medycyna Wrocław

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: medycyna WrocŁaw

Post autor: Medycyna Lwów »

a z ksiązek do fizyki moge poleciczbiór zadan z fizyki dla kandydatów na wyzsze uczelnie Kruczka i Jędrzejewskiego.
to powodzenia - książka jest bardzo trudna nie pod nową maturę - sam się musiałem z nią męczyć w szkole przez 3 lata i w sumie nauczyłem sie rozwiązywać najtrudniejsze zadania a czasem miałem problem z czymś prostszym. DO fizyki najlepsze jest książka WSiPUMATURALNIE ŻE ZDASZ napisana przez egzaminatorów CKE.
undariel
Posty: 20
Rejestracja: 20 kwie 2007, o 23:45

Re: medycyna WrocŁaw

Post autor: undariel »

Kaamil pisze:
a z ksiązek do fizyki moge poleciczbiór zadan z fizyki dla kandydatów na wyzsze uczelnie Kruczka i Jędrzejewskiego.
to powodzenia - książka jest bardzo trudna nie pod nową maturę - sam się musiałem z nią męczyć w szkole przez 3 lata i w sumie nauczyłem sie rozwiązywać najtrudniejsze zadania a czasem miałem problem z czymś prostszym. DO fizyki najlepsze jest książka WSiPUMATURALNIE ŻE ZDASZ napisana przez egzaminatorów CKE.
Nie wiem jak z książką (i czy to nie jest przypadkiem to samo), ale robiłem zestawy zadań maturalnych m.in. z tego właśnie zbioru - byłem z niego zadowolony.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: medycyna WrocŁaw

Post autor: Medycyna Lwów »

a jesteś po maturze bo wnioskuje że nie. Ja ją mam już za sobą, więc wiem co mówię - osoby bazujące tylko na Kruczku napisali dość słabo, a ja miałem wynik w skaningunajwyższy", wiec raczej wiem co pisze. reszta każdy robi co chce.
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: medycyna WrocŁaw

Post autor: bedroom-bar »

Kaamil chodzi o tą książkę z zadaniami ?
Btw. Co do fizyki to będę chyba Cię czasem męczyć pytaniami. Z tego co tu wyczytuje na forum jesteś świetnie obeznany w tych sprawach. Mam nadzieję, że czasem mi pomożesz.
undariel
Posty: 20
Rejestracja: 20 kwie 2007, o 23:45

Re: medycyna WrocŁaw

Post autor: undariel »

Kaamil pisze:a jesteś po maturze bo wnioskuje że nie. Ja ją mam już za sobą, więc wiem co mówię - osoby bazujące tylko na Kruczku napisali dość słabo, a ja miałem wynik w skaningunajwyższy", wiec raczej wiem co pisze. reszta każdy robi co chce.
Drogi Kaamilu,
Infomuję Cię, że źle wnioskujesz, bowiem maturę już zdałem. Zapewne nie tak dobrze jak Ty, ale wystarczająco dobrze.
Nie do końca się z Tobą zgodzę, iż porównanie wyników matur osób bazujących na różnych podręcznikach jest miarodajne dla kogoś poszukującego dobrego podręcznika, bowiem nie tylko podręcznik jestskładową wyniku z matury - także indywidualne możliwości intelektualne, ilość pracy włożonej w naukę, umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz mnóstwo innych czynników.
A propos mojego poprzedniego posta - przepraszam, jeśli był nieprecyzyjny. Chciałem bowiem wyrazić pozytywną opinię o zbiorze zadań z fizykiMaturalnie, że zdasz".
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: medycyna WrocŁaw

Post autor: Medycyna Lwów »

bedroom-bar pisze:Kaamil chodzi o tą książkę z zdaniami ?
tak to ona polecam raz jeszcze.
Co do Kruczka to zadania tam są bardzo czysto teoretyczne, mało zastosowac fizyki w życiu a tego typu są często na m,maturze. Poza tym jak sobie przypominam wzory jakie w niektórych zadaniach trzeba było przekształcać to mnie ciarki przechodzą. Zresztą ta ksiażka juz na samym początku 1 kl. zbrzydział fizykę prawie całej moejj klasie mi trochę tez, a o to na pewno nie chodzi w tym przedmiocaie.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: medycyna WrocŁaw

Post autor: lung »

Zgadzam sie z Toba Kamil ze siedzenie nad trudnymi zbiorami z czasem powodujeoduczanie sie robienie tych co na maturze sa.mam podobnie, dlatego troche sobie odpuscilem. Aha i thx za polecenie tego zbioruMaturalnie, ze zdasz , musze isc go kupic.widac przeoczylem, bo do chemii i biologii taki mam

Pytanie do Undariela: Studiujesz na AM we Wroclawiu ? (Ja sie wybieram, albo raczej chce sie wybrac na Lek.). ?
undariel
Posty: 20
Rejestracja: 20 kwie 2007, o 23:45

Re: medycyna WrocŁaw

Post autor: undariel »

lung pisze:Pytanie do Undariela: Studiujesz na AM we Wroclawiu ? (Ja sie wybieram, albo raczej chce sie wybrac na Lek.). ?
Tak, studiuję. Jestem na I roku stomy.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: medycyna WrocŁaw

Post autor: lung »

Hmm.i jak, podoba Ci sie P ?
undariel
Posty: 20
Rejestracja: 20 kwie 2007, o 23:45

Re: medycyna WrocŁaw

Post autor: undariel »

lung pisze:Hmm.i jak, podoba Ci sie P ?
Pytanie ogólne, więc ogólna będzie odpowiedź: Ogólnie mi się podoba. Jeśli masz jakieś pytania, pytaj - postaram się odpowiedzieć.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: medycyna WrocŁaw

Post autor: lung »

Hmśmieszne pytanie: dużo nauki na maxa ?
undariel
Posty: 20
Rejestracja: 20 kwie 2007, o 23:45

Re: medycyna WrocŁaw

Post autor: undariel »

lung pisze:Hmśmieszne pytanie: dużo nauki na maxa ?

Rzeczywiście śmieszne. Powiem tak: jak patrzę na to, co robiłem przed studiami, to śmiech mnie bierze. Zupełnie nie ma porównania z ilością materiału, jaką teraz trzeba opanować. Jest go bardzo, bardzo dużo. I im dalej w las, tym więcej drzew. To znaczy - im bardziej zagłębiasz się w dany temat, tym więcej masz materiału do opanowania. I tym bardziej czasochłonna jest kompilacja wiedzy z paru różnych źródeł. Przede wszystkim - nie ma co ukrywać - to jest czyste rycie na blachę. Nie ma tu na razie (na ogół) nic do rozumienia - tylko setki terminów do nauki na pamięć.
Ale nie jest aż tak strasznie - można sobie poradzić. Tylko największym bólem jest to, że po paru dniach/tygodniach większość się zapomina. I nie zawsze jest czas, by zrobić sobie porządną powtórkę.
Vodevil
Posty: 11
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:12

Re: medycyna WrocŁaw

Post autor: Vodevil »

Kaamil pisze:
a z ksiązek do fizyki moge poleciczbiór zadan z fizyki dla kandydatów na wyzsze uczelnie Kruczka i Jędrzejewskiego.
to powodzenia - książka jest bardzo trudna nie pod nową maturę - sam się musiałem z nią męczyć w szkole przez 3 lata i w sumie nauczyłem sie rozwiązywać najtrudniejsze zadania a czasem miałem problem z czymś prostszym. DO fizyki najlepsze jest książka WSiPUMATURALNIE ŻE ZDASZ napisana przez egzaminatorów CKE.

owszem zbiór nie należy do łatwych, ale kto mówił ze fizyka jest łatwa?
zresztą jak sie rozumie materiał to część zadań bez problemu można zrobić. i proszę to , że ty MUSIAŁEŚ ja przerabiać i nie spodobała Ci sie ona, to nie znaczy ,że zbiór jest ogólnie zły i niedobry
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 55 gości