Na medycyne - fizyka

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
tennyo
Posty: 74
Rejestracja: 16 sty 2006, o 15:41

Na medycyne - fizyka

Post autor: tennyo »

postanowiłam jednak zmusić się do tej fizyki Maci jakies propozycje książkowe, bym z podstaw roszerzyła sobie ją I żeby byłoprzyjaźnie napisane i wytłumaczone Na ile punktów bym musiała napisać rozszerzoną fizykę, by dostać sie na którąś z AM (przypuszczając z bilogii i chemii bym miała min. 80%). Czy polecacieMateriały przygotowawcze dla kandydatów na akademie medyczne) wydawnictwa FOSZE Wyszły 3 - odpowiednio: bilogia, chemia, fizyka. Są jednak starsze (według systemu starej matury).
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: Na medycyne - fizyka

Post autor: tagitsu »

testy Persony są ponoć dobrym treningiem do matury z fizyki
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Na medycyne - fizyka

Post autor: ziomalka »

rowniez zbior prostych zadań z fizyki krzysztofa chyli - choc słowoprostych jest tu lekko przesadzone
a także zbiór mendla
persone oczywiście rownież gorąco polecam , zarówno testy jak i repetytorium, jest bardzo przestępnie wydane no i dośc szczegółowo
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: Na medycyne - fizyka

Post autor: KIM »

ziomalka pisze:rowniez zbior prostych zadań z fizyki krzysztofa chyli - choc słowoprostych jest tu lekko przesadzone
Ten zbior jest dosc dobry, ale nie zbyt podobaja mi sie w nim odpowiedzi, bo nie wszystko jest wytlumaczone.
Ale uwazajcie na zbiory z Operonu Falandysza do fizyki ja doszukalam sie juz 4 bledow w rozwiazaniach, chociaz zadania w nich sa ciekawe, i w stylu matury.
Nie wiem natomiast dlaczego moja nauczycielka od chemii uwaza ze zbiory Persony(te do chemii nie wiem jak z fizyka) nie sa robione pod nowa mature.
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Na medycyne - fizyka

Post autor: ziomalka »

Twoja nauczycielka ma sporo racji, bo zbiory persony były stworzone po to, by pomoc maturystom ze stara matura przygotowac sie do egzaminow wstepnych, natomianst5 jak wiemy wszyscy dobrze, nowomaturzyści nie pisza egzaminu z chemii bioli i ewentualnie z fizy, bo o dostaniu sie na studia decyduje wynik matury, ktora prawie wogole nie opiera sie na pytaniach testowych. a są w wiekszości pytania otwarte
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: Na medycyne - fizyka

Post autor: KIM »

ziomalka pisze: ktora prawie wogole nie opiera sie na pytaniach testowych. a są w wiekszości pytania otwarte
No to fakt ale ja tam nawet lubie ten zbior.
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Na medycyne - fizyka

Post autor: ziomalka »

ja też lubie ten zbiór
Seul
Posty: 84
Rejestracja: 21 mar 2006, o 17:05

Re: Na medycyne - fizyka

Post autor: Seul »

hmm. czy posiada ktoś z was książki Hallidaya?
zastanawiam się nad kupnem tych książek
z PWNu mam McMurrego z chemii organicznej (serdecznie polecam!) - jeżeli te podstawy fizyki są napisane w podobnym stylu, to chyba się skusze

co do testów, to ja rozwiązujemedyka". ale nauczyciel nam powtarza że to bardzo mało (i żemedyka to macie umieć jak paciorek! ), więc rozwiązuje jakieś inne testy. średnio to idzie.
szczególnie jeżeli chodzi omaturalnie że zdasz - moim zdaniem zadania są trudne.
co sądzicie?
Katrin17

Re: Na medycyne - fizyka

Post autor: Katrin17 »

Babka z UJ poleciła mi zbiór zadań626 zamkniętych zadań z fizyki", nawet dośc takie te zadania
Sancty
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2006, o 18:39

Re: Na medycyne - fizyka

Post autor: Sancty »

Ja licze ze zbioru zadań Krzysztofa ChyliZbiór Prostych Zadań z Fizyki"
Taka różowa książeczka, bardzo fajne zadania i na odpowiednim poziomie.
POLECAM
racoon88
Posty: 76
Rejestracja: 30 mar 2006, o 19:28

Re: Na medycyne - fizyka

Post autor: racoon88 »

Ja mamzbiór zadań z fizyki J. Jędrzejewski, W. Kruczek, A. Kujawski. Zbiór jest bardzo dobry. Jedna książeczka to zadania, druga to odpowiedzi i rozwiązania do niektórych z objaśnieniem.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Na medycyne - fizyka

Post autor: Khayman00 »

Ja ogolnie polecam po prostu testy operona przygotowujace do matury, naprawde nie ma co sie przemeczac fizyki, skoro nigdy ona sie nam do niczego nie przyda, a zadania na maturze nie sa az tak trudne, w operonie sa jak najbardziej adekwatne. A jesli chodzi i Holliday(Resnicka) to tylko dla zainteresowanych w liceum, bo to jest podrecznik juz z materialu akademickiego. Wiem bo dla mnie musi to byc jak biblia, wszystkie 4 tomy poniewaz studiuje fizyke. Swoja dorga jednak, jest bardzo przystepnie napisana, nawet dla nie zbyt zorioentowanych w temacie. pzdr :
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: Na medycyne - fizyka

Post autor: gosiaczek;) »

Ja rozwiązywałam Mendla i właśnie zbiorek Chyli, oprócz tego OPERON i maturki z poprzednich lat. Maturalnie, że zdasz też kupiłam, ale zadania nie należą tam do łatwych.a nawet powiedziałabym są dość trudne. Mi wystarczyło
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości