Co lepsze liceum czy technikum?

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym

Co lepsze liceum czy technikum?

LO
11
17%
LO z rozszerzona biologią i chemią
47
75%
Technikum chemiczne - technik technologii chemicznej
0
Brak głosów
Technikum chemiczne - technik analityk
1
2%
Technikum chemiczne
3
5%
inne
1
2%
 
Liczba głosów: 63

Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Co lepsze liceum czy technikum?

Post autor: Batha »

w technikum też na pewno są.
ale już co to dokładnie są np moreny czołowe to już nie jest mi do szczęscia potrzebne.
od zdobycia ogólnej wiedzy jest gimnazjum
blackaneta pisze:"Narodziny Wenus"
nie wiem kto namalował, ale obraz kojarze . ale za to wiem kto namalował wolność wiodąca ludzi na barykady
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Co lepsze liceum czy technikum?

Post autor: Korczaszko »

A ja wiem kto namalował oba. Z plastyki. Z gimnazjum. Jeśli ktoś jak batha chce się zająć chemią w przyszłość to może posłuchać jej rad, jeśli jednak wybiera się na studia związane z biologią (jak ja czy balckaneta ) lepszy jest bio-chem

Z tego co mi się wydaje arti zdecydował się na technikum
Bagatha
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2008, o 18:01

Re: Co lepsze liceum czy technikum?

Post autor: Bagatha »

Ja chodziłam do liceum ale nauczyciele się na mnie uwzięli i rodzice mnie przepisali do gastronomika, i tam było już spoko
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: Co lepsze liceum czy technikum?

Post autor: Eklerka »

blackaneta pisze:Każdy przedmiot jest ważny i nie wyobrażam sobie, żeby uczeń o średnim wykształceniu nie wiedział, w którym roku została uchwalona konstytucja 3 maja, kto namalowałNarodziny Wenus albo gdzie znajduje się i jaka jest funkcja zastawki trójdzielnej. Są to podstawowe informacje, każdy wykształcony człowiek powinien znać.
a opiszesz przebieg jakiejs tam sredniowiecznej bitwy? to tez mamy w programie LO i teoretycznie powinnsmy wiedziec
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Co lepsze liceum czy technikum?

Post autor: Batha »

nie mówie, że LO jest złe
tylko że jak ktoś wiąże swą przyszłość z Chemią, to niech sobie daruje bio-chem. bo straci tylko czas na biologię. matematyka, czy fizyka bardziej się przydadzą.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Co lepsze liceum czy technikum?

Post autor: krzysiek j »

blackaneta pisze:Każdy przedmiot jest ważny
Racja
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Co lepsze liceum czy technikum?

Post autor: Korczaszko »

a bywa, że w technikum cisną bardziej z tych głupich przedmiotów. Mam kolegę w technikum hutniczo-mechanicznym (może nazwa kojarzy się źle, ale to jedna z najlepszych szkół w oim mieście) z fizyki z matmy i chemii (czyli przedmiotów uważanych za trudne i na jego profilu dość ważne) bez problemu ma 4. Z przedsiębiorczości i geografii ledwo ma 2 a cały czas się ich uczy to na prawdę zależy od nauczyciele. W LO w 2 półroczu III klasy praktycznie nie otworzyłam innych zeszytów niż od biologii, chemii, polskiego i niemieckiego (te dwa ostatnie raczej rzadko). w pierwszym półroczu tez był raczej spokój, bo nauczyciele wiedzą co dla nas najważniejsze i nie zamęczają nas tym czego na maturze nie zdajemy
jaa ;)
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2006, o 09:30

Re: Co lepsze liceum czy technikum?

Post autor: jaa ;) »

pani Korczaszko pisze:W LO w 2 półroczu III klasy praktycznie nie otworzyłam innych zeszytów niż od biologii, chemii, polskiego i niemieckiego (te dwa ostatnie raczej rzadko). w pierwszym półroczu tez był raczej spokój, bo nauczyciele wiedzą co dla nas najważniejsze i nie zamęczają nas tym czego na maturze nie zdajemy
tak, tak. u mnie w LO tak samo. skupić się na przedmiotach zdawanych na maturze.
I wg mnie liceum jest lepsze od technikum. ale to zależy od tego kto ma jakie plany na przyszłość. liceum jest raczej dla tych, którzy myślą o studiach po technikum jest zawód. więc tak czy tak wszystko zależy od tego co tak na prawdę chcemy robić. no chyba, że ktoś jest bardzo niezdecydowany
pozdrawiam i życzę udanych wyborów!
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Co lepsze liceum czy technikum?

Post autor: lung »

Oj widze ze nie bardzo sie orientujesz. Po technikum idzie sie tez normalnie na studia (nic nie wiem o ty ze sie ma zawod po technikum oO).z tym ze technikum kierunkuje na studia techniczne, choc ogolnie wiadome jest ze po technikach gorzej matematyke sie umie niz po LO, ale elektronika w praktyce itp to podobno niezle obcykani sa goscie P
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Co lepsze liceum czy technikum?

Post autor: Korczaszko »

lung pisze:nic nie wiem o ty ze sie ma zawod po technikum oO
ma się zawód technika czegoś tam

można iść na studia, ale z reguły gorzej zdaje się maturę, znaczy się przeciętny uczeń technikum zdaje gorzej od przeciętnego ucznia LO - wg statystyk. Ale jeśli technikum jest dobre można spokojnie do niego iść no i przydałoby się mieć tę pewność, że w domu będzie sie nadrabiać pewne braki

a na studia można iść spokojnie po zawodówce, tylko najpierw technikum po zawodówce (w którym jest raczej łatwiej niż w zwykłym technikum) matura i studia znam ludzi którzy tak zrobili

A i z tego co wiem tygodniowo w technikum jest więcej godzin. Mają przedmioty zawodowe i ogólnokształcące
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Co lepsze liceum czy technikum?

Post autor: Batha »

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe to dobre technikum. jego uczniowie już nie raz brali udział w drugim etapie Olimpiady Chemicznej. Może mają też szanse na finał
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Co lepsze liceum czy technikum?

Post autor: Anielica88 »

Zdecydowanie poszlambym do technikum bo wiem ze zostalabym nalezycie przygotowana do danego zawodu no i oczywiscie dodatkowy papierek w dokumentach.w technikach sa przedmioty przygotowujace do danego zaowdu, trudno okreslic taki poziom nauczania w lo gdzie wszyscy ida na chura bo hanba jest chodzic nie do liceum:d spotkalam sie z nie jedna taka wypowiedzia.zarowno po technikum jak i liceum mozna isc na studia wiec nie widze zadnego problemu.wprawdzie technikum teraz trwa 4 lata ale to zwyczjanie na korzysc ucznia bo przynajmniej z materialem nie pedza, w konsekwencji uczen sciaga i nie przyjmuje wiadomosci ktore powienien standardowo umiec nawet o zbudzeniu go o 2 w nocydWszytsko jest dla ludzi wiec nie ma co sie zrazac do technikum. teraz juz na bazie wlasnych doswiadczen jkabym mogla tylko cofnac czas wybralabym technikum.bez zazstanowienia. wiec apleuje nie krepujecie sie i wybierajace za glosem serca, w dzisiejszych czasach kazdy zawod nawet z wyksztalceniem technika sie liczy. pozyjecie , zobaczycie.

[ Dodano: Nie Mar 02, 2008 17:14 ]
pani Korczaszko pisze:W LO w 2 półroczu III klasy praktycznie nie otworzyłam innych zeszytów niż od biologii, chemii, polskiego i niemieckiego (te dwa ostatnie raczej rzadko). w pierwszym półroczu tez był raczej spokój, bo nauczyciele wiedzą co dla nas najważniejsze i nie zamęczają nas tym czego na maturze nie zdajemy
i wlasciwie zle robia nigdy nie wiesz co ci sie w zyciu przyda. z biegiem lat pewne wartosci, zainteresowania ulegaja zmianie. i w konsekwencji ci ktorzy nie cierpieli matematyki bo nauczyciel ich tempil poszli na matematyke.kazdy przedmiot jest rownie wazny. zarowno matematyka jak i fizyka jak i j.polski. wszytskie te przedmioty kiedy zlacza wam sie w jedna calosc niekoniecznie na maturze. zycie wam to zweryfikuje
jaa ;)
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2006, o 09:30

Re: Co lepsze liceum czy technikum?

Post autor: jaa ;) »

Anielica88 pisze:lo gdzie wszyscy ida na chura bo hanba jest chodzic nie do liceum:d
nie nie zgadzam się z tym ze hańbą jest nie chodzić do liceum jednakże wybór LO był dla mnie oczywisty z racji planów na przyszłość. i gdybym nie dostała się do LO uczęszczałabym właśnie do technikum. Szanuję ludzi uczących się w Szkołach Zawodowych, Technikach i Liceach tak samo.
Anielica88 pisze:kazdy przedmiot jest rownie wazny.
masz rację. jaki byłby chemik bez matematyki?
hmm chodzi o to, że jest większy nacisk na profilu biologicznym w LO właśnie na tą biologię, chemię czy fizykę co nie znaczy, że jest totalna zlewa na matematykę czy język polski, które są równie ważnymi przedmiotami i potrzebnymi w życiu.
lung pisze:Oj widze ze nie bardzo sie orientujesz. Po technikum idzie sie tez normalnie na studia (nic nie wiem o ty ze sie ma zawod po technikum oO
ojjj orientuję się. i nie wykluczam tego, że po technikum czy po szole zawodowej można kontynuować naukę na studiach. po prostu chodziło mi o to, że liceum jest typem szkoły przygotowującym przede wszystkim do studiów. po którym, jeśli się matury nie zda praktycznie nie ma się nic, choć istnieją szkoły policealne, które i tak wg niektórychwymierają", ale nadają tytuł technika! tak samo jak po technikum.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości