Techniki dentystyczne

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
materialy2014
Posty: 7
Rejestracja: 24 wrz 2014, o 21:34

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: materialy2014 »

Mam do sprzedania materiały i narzędzia potrzebne na całe studia Technik Dentystycznych na WUM,dla zainteresowanych podaje e-mail : [at].com.

Mam do sprzedania wszystkie potrzebne materiały na 3 lata Technik Dentystycznych:
- 2 duże puszki (nowe 180zł szt.)- 320zł 2 szt
- ramka do puszek (nowa 125zl)- 100zł
- artykulator- (nowy 180)- 140zł
- zwierak- (n 22)- 20
- penseta (n 20)- 10
- palnik spirytusowy- (n 25) 20
- dwa inleye- (jeden n 9) 6*2=12
- lopatka gips metalowa- (n 9)- 8
- nóż do gipsu- (n -6
- dwa noże do wosku Duze (n 7)- 4*2=8
- nóz do wosku mały (n 7)- 5
- woski do koron 5
- kamien do akrylu(n 6) 4,
-gumka(5) 3
-filc do polerowania protez (n6) 3
-szczotka do przestrzeni miedzyzebowych protez (n5) 2
-gumka i kamien do metalu(n 5+5) 5
trzymadelko + papier scierny (n 15) 10
-wiertlo diamentowe (n6) 4,
-7 krazkow do akrylu GRATIS
-tarczka do metalu(n6) 4
- ołówek kopiowy (n 30) 20
- komplet frezów 31sztuk (35) 30
-skalpel z zapasem (n 25) 20
-5opakowań dodatkowych frezów po 6 szt (1 opakowanie 8zł, suma nowych=40zł) 25
-ortodoncja skrypt dla techników dentystycznych Ducka-Karska - 4
-zbindowane wykłady z protetyki 5
-atlas szkolnych prac protetycznych0 kordiasz i fabiański - 4
-ortodoncja laboratoryjna skrzypkowski - 5
-wybrane zagadnienia z zakresu organizacji i ochrony zdrowia w polsce boratynski- 3
podstawy organizacji i zarzadzania boratynski i czerw-3
-notatki + prezentacje, testy z pendriva na komputer
-kompendium Polkard (bardzo przydatne) 15
-materialoznastwo stomatologiczne- Craig 10zł
zudeer
Posty: 7
Rejestracja: 2 sty 2013, o 22:59

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: zudeer »

Mam pytanie, czym właściwie oprócz czasu trwania studiów i tytułem po nich różnią się studia techniki dentystycznej, od szkoły policealnej o tym samym kierunku? Czy istnieją jakieś różnice w uprawnieniach, możliwościach w wykonywaniu prac?
mahakala108
Posty: 1
Rejestracja: 7 sty 2015, o 15:33

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: mahakala108 »

Witam Mam pytanie odnośnie rysunku technicznego na egzaminie manualnym. W jakiej skali mają być wykonane rzuty siekacza górnego przyśrodkowego? W Krocinie są tylko dwie skale 1:1 i 3:1.
milena01
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2014, o 15:35

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: milena01 »

Do:zudeer
Cześć! Różnica między studiami a szkołą policealną jest taka, że szkoła policealna trwa 2,5 roku, a studia 3 lata, a uprawnienia do wykonywania zawodu są takie same. W szkole policealnej jest o tyle dobrze, że jest więcej zajęć praktycznych na pracowni (3 dni zajęć praktycznych na pracowni, 1 dzień wykładowy), na studiach jest przewaga teorii nad praktyką. Osobiście uważam, że to jest precyzyjny zawód i im więcej praktyki tym lepiej. Jeśli chcesz naprawdę nauczyć się zawodu to proponuję wybrać szkołę policealną. Więcej pracodawców zatrudnia osoby po ukończeniu szkoły policealnej, ponieważ jest bardziej przygotowany do zawodu pod względem praktycznym.
Pozdrawiam
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

[Film] Techniki dentystyczne

Post autor: szczuroskoczek »

Odnośnie przyszłości tego zawodu



proponuję pooglądać również inne filmy tego typu
zudeer
Posty: 7
Rejestracja: 2 sty 2013, o 22:59

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: zudeer »

dziękuję milena01, właśnie jestem na drugim semestrze w szkole policealnej na technice dentystycznej i faktycznie dużo praktyki jest, zastanawiałam się tylko czy nie ma jakiś różnic w uprawnieniach i czy nie tracę czegoś super istotnego przez to, że jestem w szkole policealnej a nie na studiach
Kitsune99
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2015, o 13:50

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: Kitsune99 »

Hej, w tym roku zamierzam startować na techniki dentystyczne na UM w Łodzi. Czy może mi ktoś powiedzieć co trzeba przynieść na egzamin manualny i jak narysować bryłę? (Mam na myśli czy ma to być bardziej rysunek techniczny czy narysować bryłę z perspektywy rysującego?)
m_stomatologia23
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2023, o 09:24

Re: Techniki dentystyczne

Post autor: m_stomatologia23 »

Hej ! Jestem technikiem dentystycznym po UMEDzie i przygotowuję do egzaminu wstępnego manualnego na techniki dentystyczne. Mam jeszcze parę wolnych miejsc.
Zapraszam !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości