Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Uczelnie o kierunku mikrobiologia. Zasady rekrutacji oraz punktacji dla wybranych uczelni. Pomoc w przygotowaniu do pracy zawodowej w zakresie mikrobiologii.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Savok »

Tyle, ze na licencjacie nie robisz nic w kierunku specjalizacji. Nie oszukujmy sie, ale licencjat to tylko zawracanie glowy. Wnosi cos, jezeli masz zamiar kontynuowac prace u danego pracownika naukowego, ale jesli chcesz zmienic cos pozniej, lub zakonczyc studia, to uczy jedynie pisania prac naukwych.

Jesli jest mozliwosc wyboru specjalizacji na studiach dwustopniowych, to dopiero na uzupelniajacych.
mikrobka
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2008, o 23:52

mikrobiologia studia

Post autor: mikrobka »

witam:) chciałabym zapytać :
-czy studiowanie mikrobiologii (w 2008/09) bedzie mozliwe tylko na UŁ
-czy na mikrobiologii jest duzo matmy jeśli tak, to jakie działy sie omawia, ile godzin jest z tego przedmiotu?
-jakie działy z fizyki sa omawiane na mikrobiologii?
-jakie sa mozliwosci pracy po mikrobiologii?
-czy sa w jakis sposob przeliczane pkt z poziomu rozszerzonego na postawowy? tak w ogole, jaki poziom wymaga uczelnia?
-jakie były progi punktowe na innych uczelniach? (w 2007/08)

please, answer as soon as possible

mikrobka
Ostatnio zmieniony 28 mar 2008, o 11:04 przez mikrobka, łącznie zmieniany 1 raz.
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: michicho »

Witam

- z tego co wiem na razie Mikrobiologia w Polsce jest tylko na UŁ,
- zajęcia jakie wchodzą na studia mikrobiologii można znaleźć na stronie Uniwersytetu Łódzkiego, w dziale Dla StudentaPlan zajęć
- możliwości pracy po mikrobiologii również są opisane na stronie Uniwersytetu Łódzkiego,
na dole tej strony :

www. biol.uni.lodz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=575&Itemid=170


Pozdrawiam
Michał
Ostatnio zmieniony 28 mar 2008, o 11:05 przez michicho, łącznie zmieniany 1 raz.
mikrobka
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2008, o 23:52

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: mikrobka »

michicho pisze:- zajęcia jakie wchodzą na studia mikrobiologii można znaleźć na stronie Uniwersytetu Łódzkiego, w dziale Dla StudentaPlan zajęć

dzieki za odpowiedź,

ale nie moge znalezc planu zajec

na stronie UŁ sa tylko tematy wykladow i opisy poszczegolnych wykladow i tam w ogole nic nie ma z matmy, a matematyka jest podobno na mikrobiologii.
pytam o matme, bo mimo wszystko nie chcialabym mieć tej przyjemnosci ksztalcenia sie z przedmiotu ktorego nie trawie:))

mikrobka

[ Dodano: Pią Mar 28, 2008 19:54 ]
a jak wam sie wydaje, po którym z kierunkow:medycyna, stomatologia czy mikrobiologia sa wieksze mozliwosci pracy w Polsce (finansowe tez wchodza w gre)?, jakie studia sa ciekawsze?

mikrobka
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Padre Morf »

a jak wam sie wydaje, po którym z kierunkow:medycyna, stomatologia czy mikrobiologia sa wieksze mozliwosci pracy w Polsce (finansowe tez wchodza w gre)?, jakie studia sa ciekawsze?

zależy w jakim charakterze chcesz pracować. Po każdym z tych kierunków praca wygląda zupełnie inaczej. Po leku można zrobić specjalizację z mikrobiologii i załapać sie w jakimś labie.
sombody
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2008, o 16:02

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: sombody »

to ja nie będe zakładał nowego tematu czy koncząc studia biologiczne 3 lata licencjat biologia ogólna , mozna robić magisterke z mikrobiologi , i jak potem wgląda sprawa zeby można było pracowac jako wirusolog? a może żeby zostać wirusologiem tzreba obrac inny kierunek inne studia oczywiscie , oczywiscie jesli jest taka możliwośc wykluczam tutaj medycyne, biotechnologia może czy cos bo chciałbym w przyszłości pracowac wtym zawodzie tylko mało co na internecie mogę o nim znaleść a wyszukiwarka na forum biolog coś mi nie działa

z góry dziękuje
szywoj
Posty: 7
Rejestracja: 9 cze 2008, o 17:23

gdzie mozna studiowac mikrobiologie

Post autor: szywoj »

Witam,

mam pytanko gdzie mozna studiowac mikrobiologie w Krakowie?
czy mozna studiowac biologie a pozniej jakas specjalizacje zrobic czy trzeba na lekarski skladac i tam probowac na mikrobiologie czy moze biotechnologia najpierw

Pomozcie jak mozecie bo nie wiem gdzie skladac papiery a czas mi sie konczy a na stronach uczelni nic specjalnego nie znalazlem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Savok »

Na kazdej biologi jest specjalizacja mikrobiologia. Wielu biotechnologow w PL tez w bakteriach pracuje.

Na leku prawdziwej mikrobiologii nie ma.
szywoj

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: szywoj »

czyli na biologie a pozniej na mikrobiologie, tak :?:
innej drogi nie ma :?:
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Savok »

Gdzies tam, chyba w Poznaniu, otworzyli kierunek mikrobiologia, jak chcesz to probuj.

Nie na biologie, pozniej na mikro tylko specjalizacja w tym kierunku, dalej studjujesz mikrobiologie. Z reszta od tematow na ten temat az roi sie na forum.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Biochejter »

Można też po lekarskim i analityce medycznej zrobić specjalizację z mikrobiologii, co daje uprawnienia diagnosty w odwrotności do innych kierunków związanych z mikrobiologią
Tompol

Mikrobiologia?

Post autor: Tompol »

na Uwr jest nowy kierunekbiologia ze specjalizacją mikrobiologii w.g danych limit to 40 miejsc ( Nowy , bo przeczytałem , ze nowy jak było w tamtym roku to nie wiem). Moje pytanie dotyczy tego czym się różni on od kierunku na tej samej uczelnibiologii bo chyba na tamtym kierunku tez później można wybrać specjalizacje mikrobiologię prawda ?
nika89_pl
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2008, o 18:26

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: nika89_pl »

Tomiks pisze:czym się różni on od kierunku na tej samej uczelnibiologii"
Zastanawiające. Przyznam szczerze, że długo nad tym rozmyślałam i niestety w dalszym ciągu nie potrafię sobie na to pytanie odpowiedzieć. Ostatecznie wybrałam tę zwyczajną biologię, jako że było więcej miejsc, a co za tym idzie większa szansa, by się dostać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości