Rykowiska!!!

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Aga-Piekarnik
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2008, o 20:22

Rykowiska!!!

Post autor: Aga-Piekarnik »

Witam!
Postanowiłam założyć taki temat ze względu na to, że interesuje mnie to zjawisko u jeleni- rykowisko. Chciałabym się wybrać na ten podobno pasjonujący rytuał. Wiem jednak, że całość ma miejsce na jesień. Jestem ciekawa jak to wygląda, może ktoś już był.
Gdzie można się wybrać na taki jeleni big brother)?
Czekam z niecierpliwością na wasze posty
pozdrawiam
jaa ;)
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2006, o 09:30

Re: Rykowiska!!!

Post autor: jaa ;) »

Aga-Piekarnik pisze:jeleni big brother
hehe. nieźle to ujęłaś:P

niestety nie wiem wiem gdzie się można wybrać na coś takiego
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Rykowiska!!!

Post autor: Sunflower77 »

Napewno mozna obserwować (oczywiście przy łudzie szczęścia) w Bieszczadach. Są tam poprowadzone specjalne ścieżki, z których mozna obserwować ptactwo, jelenie, wilki i inne dzikie zwierzęta, które akurat tam sie napatoczą Scieżek jest 8:
-Orlik krzykliwy (Wołosate-Tarnica)- czas przejscia 3 godz, 25 przystanków
-Salamandra (Ustrzyki G.-Wołosate)- ok 2,5-3 godz, 19 przystanków
-Jodła"(Suche Rzeki -Smerek)-3 godz, 20 przystanków
-Śnieżyca (Ustrzyki G-Szeroki Wierch)-3 godz., 26 przystanków
-Buk (Ustrzyki G-Połonina Caryńska)-w zalezności od wariantu trasy, 2,5-5 godz, 35 przystanków
-"Górnego Sanu (Bukowiec-Sianki)- 6-7 godz
-Pełnik (Brzegi Górne-Połonina Wetlińska-Wetlina)- 2,5-5 godz, 35 przystanków
-Jarzębina (Ustrzyki G-Wielka Rawka-Przeł Wyzniańska)-5-6 godz, 46 przystankow.

Odsyłam do miesięcznikaPodróże nr 5 (59) z 2003 roku
Aga-Piekarnik
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2008, o 20:22

Re: Rykowiska!!!

Post autor: Aga-Piekarnik »

Dzięki za takie ciekawe informacje SunFlower.A ja nawet nie wiedziałam, że w Bieszczadach takie ścieżki istnieją.Planuje we wrześniu wybrać się w te rejony, więc na pewno skorzystam z którejś ze ścieżek. Znowu w inny sposób będzie można spędzić czas w tej magicznej części Karpat. No i mam nadzieję, że będzie mi sprzyjać szczęście i zobaczę, usłyszę to, co chce-RYKOWISKO!
A inne regiony Polski?Jakieś rady-co zabrać na tego big brothera, czy jest to niebezpieczne podglądać takie walczące jelenie?Jaką odległość zachować, itp.
liczę na Waszą pomoc!
pozdrwiam
masiet
Posty: 36
Rejestracja: 3 sty 2008, o 15:01

Re: Rykowiska!!!

Post autor: masiet »

Szczerze mówiąc to na rykowisko wystarczy wybrać się do najbliższego większego lasu, w którym jest jakaś śródleśna polana, na ktorej byki mogłyby przedstawiać swoją siłę] samej walki samców nie widziałem ale na rykowisku byłem:) świetnie brzmi przejmujący bas rozlegający się dookoła:) naprawdę dobrze słyszałaś, że jest to świetne przedstawienie:) a z tego co słyszałem to tak jak napisano we wcześniejszych postach to w Bieszczadach są najlepsze Kolega z klasy ma wujka nad jeziorem solińskim i tam poprostu jest kapitalne!Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Kwi 11, 2008 09:32 ]
a najlepiej zaopatrzyć się w dobrą lornetkę i wabik na byki to może poszczęści się i zwabisz jakiegoś grunt to zachowywać się cicho bo one krzywdy Ci nie zrobią a jak tylko Cię usłyszą to sobie pójdą w siną dal]
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość