studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Paula

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Paula »

chciałam się dowiedzić jakie przedmioty zdawane na maturze sa wymagane na studia biologiczne?czy tylko biologia :( :(
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: anik »

Paula pisze:chciałam się dowiedzić jakie przedmioty zdawane na maturze sa wymagane na studia biologiczne?czy tylko biologia
To zależy na jaką uczelnię, np. na Uniwersytecie Gdańskim brano pod uwagę biologię, chemię i język obcy, najlepiej wszystko na poziomie rozszerzonym.
bagatha

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: bagatha »

Wiekszosc uczelni zamiescila juz na internecie zasady rekrutacji, zaczal sie juz okres drzwi otwartych, masz okazje dowiedziec co gdzie wymagaja
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Gosiaczek »

Co można robić po Ochronie Środowiska Czy jest to kierunek po którym mozna dostać ciekawą prace Czy jest sens to studiować
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Iwus »

Gosiaczek pisze:Co można robić po Ochronie Środowiska
robić można bardzo dużo,to zależy jaką specjalnośc ktoś sobie wybierze
-przyrodnik
-leśnik
-oczyszczalnia
-sanepid
-projekty
Dyrektor KPN jest po ochronie środowiska,dyrektor kompostowni w Warszawie jest po ochronie środowiska,dyrektor spalarni odpadów w Warszawie jest po ochronie środowiska.Możliwości jest wiele.
Ja wybrałam sobie taką uczelnię która daje tytuł inżyniera,moge np projektować oczyszczalnię,stacje uzdatniania wody.Każada większa firma musi mieć ocenę oddziaływania na środowisko,każda inwestycja musi też mieć taką opinię.
Myślę że to bardzo przyszłościowy zawód jak nie w Polsce to za granicą.
Gosiaczek pisze: Czy jest sens to studiować
zawsze trzeba mieć nadzieję
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Gosiaczek »

Chyba najwazniejsze jest to żeby studiowac to co się lubi a nie koniecznie to co dajeperspektywy
Wiktoria
Posty: 27
Rejestracja: 5 wrz 2005, o 01:00

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Wiktoria »

szczerze, z tymi zaocznymi. wydaje mi się, że to nie to samo co dzienne.tzn. na uam na dziennych są małe kursy i duże róznych przedmiotów do wyboru, a prawda jest taka, że wybieranie małych kursów jestniepochwalane przez wykładowców ze względu właśnie na okrojony materiał. no i na zaocznych zajęcia sprawiają wrażenie bycia czyms w rodzaju małego kursu (zapewne to konieczne, ze względu na małą ilosć godzin)

[ Dodano: Pon Mar 27, 2006 04:45 ]
tzn. mam nadzieję, że nie jest to źle zrozumiane, chodzi mi o ilość godzin często stojącą na przeszkodzie ku temu, by wykładowcy przedstawili cały swój bezmiar wiedzy
Kuba
Posty: 117
Rejestracja: 20 mar 2006, o 15:51

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Kuba »

Bardzo lubię mikrobiologię, co mogę po tym robić?
PS. Może by ktoś zrobił przykleejony temat co można robić po czym
Yoanna
Posty: 25
Rejestracja: 24 lut 2006, o 12:02

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Yoanna »

to jest dobry pomysł
go¶ka

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: go¶ka »

czy po ochronie srodowiska na uniwersytecie slaskim mozna znalesc prace czy raczej nie warto tego studiowac jes zapotrzebowanie na takich ludzi z specjalnoscia geokologia biologiczne podstawy w ochronie srodowiska . :?:
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: MUSOPHAGA »

dna pisze:UAM biologia zaoczna - dno, chodza tam Ci co mieli średnią w LO na poziomie 3-3,5 i nie dostali się na dzienne (trzeba być uzdolnionym, żeby nie zdać na dzienną biologię na UAM)!
UAM zaoczna biologia dno-zgadzam sie z tym, ale tylko pod względem organizacyjnym. bałagan totalny(na zajęciach, w dziekanacie)-wiedza coś o tym tegoroczni absolwenci.
wiele osób wybiera studia zaoczne nie dlatego że mieli słabą średnią w LO tylko dlatego,że zmusił ich do tego los. pocieszające jest to,że takie osoby osiągają później znakomite wyniki
lenka_k06@wp.pl

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: lenka_k06@wp.pl »

Nie mam zbytnio pojęcia, z czego trzeba zdawać maturę, aby podjąć się studiów biologicznych, by potem uczyć biologii. Interesuje mnie Gdańsk jako miejsce studiów. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam. Lena :)
magda

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: magda »

ja jestem studentką 2 roku biologii dziennej na UMK i musze powiedziec ze te studia sa cholernie cięzkie,na 1 roku i 2 dzo chemii,matmy i nawet biofizyka się wkręciła,nie polecam osobiście no ale ja juz postaram sie dalej pchac ten wóz bo szkoda mi zdanych egzaminów i zaliczeń,ponaddto wykładowcy szczególnie z chemii sa wredni i upierdliwi.wiem cos o tym,pozdrawia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość