biotechnologie ekosystemowe

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
bachayeah
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2008, o 10:11

biotechnologie ekosystemowe

Post autor: bachayeah »

Witam, mam do napisania referat o biotechnologii w ochronie środowiska. Niestety, nie umiem znaleźć niczego na temat biotechnologii ekosystemu.
Wiem póki co tylko tyle:Istotą biotechnologii ekosystemowej jest przetwarzanie materii i kontrolowanie jej obiegu w skali ekosystemu i krajobrazu dla ograniczenia degradacji i odbudowy struktury biotycznej oraz odtwarzaniu ewolucyjnie ukształtowanych procesów."
Czy mógłby mi ktoś przybliżyć ten temat? Podać jakieś przykłady?
Bardzo proszę o pomoc.
bachayeah
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2008, o 10:11

Re: biotechnologie ekosystemowe

Post autor: bachayeah »

też trafiłam na tą stronę niestety nie znalazłam tam żadnych konkretów jeśli chodzi o te biotechnologie ekosystemowe.chodzi mi między innymi o jakieś konkretne przykłady tej rekultywacji czy też ochrony ekosystemów
jednakże dziękuje za chęć pomocy i pozdrawiam:)
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: biotechnologie ekosystemowe

Post autor: yeast »

Przychodzi mi do głowy:
- rośliny gromadzące metale ciężkie, służące do usuwania tych z gleby i ich odzyskiwania
- bakterie służące do usuwania ropy z powierzchni wody.
- możliwości ulepszania mikroorganizmów żyjących w osadzie czynnym w oczyszczalniach ścieków
Generalnie poszukaj pod tematem bioremediacja.
bachayeah
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2008, o 10:11

Re: biotechnologie ekosystemowe

Post autor: bachayeah »

dziękuje, bardzo mi pomogliście
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości