zootechnika czy zoologia?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
aniołek89
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2007, o 14:02

zootechnika czy zoologia?

Post autor: aniołek89 »

Witam, jestem w 3 klasie liceum prof.bio-chem. Głównie zastanawiam się nad tymi dwoma kierunkami jednak nie mam pojęcia co można po nich robić, który jest ciekawszy, bardziej opłacalny, bardziej przyszłościowy? Nie mam zamiaru wyjeżdżać za granice po studiach. Na zootechnikę wybieram się na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Mam zamiar wziąć specjalizację hodowla koni i jeździectwo oraz o ile będzie można 2-naukowe podstawy treningu koni. Na zoologię biologię na Uniwersytecie Wrocławskim, specjalizacja zoologia. Jednak wiele osób odradza mi te kierunki bo ponoć są one bez przyszłości w Polsce. Są tu osoby studiujące na tych uczelniach? Bardzo proszę - nawet o drobne wskazówki .
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: zootechnika czy zoologia?

Post autor: BioDan »

Powiem Ci tyle, że po zootechnice można znaleźć pracę jeśli się ma chęci. Możesz zostać nauczycielem ale musisz wyrobić sobie kurs pedagogiczny, możesz pracować w ARiMR, w stacjach unasieniania. Naprawdę jest dużo możliwości, możesz założyć własny biznes rekreacyjno-jeździecki dla dzieci. Lub możesz być asystentem weterynarza. To są tylko przykłady pracy po tych studiach POZDRAWIAM
Maja;))
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2008, o 14:37

Re: zootechnika czy zoologia?

Post autor: Maja;)) »

Ja takze chciałam studiowac na uniwersytecie we Wrocku zoologię ale dokładnie niewiem jaki zawod mnie po tym czeka. Zawsze chciałam pracowac ze zwierzętami jednak coraz bardziej zaczynam sie obawiac ze w Polsce ten kierunek nie ma przyszłości
kejt
Posty: 4
Rejestracja: 5 mar 2008, o 19:19

Re: zootechnika czy zoologia?

Post autor: kejt »

slyszalam ze po biologii ze specjalnoscia biologia zwierzat mozna w zoo pracowac na ten przyklad.ale co jeszcze?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości