Terra incognita: Zwierzę rruugee, o skrzydlatych i wygasły gatunek Psephurus sp.

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
dawny teriolog
Posty: 30
Rejestracja: 26 sie 2006, o 19:00

Terra incognita: Zwierzę rruugee, o skrzydlatych i wygasły gatunek Psephurus sp.

Post autor: dawny teriolog »

Design odkrywcy: dzienniki naukowe quatla.
Artykuł zero w ramach Sheet of instructions.
Podtytuł: Własność intelektualna dotyczy odkryć zoologicznych w Państwie Czterech Wynalazków, ale zbyt mało wiemy o tej części świata …….

W lasy ogromnego Qin-lingu nadeszła już jesień. Trwa zrównoważona wycinka drzew. Na polach dobrze prosperuje idée fixe. To orka gleby, gdzie spostrzegamy gatunki udomowione. Podróżując przez hipotetyczny jar Yin and Yang natknąć się można na kopalnie, gdzie pozyskuje się platynę, iridium oraz baryt. Czy działa tam rafineria petroleum (ropy naftowej) ?
Obfite zasoby naturalne uczyniły Qin-ling domem dla niezliczonej flory i fauny, takiej jak Andrias davidianus. Drwale i myśliwi z wiosek oddalonych od wielkich ośrodków miejskich, opisywali oprócz dobrze nam znanych i rzadkich zwierząt, także gatunki, o których nauka nic nie wie.
Jest wśród nich gatunek grzywiastej wiwery, wydającej odgłosy *rruugee- rruugee- rruugee*. Jest to zwierzę, którego futro pokazywał zoologom jeden z krajowców (fake literature ?).
Żyzny Korytarz Hexi to kraina dobrze spożytkowanej uprawy zbóż oraz warzyw bulwiastych. W tym dystrykcie nasadza się buraki cukrowe, rzepak ale także soję i różnorodne owoce.
Przykładowo na zalesionych wzniesieniach Wangwu Montagne (żyjąc chyba w tzw. grottoes) oraz w ostojach ulokowanych w Górach Syczuańskich przetrwał w początkach poprzedniego stulecia rzekomo gatunek dzikiego psa, zwanego niekiedy chien-tigre. Było to zwierzę o bardzo groźnym usposobieniu.
Zasięg występowania kolcoszniczki miękkowłosej (Typhlomys cinereus) jest ograniczony, jak nam wiadomo do północno - zachodniego Fukien, zwanego Regionem Kuatuny (napisane w 1933 w Journal de Chine).
Alan Owston podróżując jeszcze po południowym Gan-su, odkrył trzy okazy bardzo rzadkiego, pięknego ptaka, żyjącego jakoby w tych górach. Działo się to w 1905 roku.
Los wiosłonosa chińskiego (Psephurus gladius) z rzeki Yang-tze został przypieczętowany poprzez nadmierne odłowy oraz fragmentację siedlisk. Zwierzę uznane jest za wygasłe w 2010 roku (wg. opisu z kopalni wiedzy). Czy jakaś populacja przetrwała? Tropieniem tej znacznej ryby interesuje się kryptozoologia.

*Autorem opracowania jest Tomasz Pietrzak, autor oraz zdyskryminowany polski naukowiec.*

LINK do artykułu:

Kod: Zaznacz cały

https://grunt-to-zoologia-i-foldery.tumblr.com/post/728233843418595328/terra-incognita-zwierz%C4%99-rruugee-o-skrzydlatych-i
Źródła rycin:
1. Shennongjia hotels - enericTravel at ihg.com
2. Bunting forms on chromolithograph.
3. Chinese Paddlefish, 2007 - CSMonitor.com
4. Ursine civet by AlexSone on DeviantArt, 2011

Literatura:
/// Article about Econymy of Gansu at Britannica:

Kod: Zaznacz cały

https://www.britannica.com/place/Gansu/Economy (date unknown)
/// China Journal, 1933
/// La vie quotidienne en Chine sous les Mandchous de Charles Commeaux, Hachette 1970
/// The Lost Ark: New and Rediscovered Animals of the Twentieth Century, 1993
/// Wiosłonosa zaczęto intensywniej ratować …

Kod: Zaznacz cały

https:// kopalnia wiedzy.pl/, 2020
Dostępne na standardach licencji Creative Commons, czyli możliwe jest przekazywanie artykułu, ale z podaniem jego autora.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości