medycyna sądowa

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
inviziga
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2006, o 08:56

medycyna sądowa

Post autor: inviziga »

w tym roku piszę maturę i musze zdecydować na jakie uczelnie bede skladać podania, niestety nie jestem do konca pewna, zwlaszcza ze mamy ograniczony limit podan

w kazdym badz razie moi marzeniem jest medycyna, chociaz jak wiemu trudno sie na nia dostac dlatego drugie podanie chcilabym zlozyc na inny kierunek na ktorego dostanie milabym wieksze szanse (takie kolo ratunkowe )

zalozylam ten post bo chcilabym sie dowiedziec co nalezy studiowac aby w przyszlosci zjac sie medycyna sądowa

oczywiste jest ze aby byc lekarzem sadowym trzeba ukonczyc medycyna, ale czy jest moze jakies obejsce? tzn. np. studiowanie samej biologi albo moze biotechnologia a pozniej zrobienie kilka szkolen itp?! czy ktos sie w tym orientuje?!

bylabym bardzo wdzieczna za wszelkie informacje
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: medycyna sądowa

Post autor: tagitsu »

inviziga pisze:oczywiste jest ze aby byc lekarzem sadowym trzeba ukonczyc medycyna, ale czy jest moze jakies obejsce? tzn. np. studiowanie samej biologi albo moze biotechnologia a pozniej zrobienie kilka szkolen itp?!
oj, nie sądzę, że możliwe jest jakiekolwiekobejście ^_^ ale u nas na uczelni wykładają też ludzie po biologii, antropologowie, chociaż nie jest to związane z medycyną sądową, oni uczą anatomii
inviziga
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2006, o 08:56

Re: medycyna sądowa

Post autor: inviziga »

dzieki

szkoda tylko ze nie maobejscia w takim razie musze cos inne wykombinowac
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: medycyna sądowa

Post autor: ziomalka »

ja tez sie zastanawiam nad medycyną sądową albo czyms w stylu patologa hehe
bagatha

Re: medycyna sądowa

Post autor: bagatha »

Podobno, tak slyszalam, to najciezszy przedmiot w trakcie studiow.
ale z pewnoscia ciekawy
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: medycyna sądowa

Post autor: tagitsu »

mam teraz patologię na studiach, tzn. podzielona jest na dwa przedmioty: potofizjiologię i patomorfologię. O ile patomorfologia jest dla mnie ciekawa to patofizjologia jest nudnawa. To chyba, w dużym stopniu, zależy od prowadzącego zajęcia.
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: medycyna sądowa

Post autor: ziomalka »

tk patomorfologia jest super
llli

Re: medycyna sądowa

Post autor: llli »

czyli w P-niu moŻna studiować medycynę sądową?
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: medycyna sądowa

Post autor: karabud »

Medycyna sądowa to specjalizacja. Sprawdź na necie czy w Poznaniu można ją wybrać.
llli
Posty: 3
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 07:45

Re: medycyna sądowa

Post autor: llli »

nie wiem jak to zrobić:/, ale w P-niu jest Katedra Medycyny Sądowej, więc to chyba oznacza, że można?
a¥l-a

Re: medycyna sądowa

Post autor: a¥l-a »

:P hej ja teŻ mam zamiar iść na medycynę sądową , wydaje mi ssie Żetrzeba najpierw skończyć medycynę ogółną a potem przejśc specjalne szkolenie na którym będą podstawy prawa i takie tam, zresztą nie wiemn :x
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: medycyna sądowa

Post autor: ziomalka »

jak sądze, trzeba skończyć medycyne, bo medycyna sądowa to specjalnośc, jaką sie wybiera po medycynie ogólnej
farba
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 16:11

Re: medycyna sądowa

Post autor: farba »

ziomalka pisze:jak sądze, trzeba skończyć medycyne, bo medycyna sądowa to specjalnośc, jaką sie wybiera po medycynie ogólnej
ok dla wszystkich zainteresowanych medycyna sadowa:
po pierwsze nie jest to wcale taki swietny zawod i wcale nie jest az taki interesujacy, choc to kwestia gustu. Mi sie nie podobalo.Dzien lekarza sadowego jest dosc nudny, duzo papierkowej roboty, i dosc uciazliwa rutyna. Chyba ze ktos lubi prace w labolatoriumchoc w polskich szkolach nie za bardzo sie ma probke labolatorium i potem dopiero wychodzi na studiach ze sie poszlo na cos czego sie nie lubi.

Niestety nasze Polskie szkoly nie maja wymogu podobnego do Amerykanskich. Mowie tu o tzwdoctor shadowing experiance czyli bycie ciebiem lekarza danej specjalnosci.Po prostu obserwujesz przez caly dzien jak wyglada praca lekarza, uczesniczysz w badaniach itp. Ja juz paru lekarzy obserwowalami mi sie to bardzo podobalo i dalo mi obraz tej pracy.
Radze skontaktowac sie z lekarzem takiej specjalizacji i poprosic o to czy mozna by sie za nim powloczyc przez dzien albo dwa. To co pokazuje telewizja odbiega od prawdy pod wieloma wzgledami.

Aha specjalizacja musi byc i trwa 5 lat. To w sumie 6 lat szkoly, 1 rok stazu i 5 last specjalizacji. Troche dlugo.lol

Juz chyba lepiej by sie oplacilo isc na forensic sciece gdzies za granica. No i chyba jest ciekawsza jako praca.

Pozdrawiam i powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 29 gości