Botanika

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Placzny
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2008, o 21:51

Botanika

Post autor: Placzny »

Witam, chodze do 1 klasy LO. Jestem na biol chemie i chcialbym zeby moj przyszły zawód był związany z botaniką. i tu moje pytanie: na jaki kierunek studiów powinienem się udać i co po nim bede mogl robic? dobrze jakby nie trzeba bylo zdawac matury rozszerzonej z chemi
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Botanika

Post autor: Korczaszko »

na biologię i wybrać specjalizację botanika matury z chemii zdawać nie trzeba, ale z tego co wiem na studiach trochę piłują z chemii
Mateusz
Posty: 145
Rejestracja: 21 kwie 2007, o 12:50

Re: Botanika

Post autor: Mateusz »

Chemii na biologii raczej nie unikniesz. W mniejszym lub większym stopniu się z nią zetkniesz i raczej dobrze jest mieć dobre podstawy z liceum. Zatem jeśli nawet nie chcesz chemii zdawać na maturze uważaj na lekcjach. Poza tym chemia jest również ciekawa i możesz ją wybrać jako przedmiot nieobowiązkowy.
Placzny
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2008, o 21:51

Re: Botanika

Post autor: Placzny »

dzieki za pomoc generalnie nie mam problemu z chemią ale nie lubie sie jej uczyc a wiecie moze co bym mogl robic mając juz taką specjalizację?
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Botanika

Post autor: Astacus »

pani Korczaszko pisze:na biologię i wybrać specjalizację botanika matury z chemii zdawać nie trzeba
Hm. zależy gdzie, wiem że SGGW nie wymaga ale np. UW albo Jagieloński wymaga, znacie jeszcze jakies uczelnie które chcą samą biologię na biologię?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Botanika

Post autor: Korczaszko »

nie interesowałam sie tym za bardzo, ale z kilku rozmów na forum które czytałam wynikało, że w większości nie wymagają jeśli nie chce się zdawać chemii zawsze mozna wybrać taką uczelnie, żeby ci pasowała
chciałeś inne przykłady to masz
Akademia Świętokrzyska (od tego roku Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy Jana Kochanowskiego) na biologie wymagana jest biologia i język obcy, ale nie ma specjalizacji z botaniki
Ostatnio zmieniony 14 mar 2008, o 22:01 przez Korczaszko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Botanika

Post autor: Astacus »

No ja własnie jak narazie wiem tylko o SGGW hehe, takto w innych słyszałem o dwóch przedmiotach.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Botanika

Post autor: Korczaszko »

zrozumiałam, że nie wymaga chemii, a nie że tylko samą biologie, a to nie wiem i tak na żadną biologie nie składam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości