Jak skutecznie się przenieść na inną uczelnię? Kiedy można to zrobić?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
altruistka11
Posty: 100
Rejestracja: 1 mar 2009, o 11:28

Jak skutecznie się przenieść na inną uczelnię? Kiedy można to zrobić?

Post autor: altruistka11 »

Witam
Poszukuję informacji na temat możliwości przenoszenia się z jednej uczelni medycznej (kierunek lekarski) na drugą. Konkretnie chodzi mi tu o przeniesienie się z Łodzi do Wrocławia. Kiedy mogę zrobić to najwcześniej, czy mogę już próbować w październiku? Jak wygląda podanie, prośba o przeniesienie?
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Jak skutecznie się przenieść? Kiedy można to zrobić?

Post autor: Grzybu123 »

Rozwiewam wątpliwości : i tak stracisz rok studiów, bo niestety są różnice w toku studiów (na 1 roku histologia m.in.) i gdybyś po 1 roku chciała się przenieść, musiałabyś robić de facto 1 i 2 we Wrocławiu (ew tylko 1 bez anatomii). Od strony formalnej to wszystko zależy od dziekana. Podanie składasz do kogośtam od spraw studentów. Musisz wpłacić opłatę rekrutacyjną jeszcze raz i albo znaleść kogoś, kto będzie się chciał zamienić, albo poprawić maturę i dostać się na dzienne studia tam.

Od siebie dodam : jeśli dziekan jest w porządku to może to nie wyglądać tak źle, w podaniu napisz uzasadnienie (że mieszkasz we Wrocławiu etc). Na wszelki wypadek popraw jeszcze maturę i może się uda.

Pozdraiwam
altruistka11
Posty: 100
Rejestracja: 1 mar 2009, o 11:28

Re: Jak skutecznie się przenieść? Kiedy można to zrobić?

Post autor: altruistka11 »

A na samym początku już w październiku? A jeśli będę powiedzmy na analityce medycznej we Wrocławiu, może stąd będzie krótsza droga do zmiany kierunku? Powiedzmy, że będę mieć naprawdę sensowne argumenty?

[ Dodano: |9 Lip 2009|, o 16:25 ]
kurw. znalazłam regulamin tak czy siak będę mieć rok w plecy a potem zaliczanie tych cholernych egzaminów jeśli w ogóle się uda, ja cię kur.
yurine
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2009, o 01:43

Re: Jak skutecznie się przenieść? Kiedy można to zrobić?

Post autor: yurine »

Mam pytanko.skąd mogę znaleźc regulamin związany z zasadami przenoszenia się. szczególnie interesuje mnie przenoszenbie się z lodzi do wrocławia/warszawy lub krakowa. Kierunek lekarski
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: Jak skutecznie się przenieść? Kiedy można to zrobić?

Post autor: sasanka55 »

regulamin studiów na stronach poszczególnych uczelni, np. dla WUM
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: Jak skutecznie się przenieść? Kiedy można to zrobić?

Post autor: klakiereq »

Znalazlam na temat UJ
§ 28
Student może przenieść się na inną uczelnię wyższą po wypełnieniu wszystkich obowiązków wobec Uniwersytetu Jagiellońskiego.

§ 29
1. Student innej uczelni, w tym także zagranicznej, może zostać przyjęty na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim, jeżeli stan różnic programowych pozwala na rozpoczęcie studiów na co najmniej drugim roku.
2. Zgodę na przyjęcie na studia wyraża kierownik właściwy podstawowej jednostki organizacyjnej, przy czym § 11 ust. 2-5 oraz § 26 ust. 1-6 Regulaminu stosuje się odpowiednio.
zrodlo: Regulamin studiow

[ Dodano: |30 Lip 2009|, o 12:21 ]
Poprawka, nowszy regulamin mowi, co nastepuje:
§ 29
1. Student innej uczelni, w tym takŜe zagranicznej, który zaliczył pierwszy rok studiów, moŜe,
za zgodą kierownika podstawowej jednostki organizacyjnej, zostać przeniesiony na studia
w Uniwersytecie Jagiellońskim bez postępowania rekrutacyjnego.
2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 student ma obowiązek przedłoŜyć kierownikowi
podstawowej jednostki organizacyjnej wniosek wraz z uzasadnieniem, zaopiniowany przez
kierownika jednostki organizacyjnej, z której zamierza się przenieść oraz dokumentami
poświadczającymi dotychczasowy przebieg studiów.
3. Szczegółowe warunki i zasady przeniesienia z innej uczelni określa rada podstawowej
jednostki organizacyjnej. § 25 ust. 5 stosuje się odpowiednio.
Zrodlo: Regulamin 2009
Flyala
Posty: 37
Rejestracja: 24 lip 2009, o 17:54

Re: Jak skutecznie się przenieść? Kiedy można to zrobić?

Post autor: Flyala »

Dzięki bo ja się raczej na wymarzoną nie dostanę .
Meggi123
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2009, o 08:23

Re: Jak skutecznie się przenieść? Kiedy można to zrobić?

Post autor: Meggi123 »

ja mam pytanie czy po 2. roku mogę przenieść się z bydgoszczy lek do łodzi lek tak żebym od razu szła na 3. a nie od początku jest cos takiego możliwe?

jak to wygląda czy tez muszę się rekrutować i w razie czego poprawiać maturę czy wystarczy podanie?
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: Jak skutecznie się przenieść? Kiedy można to zrobić?

Post autor: alba »

Teraz w Łodzi na UM jest dużo zmian organizacyjnych ciężko powiedzieć co będzie obowiązywać za 2-3 lata. Trzeba na bieżąco zasięgać informacji w Rektoracie.
Możliwość taka istnieje, pytanie na jakich zasadach będzie za jakiś czas.
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: Jak skutecznie się przenieść? Kiedy można to zrobić?

Post autor: Izi »

z tego co wiem to zalezy od widzi mi sie(nie wiem jak to sie pisze )i dobrego humoru dziekanow-przede wszystkim tego na ktora uczelnie chcesz sie przeniesc,najlepiej(ale podobno zdazaja sie wyjatkiP) miec zaliczone wszystko w pierwszym terminie i wysoka srednia mile widziana
do Lodzi nie trzeba poprawiac matury(bo na niektore uczelnie podobno tak)
Awatar użytkownika
alba
Posty: 96
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 17:19

Re: Jak skutecznie się przenieść? Kiedy można to zrobić?

Post autor: alba »

Zaliczone tak ale o średniej i pierwszych terminach to raczej jeśli o WUM albo UJ chodzi. Przy przenoszeniu z Łodzi do Bydgoszczy była dobra wola dziekana i dobra argumentacja podania.
felipe9
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2016, o 19:32

Re: Jak skutecznie się przenieść? Kiedy można to zrobić?

Post autor: felipe9 »

Korzystając z okazji. Czy jest może ktoś kto przenosił się z lekarskiego w Gdańsku do Wrocławia na 3 rok? Rozważam takie przenosiny i zbieram info czy są realne i jakie problemy mogą powstać.
marzenkaa13
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2023, o 12:29

Re: Jak skutecznie się przenieść? Kiedy można to zrobić?

Post autor: marzenkaa13 »

Ja się przeniosłam z uczelni publicznej na WSKZ w połowie semestru i ogólnie nie było problemu. Sprawny kontakt z uczelnią więc samo przeniesienie nie trwało długo. Oni mają wszystko online, więc zaległe tematy zostały mi od razu udostępnione i szybko udało mi się nadgonić materiał, bo mogłam się uczyć we własnym tempie. 
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości