie tylko na tym opierac

wiem ze nikt nie wskaze mi tutaj jedynej slusznej decyzji, ale mimo to prosilbym o wasze opinie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości