studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
arris20
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2007, o 07:07

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: arris20 »

to tylko w wawie sa 2 uczelnie na ktorych jest biologia?
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: skarabae »

Tak, w Warszawie tylko te dwie, a najbliżej Warszawy w Siedlcach i Łodzi.
genemachine
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2007, o 14:52

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: genemachine »

Mariola pisze: Czesc,

odpowiadajac na pytania:

Nie mialam wielkich watpliwosci odnosnie grupy, z ktora pracowalam, poniewaz po prostu interesowal mnie temat, nie patrzylam na to wtedy pod katem publikacji. Poniewaz dobrze mi sie pracowalo w grupie i chetnie przychodzilam do labu, a osoby z ktorymi pracowalam byly bardzo mile, badania potoczyly sie latwiej. NIe planowalam wtedy pisania czegokolwiek. Ciezko zaplanowac odkrycie -) Aha, I byla to jedna grupa, nie kilka.

Mozna tez podejsc do tematu z premedytacja i pojsc do labu ktory wiesz, ze naprawde produkuje duza ilosc publikacji. Warto sie przy okazji upewnic czy osoby z labu faktycznie wynagradzaja prace studentow, czy tez choc sie napracujesz, nawet nie dopisza cie do artykulu. Popytaj starszych ludzi w grupie. Mozna wybrac temat badan, ktory jest bardzo popularny (jak np HIV, rak), jednak duzo osob moze pracowac nad podobna rzecza i potem sie okazuje ze ktos opublikowal Twoje badania pare miesiecy przed skonczeniem Twojej pracy. Zdarzylo sie to wlasnie mojej kolezance z Oxfordu. dziewczyna jest zalamana. Mozna tez wybrac mniej seksowny temat, ale ciagle dla Ciebie interesujacy. Mala konkurencja, ale oczywiscie artykul moze wywolac (choc nie musi!) mniejsze wrazenie.

NIe jest za latwo publikowac,wiec nie ma co za wszelka cene. Bylam teraz pracowac na Harvardzie w wysokoprzeplywowym labie. Wydawalo mi sie ze z taka kasa i zapleczem technicznym mozna produkowac kilka, kilkanascie publikacji na rok. A tu jedna ze starszych postodokow mi mowi, ze ona od dwoch lat nie ma nic opublikowanego, nawet jako autor w srodku. Moga byc natepujace powody (nie dopytywalam ktory to z nich):


1) szef chce publikowac tylko w zurnalach o pewnej randzie impact factor (niektorzy sa bardzo ambitni i opublikuja np tylko w Cell, Nature etc Mam takiego kolege ktory pracowal w podonym labie, po skonczeniu doktoratu uciekal stamtad na kilometry)

2) faktycznie badania kiepsko ida (robia dosc skomplikowane rzeczy)

Powodzenia! A Ty gdzie planujesz robic magisterke?
Witaj Mariola,

Dzieki za odpowiedz :) Nie wiem czy bede robic doktorat, ale zastanawialam sie nad tym jak to jest z publikowaniem, bo milo byloby, gdyby cos z mojej pracy pozostalo, lepiej sie nad czyms pracuje majac nadzieje, ze nie robisz tego tylko do szuflady :) Ale wiem, ze nie da sie wiele przewidziec. Bede robic prace w lab. biochemii analitycznej, gdzie sa prowadzone prace nad strukturalnymi, fizykochemicznymi i katalicznymi własnościami enzymów syntetyzujących tiaminę i nad potencjalnym wpływem wybranych czynników, uwalnianych w ogniskach zapalnych przez neutrofile na kaskadę kalikreina/kininy, oba tematy interesujace. Podoba mi sie tam, bardzo mila atmosfera i zyczliwi ludzie.

Ola

PS. O kurcze, to co Twoja kolezanka zrobila? Chyba i tak moze przeciez opublikowac swoja prace. Bedzie to potwierdzenie tamtych badan opublik. jako pierwsze, co tez jest chyba wazne dla nauki.

PS. Prowadzisz fajny blog, ale za rzadko tam piszesz -).
Maja;))
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2008, o 14:37

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Maja;)) »

Czy konieczna jest chemia na maturze Nie jestem z tego przedmiotu najlepsza a chciałabym sie dostac na uniwersytet we Wrocku zoologia. I jeszcze jedno pytanie jesli ktos tam studjuje powiedzcie czy cięzko i jakie trzeba spełniac wymagania zeby sie tam dostac
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: badger »

Maja)) pisze:Czy konieczna jest chemia na maturze
nie
Maja)) pisze:Nie jestem z tego przedmiotu najlepsza
i tak będziesz musiała się jej uczyć na studiach.
Maja)) pisze:jakie trzeba spełniac wymagania zeby sie tam dostac
zdać przyzwoicie biologię na maturze
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Korczaszko »

Studia stacjonarne:
pierwszego stopnia 3-letnie licencjackie
drugiego stopnia 2-letnie magisterskie

Specjalność: biologia stosowana

Przedmioty rekrutacyjne – język polski, język obcy oraz jeden przedmiot do wyboru spośród: biologii, chemii, fizyki i matematyki
hmm może źle interpretuje, ale chyba nie ma specjalizacji z zoologii
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: badger »

pani Korczaszko, podałaś stronę Uniwersytetu Przyrodniczego, a Maja)), pyta o Uniwersytet Wrocławski a tam zoologia jest i to bardzo dobra
Maja;))
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2008, o 14:37

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Maja;)) »

Tak własnie o ten mi chodzi.Dzieki A ty uczysz sie tam Jesli tak to napisz prosze czy ciezko było sie dostac i ile trzeba miec procent z matury
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: badger »

Nie ja jestem na UAM w Poznaniu ale do Wrocka też składałem papiery i się dostałem. Wystarczyło chyba koło 70% żeby się dostać.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: Korczaszko »

przepraszam
aneczas_boss
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2008, o 18:37

Re: studia biologiczne, perspektywy na przyszlosc...

Post autor: aneczas_boss »

witam wszytskich jestem tegoroczna maturzystka, i mam taki dylemat jak nie wiem jestem w biol-chemie kocham biologie i chciałabym ja studiowac . na SGGW, ale jednoczesnie mam takie małe marzenie od dziecka chciałamstudiowac pielegniarstwo. wiem ze to lipny zawod ale to jest to co poprostu kocham zawsze miałam do tego smykałke .a wracajac do biologii czytam na forum ze strasznie ciezko jest na biologii a ja jestem ambitna aczkolwiek mam pewne problemy ze zdrowiem i nauka nie przychodzi mi tak ławto, musze starsnzie duzo sie uczyc by dorownac innym, teraz siedze po nocach i umiem tyle samo co inni naucza sie w ciagu kilku godzin wiem ze mam takie problemy i dlatego prosze o pomoc boje sie ze na biologii nie dałabym sobie rady ((
prosze o pomoc i opinie ((

[ Dodano: Nie Mar 16, 2008 20:01 ]
witam wszytskich jestem tegoroczna maturzystka, i mam taki dylemat jak nie wiem jestem w biol-chemie kocham biologie i chciałabym ja studiowac . na SGGW, ale jednoczesnie mam takie małe marzenie od dziecka chciałamstudiowac pielegniarstwo. wiem ze to lipny zawod ale to jest to co poprostu kocham zawsze miałam do tego smykałke .a wracajac do biologii czytam na forum ze strasznie ciezko jest na biologii a ja jestem ambitna aczkolwiek mam pewne problemy ze zdrowiem i nauka nie przychodzi mi tak ławto, musze starsnzie duzo sie uczyc by dorownac innym, teraz siedze po nocach i umiem tyle samo co inni naucza sie w ciagu kilku godzin wiem ze mam takie problemy i dlatego prosze o pomoc boje sie ze na biologii nie dałabym sobie rady ((
prosze o pomoc i opinie (
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości