ciaza u psa

xDkarolinkaxD
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2008, o 17:48

ciaza u psa

Post autor: xDkarolinkaxD »

siemka ma dylemat chcemy dopuscic nasza sunie do psa rasy owczarek niemeicki dlugowlosy policyjny.To by byla je pierwsza ciaza ale boimy sie je dopuscic bo nie wiemy ile bedzie miec szczeniat.Jak bedzie miec np5-8 to co z tym zrobimy.A jak bedzie meic mniej 1-2 to spox.to by byla je 1 ciaza to ile by mogla miec malych mxsimum prosez o pilna odp. ma czas do piatku
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: ciaza u psa

Post autor: Pablo »

Wg. mnie ciężko przewidzieć ile urodzi się szczeniaków, chyba że się mylę

Pozdrawiam
Kasia;)
Posty: 210
Rejestracja: 29 gru 2007, o 21:50

Re: ciaza u psa

Post autor: Kasia;) »

Oj ciężko przewidzieć, moja sunia w ubiegłym roku też była szczenna po raz pierwszy i urodziła 5 szczeniąt.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: ciaza u psa

Post autor: Norbi »

u psów jest taka jedna prawidłowość.
małe psy mają w miotach 1-3maluchy, a duże nawet i 14
Przewidzieć się tego nie da.


P.S trzeba jeszcze wziąć pod uwagę że suka może nie chcieć opiekować się młodymi co czasem sie zdarza.

Ale po co Państwu szczeniaki?to problem, a i suka nie dojdzie nigdy do swojego pięknego wyglądu, wyciągnięte sutki, brzydka sierść itda dodam, że nie jest prawdą, że jeśli suka ma szczeniaki chociaż raz to będzie zdrowa.
Kasia;)
Posty: 210
Rejestracja: 29 gru 2007, o 21:50

Re: ciaza u psa

Post autor: Kasia;) »

To nie prawda, że nie dojdzie już nigdy do ładnego wyglądu- też tak kiedyś myślałam. Po mojej suczce wcale nie widać, że wykarmiła 5 żarłocznych maluchów. Sutki jej się zwchłonęły i wygląda tak jak przed ciążą, sierść jej się też pięknie świeci

No i ta prawidłowość też nie zawsze się sprawdza, bo jak już wspominałam, moja psina miała 5 szczeniaków, a jest jamnikiem. Mojej cioci jamnikowaty kundelek miał 11 młodych.

Tak więc lepiej zrezygnujce z dopuszczania psiaka, skoro Wam nie zależy na szczeniakach
Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

Re: ciaza u psa

Post autor: Kaulitz »

to przecież nie ma sensu rozmnażać psy jak nie zależy ci na szczeniętach.potem niby co zabić je z tego co wiem to jest karane.a co do pytania przeważnie rodzi się powyżej 5 lub 5 szczeniąt
booshmenik

Re: ciaza u psa

Post autor: booshmenik »

ilość szczeniąt w sumie zależy od suki: moja np juz 2x rodziła i zawsze licznie: 11 i 9 szczeniat. inne rodzą po niewiele
xDkarolinkaxD
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2008, o 17:48

Re: ciaza u psa

Post autor: xDkarolinkaxD »

chodzi o to ze to jest juz 2 cieczka mojej suni a zapierwszym razem mial ciaze urojona i wogle zle sie czyla i wogle wszedzie chodzila z miskiem nie dala dojsc do swojeog tak jak by gniazda.I teraz zaczyna sie to sam znosi soie miski pod styl zabiera poduszki z lozka i znosi tam.Weterynarz mowi ze to jets nie zdrowe i ze trzeba ja dopuscic.Jak mial ciaze urojona to mial mleko w 4 sutkach.Ale sie zastanawiamy czy dopuscic bo nie chemy ich zabijac bron pani boze ale tez jak oszedzi bradzo duzo np5-10 to co znimi zrobie chcial bym jej znalesc taki dom w ktorym wiem ze by jej nie wyrzucili i zle traktowali tak ja moja sunie nie che zeby przezylo to samo co ich matka gdybym je nie przygarnela co by sie juz z nia stalo
Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

Re: ciaza u psa

Post autor: Kaulitz »

no wiesz ludzie od tak nie kupują psów.jak urodzi ci się z 10 szczeniąt to pomyśl o tym z kąd weźmiesz 10 osób,które chętnie zajmą się tymi szczeniakami.to nie jest takie proste.a poza tym znaleźienie 10 osób to jeden problem,a żeby ci ludzie dobrze zajmowali się tymi pieskami to drugi problem
xDkarolinkaxD
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2008, o 17:48

Re: ciaza u psa

Post autor: xDkarolinkaxD »

No tak no ale co ma zrobic to juz je 2 ciaza urojona znow sie zaczyna.wEterynarz powiedzial zeby lepiej ja dopuscic bo ty chodzi o je zdrowie.A on juz nie da do siebie podejsc ciagle siedzi pod stolem ma tam swojeog misia nie da go dotknac bo warczy i sczeka co nigdy tego nie robila w sutkach zbiera jej sie mleko i wogle co mam robic
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: ciaza u psa

Post autor: funieczek »

Napewno sprzedacie owczarki długowłose,to piękne psy:))
A z tym ile młodych będzie miała to róznie bywa moja bokserka miała 6
a od znajomego podczas pierwszej ciąży 10 albo 11 już nie pamiętam
Moja znajoma ma labradora mieszanego z bernardynem i puściła sie z jakimś psiakiem i było 14młodych 3zdehły bo nie zdążyła ich wylizać:(
Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

Re: ciaza u psa

Post autor: Kaulitz »

jak chodzi o sdrowie suczki to dopuść ją do psa,a szczeniaki chyba sprzedacie nie wiedziałam,że to owczarki długowłose
xDkarolinkaxD
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2008, o 17:48

Re: ciaza u psa

Post autor: xDkarolinkaxD »

dzieki waszej pomocy doszlismy do wniosku ze zaryzykujemy i ja dopuscimy jutro bedzie krycie a jak byscie wiedzieli kto by chcial takiego pieska to piszcie 4611164 dziekuje za pomoc moejmy nadzieje ze nie bedzie ich tak duzo :* :* :*a jakto nie zdazyla ich wylizac ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości