nowe zasady rekrutacji na medycynę

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: nowe zasady rekrutacji na medycynę

Post autor: Chlamydocassis »

Nabiję sobie posta
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: nowe zasady rekrutacji na medycynę

Post autor: Guru »

Chlamydocassis pisze:Nabiję sobie posta
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: nowe zasady rekrutacji na medycynę

Post autor: Chlamydocassis »

Guru pisze:
Chlamydocassis pisze:Nabiję sobie posta
wiesz późno było i nie chciało mi się czytać całego wątku
Dziewczyna

Re: nowe zasady rekrutacji na medycynę

Post autor: Dziewczyna »

Hej wam wszystkim. mam waŻne pytania :wink:
W tym roku piszę testy kompetencji i zamierzam iść do liceum na profil biologiczno - chemiczny. Wiem , Że Żebym w przyszlosci dostała się na studia medyczne muszę zdawać maturę z 3 przedmiotów: Biologii , Chemii i Fizyki (wszystko na rozszerzonym) Powiedzcie mi czy jest trudno , bo ja jestem załamana tą FIZYK¡ , której nienawidze. W ogóle to nie wiem po co ona jest potrzebna na medycynę :x I czy w ogole w liceum na profilu biolo-chem jest trudno , czy jak ktoś jechał na 5 w gimnazjum to da radę. bardzo proszę o odpowiedzi będę wdzięczna pozdrawiam :yahoo:
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: nowe zasady rekrutacji na medycynę

Post autor: karabud »

Czy w liceum będzie trudno to zależy od Ciebie i szkoły. Co do matury wszystkie przedmioty rozszerzone, a fizyka to bardzo mądra nauka, bo opisuje właściwie wszystko co się dzieje na tym świecie i mechanizmy zdarzeń, a dlaczego potrzebna?Bo z pewnością wymaga analitycznego myślenia, wyobraźni i szerokiego rozumu, a to jak najbardziej jest wskazane u lekarza. Pozatym każdy inteligentny człowiek musi w jakimś stopniu rozumieć fizykę. A żeby ją zrozumieć potrzebni są kompetentni ludzie, których w szkołach można na palcach policzyć, bo naprawdę trzeba rozumieć problem i mieć wręcz dar uczenia tego przedmiotu.
JaQb
Posty: 45
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: nowe zasady rekrutacji na medycynę

Post autor: JaQb »

karabud pisze:Czy w liceum będzie trudno to zależy od Ciebie i szkoły. Co do matury wszystkie przedmioty rozszerzone, a fizyka to bardzo mądra nauka, bo opisuje właściwie wszystko co się dzieje na tym świecie i mechanizmy zdarzeń, a dlaczego potrzebna?Bo z pewnością wymaga analitycznego myślenia, wyobraźni i szerokiego rozumu, a to jak najbardziej jest wskazane u lekarza. Pozatym każdy inteligentny człowiek musi w jakimś stopniu rozumieć fizykę. A żeby ją zrozumieć potrzebni są kompetentni ludzie, których w szkołach można na palcach policzyć, bo naprawdę trzeba rozumieć problem i mieć wręcz dar uczenia tego przedmiotu.
w 200% się z Tobą zgadzam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości