II etap olimpiady biologicznej woj. śląskie

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.

Jak oceniasz II etap olimpiady w woj. śląskim?

Czas głosowania minął 15 lut 2008, o 10:57

Trudna
4
44%
Na dość wysokim poziomie, ale nie miałem/am zbyt dużych problemów
3
33%
Łatwa
0
Brak głosów
Banalna
2
22%
 
Liczba głosów: 9

szak
Posty: 51
Rejestracja: 16 lut 2008, o 13:50

Re: II etap olimpiady biologicznej woj. śląskie

Post autor: szak »

Odwolanie wysyla sie przez szkole Jutro ostatni dzien
kinga17_007
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2008, o 17:10

Re: II etap olimpiady biologicznej woj. śląskie

Post autor: kinga17_007 »

dzięki
Ugf
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2008, o 21:16

Re: II etap olimpiady biologicznej woj. śląskie

Post autor: Ugf »

Też pisałam olimpiadę. Najgorsza moim (i chyba nie tylko) zdaniem była ekologia, niektóre zadania wg. mnie wzięte z kosmosu, do teraz nie wiem w jakim podręczniku na niektóre pytania wziąć odp. Genetyka banalna, ekologia tragiczna. Być może uważam tak dlatego, że bardziej przykładałam się do genetyki, dlatego, że bardziej mnie interesowała niż ekologia. Punktów miałam mało i właśnie przez tę ekologię. Trudno. Szkoda tylko tego, że uczyłam się pod kątem olimpiady przez długi czas i miałam jakieś nadzieje. Ale przynajmniej mam większą wiedzę, która przyda mi się teraz w gimnazjum i później w liceum.
Jeśli chodzi o pierwszy etap, to w porównaniu z drugim prosty. Tzn. było parę zadań z I, które były trudniejsze, dziwne itd. ale można byłoodbić sobie na innych. Tak też chyba zrobiłam

Pozdrawiam wszystkich, gratuluje tym co przeszli dalej i życzę powodzenia!
Shigell
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2008, o 14:16

Re: II etap olimpiady biologicznej woj. śląskie

Post autor: Shigell »

Zasadniczo I etap był wyjątkowo łatwy (szczególnie w porównaniu z zeszłorocznym) i chyba dlatego dali takie zadania na II. No cóż, trzeba przyznać, że rzeźnię zrobili niezłą. Ale mówi się trudno.
Pozdrawiam gorąco i gratuluję wszystkim, którym udało się przejść
mezoglea
Posty: 21
Rejestracja: 23 lis 2007, o 22:26

Re: II etap olimpiady biologicznej woj. śląskie

Post autor: mezoglea »

Udało się przeszłam!

Ekologii trzeba się było spodziewać choćby przeglądajac testy z poprzednich lat

Niemniej nie było łatwo, alczkolwiek jakiś niestworzonych rzeczy tez nie wymagali.
Drżę tylko na myśl o 11 marca! Kochani, oby się nam udało te 90% !

[ Dodano: Pią Mar 07, 2008 00:02 ]
Przerobiliście już wsyztko? siedzicie już nad powtórkami?
marycha
Posty: 74
Rejestracja: 13 lis 2007, o 19:41

Re: II etap olimpiady biologicznej woj. śląskie

Post autor: marycha »

I jak tam po III etapie? Trudny był? Na stronie WOMu dodali już arkusz ale się nie otwiera (przynajmniej mi) bo wyskakuje ERROR, więc nie mogę sama ocenić poziomu trudności
kinga17_007
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2008, o 17:10

Re: II etap olimpiady biologicznej woj. śląskie

Post autor: kinga17_007 »

hej! a mi sie otwiera ten test na stronie womu banalny był - tylko nie wiedziałam jak uporządkować w kolejności od najstarszej do najmłodszej poszczególne ery.nie wiedziałam jak to miało być bo nie sądziłam że ery mogą być na tym teście i nawet tego nie przeglądałam / myślałam że to bardziej z geografią związaneale cóża reszta banał D wogóle 0 stresu! ja to ie bardzo stresowałam na regionalnym etapiea wojewódzkihmmm loozik - bardzo wygodne krzesełka były D
marycha
Posty: 74
Rejestracja: 13 lis 2007, o 19:41

Re: II etap olimpiady biologicznej woj. śląskie

Post autor: marycha »

No, teraz to mi się też otwiera. Zaraz sobie oblookam Ale skoro taki banalny - wiedziałam że kiedy tylko ja się usunę z konkursu to się zrobi banalny :P Wow, nawet dodali klucz odpowiedzi, więc możecie sobie sprawdzić i policzyć od razu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku I i II etap będą łatwiejsze od III, chociaż gdyby wszystkie były łatwe to wcale bym nie narzekała

[ Dodano: Wto Mar 11, 2008 12:44 ]
Nie no jak się człowiek nie uczy i rozwiązuje w domu to się to rozwiązuje poprawnie - zrobiłam to zadanie z erami patrzę do klucza a tu poprawnie ponumerowałam ale znając życie gdybym pisała konkurs to bym tam pochrzaniła
kinga17_007
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2008, o 17:10

Re: II etap olimpiady biologicznej woj. śląskie

Post autor: kinga17_007 »

marycha a co ty nie byłaś na wojewódzkim? (((
marycha
Posty: 74
Rejestracja: 13 lis 2007, o 19:41

Re: II etap olimpiady biologicznej woj. śląskie

Post autor: marycha »

Niestety nie, 4 punktów mi brakłoale mam jeszcze rok x)
kinga17_007
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2008, o 17:10

Re: II etap olimpiady biologicznej woj. śląskie

Post autor: kinga17_007 »

oo widzisz ale szkodatylko te 4 pkt eh /
ale dobrze że masz jeszcze drugą szansę za rok na przyszłośc zyczę już powodzenia w olimpiadzie z bioli 2008/2009
marycha
Posty: 74
Rejestracja: 13 lis 2007, o 19:41

Re: II etap olimpiady biologicznej woj. śląskie

Post autor: marycha »

Aa dziękuję Mam nadzieję, że za rok pójdzie mi lepiej Wolałabym nie pisać egzaminu, przynajmniej z jednej części bo mój rocznik ma jako pierwszy aż 3 egzaminy a nie 2 jak dotychczas A jeśli nie to trudno - olimpiady są też w liceum
I życzę też wszystkim, którzy dzisiaj pisali, tytułu laureata a tym samym spokoju w kwietniu w dniu egzaminu matematyczno-przyrodniczego
mezoglea
Posty: 21
Rejestracja: 23 lis 2007, o 22:26

Re: II etap olimpiady biologicznej woj. śląskie

Post autor: mezoglea »

A ja czuję że spierniczyłam ten prosty test. Ery oczywiście źle zaznaczyłam. Można było stracić 7 pkt Kurde, ale jestem zła na siebie. Właściwie jestem w jakiejś naukowej depresji. Wolałam ten rejonowy.

Poszło jeszcze komuś źle? Szukam kompanów depresyjnych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości